"Pillar" pārdošanas apjomi palielinās par 68%

Gada pirmajā ceturksnī ABLV grupas nekustamā īpašuma attīstīšanas un tirdzniecības grupa Pillar noslēgusi pārdošanas darījumus par 203 īpašumiem, kas ir par 68% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informē ABLV Bank pārstāvis Ilmārs Jargans.

Gada pirmajā ceturksnī "Pillar" kopējā darījumu summa bija 10,2 miljoni eiro.

Klientu aktivitāte joprojām ir augsta visos mājokļu segmentos, tomēr īpaši liela tā bijusi sērijveida dzīvokļu tirgū, kur pirmajā ceturksnī noslēgts 141 pārdošanas darījums. Salīdzinājumam, 2013.gada pirmajā ceturksnī "Pillar" pārdeva vien 90 sērijveida dzīvokļus.

Tāpat tirgū nemainīgi liels pieprasījums ir pēc "premium" klases un jauno projektu mājokļiem. Jaunajos projektos gada sākumā kopumā noslēgti 59 darījumi, kā arī pārdoti divi "premium" klases dzīvokļi "Elizabetes Park House" projektā un viens zemes gabals Jūrmalā.

No "Pillar" jaunajiem projektiem Jargans īpaši izceļ daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku "Lielezeres Apartment House". Ēka tika nodota ekspluatācijā tikai šī gada sākumā, un jau pirmā ceturkšņa laikā tajā pārdoti 33 no pieejamajiem 68 dzīvokļiem.

"Ar gandarījumu varam secināt, ka Latvijas nekustamā īpašuma tirgus pēc piedzīvotās krīzes 2008. un 2009.gadā patlaban ir atgriezies pie mērenas un veselīgas izaugsmes. Lai arī pirmskrīzes līmenis nav sasniegts, un tas arī nav vēlams, tirgū aktivitāte pieaug kā no pārdevēju, tā arī pircēju puses. Tas liecina par iedzīvotāju pozitīva noskaņojuma atgriešanos un maksātspējas pieaugumu. Optimismu vairo arī kredītresursu atgriešanās tirgū," norāda "Pillar" izpilddirektore Ieva Valtere.

2014.gadā "Pillar" turpina attīstīt vairākus jaunos projektus. Gada sākumā "Pillar" pilnībā pabeidza visus iekšējās apdares darbus daudzdzīvokļu dzīvojamajā ēkā "Dārza Apartment House", kura atrodas Dārza ielā 32, Rīgā. Mājā ir 54 vienas līdz piecu istabu dzīvokļi, kuru platība ir robežās no 43 kvadrātmetriem līdz pat 211 kvadrātmetriem. "Pillar" kopējie ieguldījumi šī projekta attīstībā bija 5,3 miljoni eiro.

Vēl turpinās rekonstrukcijas darbi "premium" klases daudzdzīvokļu mājā "Miera Park House". Plānots, ka šīs ēkas dzīvokļu tirdzniecība varētu tikt sākta 2015.gada pirmajā pusē. Turpinās darbs arī pie "Pillar" un visai "ABLV" grupai nozīmīgā projekta - finanšu un darījumu centra "New Hanza City" attīstības.

"Pillars" rekonstruēto īpašumu attīstības portfelī ir tādi projekti kā "Elizabetes Park House", "Saules Rasa", "Pine Breeze", "Mārtiņa Nams 2", "Liesmas Apartment House", "Dārza Apartment House", "Lielezeres Apartment House" un citi. Lielākā daļa no tiem jau ir izpārdoti.

"Pillar Holding Company", kas izveidota 2008.gadā, pieder lielākajai Latvijas privātbankai "ABLV Bank" un apvieno "ABLV" grupas uzņēmumus, kuru darbības virziens ir nekustamo īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un tirdzniecība.

"Pillar" pieder viens no lielākajiem nekustamā īpašuma portfeļiem Latvijā - daudzdzīvokļu nami, atsevišķi dzīvokļi, privātmājas, zeme un komercobjekti. Kopumā "Pillar" pārraudzībā atrodas 1000 nekustamie īpašumi par kopējo summu aptuveni 70 miljoni eiro. Uzņēmums līdz šim īpašumu rekonstrukcijā kopumā ieguldījis 14 miljonus eiro.

 

Lielākais iepriekšējās nedēļas darījums noticis Grēcinieku ielā, Vecrīgā vairāk nekā 2 mlj/eur vērtībā

16.04.2014

Top nosacījumi valsts atbalsta programmai, kas jaunajām ģimenēm palīdzēs iegādāties mājokli

16.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts