"SEB banka" šogad nekustamā īpašuma projektus varētu finansēt 50 miljonu eiro apmērā

Pēc patlaban notiekošajām sarunām ar potenciālajiem klientiem un to projektu skaita, kurus "SEB banka" izskata, var prognozēt, ka šogad tiks izsniegts jauns finansējums aptuveni 40 līdz 50 miljonu eiro (28 līdz 35 miljonu latu) apmērā, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "SEB bankas" Nekustamo īpašumu finansēšanas pārvaldes vadītājs Viktors Bolbats.

Jautāts, kāds ir "SEB bankas" nekustamo īpašumu finansēšanas kredītportfelis juridiskajām personām, Bolbats sacīja, ka tie ir gan kredīti, kas izsniegti jaunu projektu attīstībai, gan arī tādi, kas izsniegti esošu īpašumu iegādei vai arī uzturēšanai. Kopējais kredītportfelis nekustamo īpašumu finansēšanai patlaban ir aptuveni 220 miljonus latu liels, bet tas ir jādala divās daļās.

"Pirmā daļa ir tie kredīti, kas joprojām tiek apkalpoti, un šis kredītportfelis ir aptuveni 170 miljonus latu liels. Savukārt otru daļu jeb aptuveni 50 miljonus latu lielu kredītportfeli veido tie kredīti, kuru apkalpošana ir pārtraukta. Tie ir klienti, kuri 2009.gadā vai 2010.gadā vairs nespēja gūt pietiekamus ienākumus no saviem īpašumiem un pildīt savas saistības ar banku. Šie īpašumi turpmāk tiks piedāvāti izsolēs," skaidroja Bolbats.

Vaicāts, vai "SEB bankas" finansējums nekustamā īpašuma projektiem augs, Bolbats norādīja, ka noteikti pieaugs. Pēc patlaban notiekošajām sarunām ar potenciālajiem klientiem un to projektu skaita, kurus banka patlaban izskata, var prognozēt, ka šogad tiks izsniegts jauns finansējums aptuveni 40 līdz 50 miljonu eiro (28 līdz 35 miljonu latu) apmērā.

"Tiesa, no šīs summas tikai minimāla daļa varētu tikt izsniegta jaunu objektu būvniecībai. Lielākā daļa tiks izsniegta jau esošu kredītu pārfinansēšanai, agrāk izsniegtu kredītlīniju paplašināšanai un tamlīdzīgiem mērķiem. Iespējams, ka aptuveni 15 miljonu eiro (10,5 miljonu latu) apmērā varētu tikt izsniegts finansējums jauniem dzīvojamo ēku projektiem, varbūt pat lielāks apjoms. Vismaz patlaban notiek sarunas par projektiem šādā apjomā. Ja līdz šim finansējums dzīvojamajiem projektiem veido 10% no apkalpojamā kredītportfeļa, tad pieļauju, ka šogad tas varētu pieaugt līdz aptuveni 15%," skaidroja Bolbats.

Viņš piebilda, ka lauvas tiesa jeb aptuveni 70% no finansējuma ir izsniegti komercīpašumiem - biroju centriem, tirdzniecības telpām, noliktavām. Dzīvojamajiem projektiem izsniegtais finansējums veido aptuveni 10% no tā kredītportfeļa, kas joprojām tiek apkalpots.

"SEB" grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem.

"SEB bankas" pamatdarbības peļņa 2012.gadā pēc nodokļu nomaksas un papildu uzkrājumu izveidošanas bija 14,1 miljons latu.

"SEB bankas" pamatdarbības peļņa Latvijā 2011.gadā pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumu atgūšanas bija 60,6 miljoni latu.

Kopējais "SEB bankas" kredītportfelis 2012.gada 31.decembrī bija 2,06 miljardi latu, saglabājot 2011.gada beigu līmeni. Bankas kopējais kredītportfelis 2011.gada 31.decembrī bija 2,07 miljardi latu.

Pagājušajā gadā no jauna izsniegto kredītu apjoms "SEB bankā" bija 533 miljoni latu, kas ir par 11% vairāk nekā gadu iepriekš. 73% no šiem jaunajiem kredītiem tika izsniegti uzņēmumiem. 2011.gadā no jauna izsniegto kredītu apjoms "SEB bankā" bija 479 miljoni latu.

Dombrovskis sola: ārzemnieki pie zemes tik vienkārši vairs netiks

11.03.2013

Saglabājas nesteidzīga īpašumu izvēles gaita, kārtīgi izvērtējot arī banku un ar tām saistīto uzņēmumu piedāvātos īpašumus

12.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.08.2018-12.08.2018

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas