Pētījums: Vairāk nekā puse Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju sagaida mājokļu cenu palielināšanos

Vairāk nekā puse Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju - 52% Latvijā un 59% Lietuvā - sagaida mājokļu cenas pieaugumu tuvākajā laikā, liecina pēc "SEB bankas" pasūtījuma martā veiktā aptauja.

Katrs ceturtais no aptaujātajiem Latvijā un piektais Lietuvā domā, ka tuvāko 12 mēnešu laikā cenas nemainīsies, un tikai katrs vienpadsmitais uzskata, ka nekustamā īpašuma cenas samazināsies.

Lai gan nekustamā īpašuma cenu pieauguma sagaidītāju skaits vērojams abās valstīs, Lietuvā iedzīvotāju skaits, kuri sagaida cenu kāpumu, gada laikā gandrīz dubultojies - pagājušā gada martā šādu atbildi sniedza 33%, bet šī gada martā 59%, kamēr Latvijā pieaugums bijis mērenāks - no 41% līdz 52%.

Marta aptaujā ir nedaudz sarucis mājokļa cenu krituma sagaidītāju skaits. Latvijā cenu samazinājumu sagaida 8% un Lietuvā - 9%, kamēr pērn tie bija attiecīgi 11% un 14%.

Arī neitrāli noskaņoto iedzīvotāju, kuri sagaida nemainīgas mājokļu cenas tuvāko 12 mēnešu laikā, skaits abās valstīs bija mazliet mazāks nekā pirms gada - Latvijā 25% un Lietuvā 21% respondentu.

"Iedzīvotāju pozitīvāks skatījums gan Latvijā, gan Lietuvā varētu būt saistīts ar iedzīvotāju ienākumu palielināšanos, pozitīvāku savas finansiālās situācijas nākotnes vērtējumu un zemajām kredītu procentu likmēm. Lietuvā kā papildus faktors, kas ietekmē iedzīvotāju skatījumu uz nekustamā īpašumu cenu izmaiņām, varētu būt plānotā eiro ieviešana," norāda "SEB bankas" sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Iedzīvotāju aptauju pēc "SEB bankas" pasūtījuma Latvijā veica pētījumu centrs SKDS no 7. līdz 20.martam. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi tika aptaujāti 1000 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās. Aptauja Lietuvā veikta sadarbībā ar kompāniju "Baltijos Tyrimai".

Piedalies City24 Facebook lapas konkursā un laimē modernu balvu!

"Balsts": Darījumu skaita pieaugums veicinās īpašumu cenu kāpumu

11.04.2014

Latvijā dzīvo tikai 10-20% uzturēšanās atļauju pircēji

14.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

2

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu