Biroju telpu tirgū nav pieprasījuma pēc jaunu biroja ēku celtniecības

Patlaban biroju telpu tirgū nav vērojams pieprasījums pēc jaunu biroju ēku celtniecības, jo tirgum vispirms ir jāapgūst tās telpas, kuras šogad atbrīvos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienības, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Newsec Latvia" izpilddirektors Valdis Mitenbergs.

"Salīdzinājumā ar citiem tirgus segmentiem biroju tirgus pērn ir bijis mazāk dinamisks, varētu pat teikt, ka vairāk stagnējošs, nevis dinamisks. Galvenā atziņa par pagājušo gadu ir tāda, ka aktivitāte biroju tirgū bija neliela, tirgū nebija arī jaunpienācēju, kas meklētu nomai lielas biroju telpas. Lielākajā daļā gadījumu pašreizējie nomnieki vienojās ar telpu īpašniekiem par jauniem nomas nosacījumiem un pagarināja pašreizējos nomas līgumus," sacīja Mitenbergs.

Arī brīvo telpu īpatsvars ir diezgan mazs un, ja kādam nomniekam ir nepieciešamas lielākas platības, piemēram, virs 1000 kvadrātmetriem, izvēle ir diezgan maza, skaidroja speciālists. Ir grūtības atrast jaunas telpas un mainīt atrašanās vietu, tāpēc bieži vien arī tiek pagarināti līgumi.

Mitenbergs norādīja, ka šogad lielāko ietekmi uz tirgu atstās jaunās VID administratīvās ēkas nodošana ekspluatācijā. Šīs ēkas kopējā platība ir 43 000 kvadrātmetru, tāpēc, VID struktūrām pārceļoties uz šo ēku, tiks atbrīvots zināms daudzums lielākoties B klases biroju telpu citās vietās.

Arī biroju telpu nomas maksas pieaugums pērn nebija ievērojams, tāpat arī šogad netiek prognozēts būtisks kāpums, lai tas radītu ekonomisku pamatojumu uzbūvēt jaunu biroju ēku un tā atpelnītos, sacīja Mitenbergs, piebilstot - ja parēķina celtniecības izmaksas un ierēķina attīstītāja peļņu, nomas maksām būtu jābūt augstākām.

"Domāju, ka patlaban attīstītāji nogaida, viņi paskatīsies, cik ātri tiks absorbētas VID struktūru atbrīvotās telpas, kā attīstīsies ekonomiskā situācija un kā tā ietekmēs nomas maksas. Patlaban tā nomas maksa, ko pieprasa iznomātājs, Rīgā ir viszemākā starp Baltijas valstu galvaspilsētām. Vidējās nomas maksas B klases birojiem patlaban ir 8-11 eiro par kvadrātmetru, bet A klasei - 12-15 eiro par kvadrātmetru. Savukārt attīstītāji rēķina, ka nomas maksai A klasei būtu jābūt vismaz 14-16 eiro par kvadrātmetru, lai jaunas biroju ēkas celtniecība kaut nedaudz atmaksātos. Pagaidām šāds nomas maksas līmenis vēl nav sasniegts," skaidroja Mitenbergs.

Jautāts, vai nomas maksas varētu augt, vai arī tās saglabāsies pašreizējā līmenī, Motenbergs norādīja, ka prognoze ir tāda, ka nomas maksas šogad īpaši nepieaugs, varētu būt vienīgi minimāls kāpums un tirgus būs stabils.

Piedalies City24 Facebook lapas konkursā un laimē modernu balvu!

Mitenbergs: Pērn 16% no darījumiem Rīgā saistīti ar uzturēšanās atļaujām

11.04.2014

"Balsts": Darījumu skaita pieaugums veicinās īpašumu cenu kāpumu

11.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus