Eksperts: Krievijas-Ukrainas konflikta ietekme uz īpašumu tirgu nebūs ilgstoša

Patlaban ap Krievijas-Ukrainas konfliktu ir sacelta ļoti liela ažiotāža, bet cerams, ka pēc ne pārāk ilga laika viss nomierināsies un tirgū turpināsies organiska, normāla izaugsme. Protams, kādus divus trīs mēnešus valdīs zināma neziņa, tomēr ilgtermiņā būtiskām izmaiņām nevajadzētu notikt, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Newsec Latvia" izpilddirektors Valdis Mitenbergs.

Jautāts, vai šis konflikts nevar aizbiedēt Rietumu investorus, kuri var sākt baidīties no lielām īpašumu paketēm tik tuvu pie Krievijas, Mitenbergs sacīja, ka kāds jau uz to noteikti nopelnīs - ja kāds sāks baidīties, atradīsies cits, kas būs gatavs nopirkt.

"Šajā reģionā investoriem interese būs vienmēr. Naudas kustība notiek vienmēr. Jāņem vērā, ka Baltijas valstīs vēl nekad nopietnas investīcijas īpašumos nav veikuši, piemēram, Vācijas, Francijas vai Lielbritānijas investīciju fondi," sacīja Mitenbergs.

Viņš informēja, ka "Newsec" vadībai bija tikšanās ar daudziem starptautiskiem investoriem nekustamā īpašuma profesionāļu forumā "MIPIM 2014". Potenciālie investori, runājot par Baltijas valstīm, neizrāda īpašu satraukumu saistībā ar Ukrainas krīzes ietekmi uz Baltijas tirgu. Baltija, tostarp Latvija, pasaulē joprojām tiek uzskatīta par drošu vietu investīcijām, jo esam gan Eiropas Savienības (ES), gan NATO, gan Pasaules Tirdzniecības organizācijas dalībvalsts.

"Varētu pat izteikt apgalvojumu, ka investīcijas Baltijas valstīs no politiskā riska viedokļa ir drošākas nekā tajās ES valstīs, kas nav NATO dalībvalstis. Tas, ka līdz šim mūsu tirgus nav bijis tik pievilcīgs lielākajiem Lielbritānijas, Vācijas vai Francijas investoriem, ir pamatojams ar tirgus izmēru - Baltijas tirgus, pat kopā ņemot, nav pietiekami liels," skaidroja Mitenbergs.

Viņš norādīja, ka, pieņemot lēmumu par investīciju veikšanu jaunos tirgos, investori pirmkārt vērtē tirgus stabilitāti, kā arī līdzšinējās aktivitātes, piemēram, apģērbu tīkla H&M ienākšana Latvijā noteikti ir vērtējama kā pozitīvs signāls citiem investoriem. Potenciālie investori arī vērtē, cik aktīvi konkrētajā tirgū darbojas vietējie fondi un investori. 2013.gadā Baltijā reģistrētie fondi uzrādījuši pozitīvu aktivitāti, kas vērtējams kā labs priekšnosacījums jaunu investoru ienākšanai.

Top nosacījumi valsts atbalsta programmai, kas jaunajām ģimenēm palīdzēs iegādāties mājokli

16.04.2014

Saukāns: "Bardaks" būvniecībā veicina nozares degradāciju

17.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus