Mitenbergs: Dzīvokļu cena 1300 eiro par kvadrātmetru nav izdevīga, lai būvētu jaunu dzīvojamo ēku

Pērn dzīvokļu cenas jaunajos projektos pieauga aptuveni par 10%. Vidējā cena patlaban ir aptuveni 1300 eiro par kvadrātmetru. Šī nav optimāla cena, lai attīstītāji būvētu jaunus projektus, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Newsec Latvia" izpilddirektors Valdis Mitenbergs.

"Attīstītāji ir sarēķinājuši, ka cenai būtu jāpārsniedz 1500 eiro par kvadrātmetru, lai celtniecība atmaksātos. Ja cena ir zemāka, tad jāskatās, kāda tipa ēkas būvēt, ar kādu dzīvokļu skaitu, kādu apdari," skaidroja Mitenbergs.

Viņš piebilda, ka pircēju aktivitāte ir augoša, pēdējos gados ir bijusi izaugsme, arī algas ir augušas, tāpēc, pat neskatoties uz to, ka bankas dzīvokļu iegādi finansē negribīgi, darījumu skaits ir audzis - tātad šis cenu līmenis vietējam tirgum ir pieņemams.

Jautāts, kādi varētu būt cenu griesti, ko vietējie pircēji varētu atļauties, lai nopirktu dzīvokli jaunajā projektā, Mitenbergs sacīja, ka tas jau ir atkarīgs no konkrētā pircēja, vienam tie griesti ir augstāki, citam - zemāki.

"Jāskatās ne tikai kvadrātmetra cena, bet arī dzīvokļa kopējā cena, piemēram, varētu būt pircējs, kurš 40 kvadrātmetru dzīvokli ļoti labā jaunajā projektā nopirks arī par 2500 eiro kvadrātmetrā, ja kopējā cena un viss pārējais viņu apmierinās," sacīja Mitenbergs.

"Newsec" prognoze ir tāda, ka cenu pieaugums varētu notikt vienmērīgi, aptuveni par 5-7% gadā. "Tā tas varētu notikt vismaz tuvākos pāris gadus, jo būvniecības izmaksas aug un attīstītāji būvniecības izmaksu dēļ vairs neredz iespēju būvēt par esošo cenu," piebilda Mitenbergs.

Piedalies City24 Facebook lapas konkursā un laimē modernu balvu!

Latvijā dzīvo tikai 10-20% uzturēšanās atļauju pircēji

14.04.2014

Eksperts: Termiņuzturēšanās atļauju programma – veiksmes atslēga būvniecības, arhitektūras, nekustamo īpašumu un banku nozarēm

15.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu