Saglabājas nesteidzīga īpašumu izvēles gaita, kārtīgi izvērtējot arī banku un ar tām saistīto uzņēmumu piedāvātos īpašumus

Pēc Ober Haus datiem, februārī Rīgā notikušas minimālas vidējās cenas izmaiņas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā. Tās ir palielinājušās par 0.5% jeb sasniedz 582 eiro par vienu kvadrātmetru, salīdzinājumā ar iepriekšejo mēnesi.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada otrajā mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir pieaudzis par 10%.

Februārī interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos ir saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī. Nemainīgi lielākā interese ir no vietējo pircēju puses, kas vēlas iegādāties divistabu un trīsistabu dzīvokļus ar vidējo cenu līdz 40 000 eiro.

Joprojām nemainīgi lielākā interese ir par banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem. Ja darījuma summa ir neliela, tad pārsvarā tas notiek par saviem līdzekļiem, taču, ja darījuma summa ir augstāka, tad pircēji cenšas izmantot banku piedāvātos īpašos kreditēšanas nosacījumus.

Ja jaunā gada pirmais mēnesis centra segmentā iesākās ar neparasti augstu aktivitāti, tad februāris ir nedaudz mierīgāks. Vietējie pircēji turpina izrādīt interesi par divu un trīs istabu dzīvokļiem tuvajā centrā cenu kategorijā vidēji līdz 100 000 eiro. Saglabājas nesteidzīga īpašumu izvēles gaita, kārtīgi izvērtējot arī banku un ar tām saistīto uzņēmumu piedāvātos īpašumus un cenšoties izmantot izdevību iegūt labvēlīgākus kreditēšanās nosacījumus. Turpinoties apkures sezonai joprojām palielinās interese par dzīvokļiem ar autonomo gāzes apkuri, taču šādu dzīvokļu pieprasījums būtiski pārsniedz piedāvājumu.

Februārī, kā novēroja Ober Haus speciālisti, ir daudz pieaudzis pieprasījums no Krievijas un citu NVS valstu puses. Šie klienti turpina aktīvi izrādīt interesi par kvalitatīviem, remontētiem dzīvokļiem jaunajos projektos, renovētās ēkās vai pirmskara ēkās, kas ir labā stāvoklī. Noteicošais faktors arvien ir atrast likvīdu objektu, kas atbilstu uzturēšanās atļauju iegūšanas kritērijiem un nestu tūlītēju peļņu.

Februārī turpinās aktivitāte no ārvalstu investoru puses, kas interesējas par īpašumiem renovācijai. Kā paredz Ober Haus speciālisti, ja tāda aktivitāte turpināsies, cenas kvalitatīviem, remontētiem dzīvokļiem jaunajos projektos, renovētās ēkās vai pirmskara ēkās, kas ir labā stāvoklī pavasara otrajā pusē varētu paaugstināties.

Februārī pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro.  Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4500 eiro.

Jauno projektu segmentā februārī pircēju aktivitāte saglabājusies nemainīga. Lielākā interese joprojām ir par pilnībā jauniem projektiem jeb tiem, kas kādu laiku nav bijuši tirgū. Ļoti liela interese tiek izrādīta par banku un to meitu uzņēmumu īpašumā esošiem projektiem, ja vien cena pircējiem šķiet pieņemama. Jauno projektu segmentā pieprasītākie ir 2 līdz 3 istabu dzīvokļi ar vidējo cenu no 1100 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1100 līdz 1700 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1650 līdz pat 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot 4500 eiro par kvadrātmetru.

Īres tirgū februāris ir kluss. Īres dzīvokļus turpina meklēt vēstniecību darbinieki, kas vairāk interesējas par dzīvokļiem klusajā centrā. Šie klienti parasti interesējas par īpašumiem cenu kategorijā no 550 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokli, līdz pat 1700 eiro/mēnesī par trīsistabu līdz piecistabu dzīvokli. Interese no vietējiem klientiem februārī minimāla. Taču tie klienti, kas interesējas par dzīvokļu īri pilsētas centrā arvien biežāk izskata arī dārgākus dzīvokļus cenu kategorijā no 700 līdz 1000 eiro/mēnesī. Īres cenas februārī nav mainījušās. Jaunajos projektos centrā tās ir vidēji no 9 līdz 11 eiro par kvadrātmetru. Pirmskara ēkās centrā - no 7 līdz 9 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 8 līdz 10 eiro par kvadrātmetru.

Arī īres cenas mikrorajonos februārī nav mainījušās un šajā segmentā ir vidēji 130 eiro/mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 180 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 220 eiro/mēnesī par trīsistabu dzīvokļiem.

Privātmāju segmentā turpinās jaunajā gadā iesākusies aktivitāte. Klienti interesējas par ekonomiskām, nelielām 100 līdz 150 kvadrātmetru leilām privātmājām cenā līdz 100 000 eiro. Februārī, kā novērojuši Ober Haus speciālisti, vietējie pircēji turpina izteikti interesēties par nepabeigtām jeb remontējamām privātmājām. Pārsvarā šie klienti ir gatavi iegādāties īpašumu par saviem līdzekļiem jeb ņemt nelielu kredītu, lielāko darījuma summas daļu tomēr sedzot saviem līdzekļiem.

Ciematos, kuros izbūvētas komunikācijas, piedāvājumā vairs nav atlikuši daudz zemes gabalu, ko iegādāties. Līdz ar to aktivizējušies nelieli attīstītāji, kas meklē zemes gabalus šādu ciematu jau gatavu rindu-privātmāju izbūvei. Arī februārī ir izteikti liela privātpersonu interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai, ja tiem neizdodas atrast savām prasībām un iespējām atbilstošus gatavu vai pat nepabeigtu privātmāju piedāvājumus. Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām, vai vismaz ar jau pievilktu elektrību. Ja komunikāciju nav, tad pircējiem vairs nav intereses par šādu īpašumu.

Klientus interesē piedāvājumi, kuru cena ir ap 15-20 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgas apkārtnē un 30-40 eiro par vienu kvadrātmetru Rīgā. Ir interesenti arī zemes gabaliem līdz 50 km attālumā no Rīgas. Arī šajā segmentā lielākā interese ir par banku īpašumā esošiem īpašumiem.

 

SIA Ober-Haus Real Estate Latvia

Ropažu iela 10, Rīga, LV-1039

Tālr.: 67284544, Fakss: 67284526

E-pasts: latvia@ober-haus.lv

www.ober-haus.lv

 

"SEB banka" šogad nekustamā īpašuma projektus varētu finansēt 50 miljonu eiro apmērā

12.03.2013

Pillar ieguldīs 5 miljonus eiro jaunas daudzdzīvokļu mājas izveidē

12.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām