"Latio": Gada pirmajos mēnešos Rīgas jauno dzīvokļu segmentā saglabājās neliels vidējo cenu pieaugums

Šā gada pirmajos mēnešos Rīgas jauno dzīvokļu segmentā saglabājās neliels vidējo cenu pieaugums. Salīdzinājumā ar 2013.gada pēdējo ceturksni Vecrīgā pirmajā ceturksnī jauno projektu dzīvokļu cenas augušas par 1,2%, Rīgas centrā - par 1,9%, bet mikrorajonos - par 2,2%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.

Tāpat kā iepriekšējā ceturksnī, vismazākais jauno dzīvokļu cenu kāpums fiksēts Vecrīgā, kur mājokļu cenas ir pietuvojušās pirmskrīzes līmenim. 2014.gada pirmajā ceturksnī Vecrīgā un tās tuvumā esošo jauno projektu (arī pilnībā renovēto ēku) dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena bija 4250 eiro. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pēdējo ceturksni tā palielinājusies par 1,2%, bet salīdzinājumā ar 2013.gada pirmo ceturksni - par 3,7%.

Rīgas centra jauno dzīvokļu (tostarp arī pilnībā renovēto ēku) kvadrātmetra vidējā cena gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni pieaugusi par 1,9%, sasniedzot 2650 eiro. Attiecībā pret 2013.gada pirmo ceturksni vidējā cena palielinājusies par 10,4%.

Rīgas mikrorajonu jauno dzīvokļu vidējā cena gada pirmajā ceturksnī bija 1380 eiro par kvadrātmetru - par 2,2% lielāka nekā pērnā gada beigās un par 6,6% lielāka nekā pērnā gada pirmajos trijos mēnešos.

Cenu diapazons, kādā notiek darījumi, ir visai plašs un ir atkarīgs no projekta atrašanās vietas, dzīvokļu apdares veida un citiem faktoriem, norāda "Latio". Jauno projektu dzīvokļu vidējās cenas Pierīgā martā bija 700 līdz 900 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos - 900 līdz 1500 eiro par kvadrātmetru, Rīgas centrā (ietverot arī attālākas centra daļas) - 1500 līdz 3500 eiro par kvadrātmetru. Pilsētas centra labās vietās izvietotos kvalitatīvos renovētos projektos dzīvokļu cenas mēdz sasniegt 4000 līdz 6000 eiro par kvadrātmetru.

Martā pieprasījums pēc jaunajiem dzīvokļiem bija iepriekšējā mēneša līmenī, un to nodrošināja gan ārvalstu, gan vietējie pircēji.

Pēdējos mēnešos kopumā augusi vietējo pircēju interese par jauno dzīvokļu iegādi, tomēr ne vienmēr pircēju finansiālās iespējas, kā arī banku aizdevumu saņemšanas stingrie nosacījumi ļauj iegādāties īpašumu jaunā ēkā, tādēļ daļa pieprasījuma atgriežas sērijveida dzīvokļu tirgū, informē "Latio".

Vērojams izteiktāks vietējo pircēju pieprasījums pēc lieliem - trīs un četru istabu - dzīvokļiem. Lielākos dzīvokļus iegādājas ģimenes, kas vēlas stabilu dzīvesvietu. Savukārt vienas un divu istabu dzīvokļi vairāk piemēroti jauniešiem vai jaunām ģimenēm, un bieži vien tiek pieņemts lēmums par šādu mājokļu īri, nevis pirkšanu.

Ārzemju pircēju pieprasījums pārsvarā saistīts ar Rīgas centru. Tā kā pircēju vajadzībām atbilstošs piedāvājums šajā pilsētas daļā palielinās pakāpeniski, citu valstu pircēji interesējas arī par dzīvokļu iegādi jaunajās ēkās mikrorajonos. Nerezidentu pieprasījums galvenokārt saistīts ar jaunajiem dzīvokļiem par cenu līdz 150 000-180 000 eiro.

Gan vietējiem, gan ārvalstu pircējiem nozīmīgi faktori īpašuma izvēlē ir projekta atrašanās vieta, tā kvalitāte, pabeigta iekšējā apdare, iebūvēta virtuves iekārta, īpašuma energoefektivitāte un apsaimniekošanas izmaksas, skaidro "Latio".

Jaunais Būvniecības likums stāsies spēkā oktobrī, kad darbu sāks arī Būvniecības kontroles birojs

24.04.2014

"SEB banka": Mājokļu kreditēšanas apjomi pērn pieauguši par 5%

24.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā