Pašvaldības: Bez ceļiem cilvēki laukos pametīs savus īpašumus

Bez ceļiem cilvēki reģionos arvien vairāk pametīs savus īpašumus, jo paši tos izveidot un uzturēt nevarēs, brīdina Iecavas novada un Jaunpils novada pašvaldības.

Līdzīgi Dobeles novada pašvaldībai, arī Iecavas un Jaunpils novada pašvaldības nepiekrīt valsts akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) valdes priekšsēdētāja Vladimira Kononova viedoklim, ka Latvijā būtu par daudz ceļu.

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Jakovļeva aģentūrai LETA skaidroja, ka arī Iecavas novadā nepiekrīt Kononova viedoklim.

"Mums vēsturiski ir izveidojušās viensētas, uz kurām ved izbūvēti ceļi, turklāt viensētu īpašniekiem ieņēmumi un kopējais finansiālais stāvoklis nav vērtējams kā augsts, tie ir pārsvarā cilvēki ar vidējiem ienākumiem. Cilvēkiem nebūs tādu finanšu līdzekļu, lai paši spētu uzturēt ceļus. Laika gaitā ceļi tiek izbraukāti, rodas bedres, plaisas," skaidroja Jakovļeva.

Cik vien pašvaldības to spēj, ņemot vērā savus budžeta resursus, tik tām ir jāuztur ceļi, pretējā gadījumā cilvēki pametīs savus īpašumus, pārliecināta Iecavas novada pašvaldības pārstāve.

Jaunpils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Eidmane-Kabaka pauda, ka arī Jaunpils novada pašvaldības teritorijā neesot tādu ceļu, kurus būtu iespējams neuzturēt.

"Visi ir jāuztur, tas ir visu mūsu iedzīvotāju interesēs! Lauku teritorijās ceļu stāvoklis nav iepriecinošs, bet cilvēkiem uz darbu jābrauc," pauda Eidmane-Kabaka.

Jaunpils novada pārstāve uzsvēra, ka viens no svarīgākajiem aspektiem ir tas, ka novadā ir īpaši izteikta lauksaimnieciskā ražošana - fermām ir jāved barība lopiem, piena mašīnām ir jābrauc un tamlīdzīgi.

"Mēs pacietīgi gaidām, kad varēsim sākt remontēt ceļus, kuri ved uz ražošanas objektiem, izmantojot ES piedāvātos līdzekļus. Šobrīd esam apzinājuši, ka remontējami ir 30 ceļu posmi," skaidroja Eidmane-Kabaka.

Kā ziņots, Dobeles novada pašvaldība nepiekrīt Kononova teiktajam, ka Latvijā būtu par daudz ceļu, un Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs aģentūrai LETA pauda, ka ceļu blīvums uz iedzīvotāju, kā to piemēro Kononovs, nav rādītājs, kas liecina par nepieciešamību pēc autoceļiem.

"Ja iedzīvotāju skaits saruks uz pusi, vai tad Latvijā jālikvidē puse ceļu? Ja ceļi būtu lieki, tie nebūtu izbraukti un nebūtu daudz jāremontē," secināja Kurlovičs.

Viņš uzskata, ka ir tieši otrādi - problēma ir lielajā ekspluatācijas slodzē, tādēļ ka pietiekami intensīvās lauksaimnieciskās darbības un smagās tehnikas dēļ grantētie lauku ceļi ir ļoti sliktā stāvoklī, jo nepietiek resursu to uzlabošanai.

"Tāpat Latvijā laukos ir ļoti mazs asfaltēto ceļu īpatsvars. Varbūt vajag salīdzināt ar Poliju, kur grants ceļu palicis ļoti maz, nevis Vāciju ar tās ekskluzīvajiem autobāņiem?!" par LAU vadītāja teikto izbrīnīts Kurlovičs.

Jau ziņots, ka LAU vadītājs intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" pauda, ka, viņaprāt, uz vienu iedzīvotāju ceļu blīvums Latvijā ir viens no lielākajiem Eiropā, tāpēc, samazinoties iedzīvotāju skaitam, ir jādomā, kuri ceļi jālikvidē.

Piedalies City24 Facebook lapas konkursā un laimē modernu balvu!

Pētījums: Lauksaimniecībā izmantojamā zeme gadā sadārdzinās par 12%

08.04.2014

Komerciālā nekustamā īpašuma īpašnieku interešu fokusā ir dividendes

09.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks