"SEB banka": Mājokļu kreditēšanas apjomi pērn pieauguši par 5%

Pagājušā gada laikā SEB banka ir izsniegusi jaunus mājokļu kredītus privātpersonām 60,85 miljonu eiro apjomā, kas ir par 59% vairāk nekā 2011.gadā un par 5% vairāk nekā 2012.gadā, informē SEB banka.

2011.gadā "SEB banka" piešķīra mājokļu kredītus 38,27 miljonu eiro apjomā ar vidējo aizdevuma summu 32 740 eiro, bet pērn vidējā aizdevuma summa bija 34 630 eiro un mājokļu labiekārtošanas un iegādes finansējuma apjoms sasniedza 60,85 miljonus eiro.

"Pēdējo pāris gadu laikā redzam, ka pieaugusi iedzīvotāju interese un iespējas iegādāties jaunus mājokļus, lai varētu uzlabot savas ģimenes dzīvošanas apstākļus. Bankas dati apliecina, ka gan izsniegto mājokļu kredītu apjoms, gan to vidējā summa pakāpeniski pieaug," norāda "SEB bankas" valdes locekle Ieva Tetere.

Redzot stabilu pieprasījumu nekustamā īpašuma tirgū un līdz ar to arī pēc mājokļu kredītiem, sākot ar šo nedēļu, visiem ir pieejams jauns bezmaksas elektroniskais rīks "majas.seb.lv", ar kura palīdzību var salīdzināt un izvelēties nekustamā īpašuma piedāvājumus no populārākiem Latvijas sludinājumu portāliem, informē "SEB banka".

Mājaslapa "majas.seb.lv" ir interaktīvs interneta rīks, kurā ir nepieciešams iekopēt sludinājumu linkus no četriem Latvijā populārākajiem nekustamā īpašuma portāliem - "www.city24.lv", "www.ss.lv", "www.varianti.lv", "www.zip.lv" - vai arī ievadīt datus manuāli un salīdzināt mājokļus, balstoties uz personīgo novērtējumu.

Lietotājs var noteikt savus salīdzināšanas kritērijus, bet parasti tiek salīdzināta mājokļa cena, platība, atrašanās vieta, apdare, palīgtelpu esamība un tamlīdzīgi kritēriji. Papildus tam šajā rīkā ir iespējams atzīmēt uz kartes citus svarīgus objektus, piemēram, skolu, bērnudārzu, veikalu, medicīnas iestādi, rotaļu laukumu, auto stāvvietu, un ērti noteikt attālumu līdz savai dzīvesvietai. Atlasītie dzīvokļi tiek sarindoti pēc atbilstības izvēlētajiem kritērijiem.

Vietnē "majas.seb.lv" var izzināt arī ģimenes kredītspēju - aprēķināt, cik lielu mājokļa kredīta summu un uz kādu laiku ģimene varētu izmantot.

Īsi pirms Lieldienām līdzīgs instruments sāka strādāt arī Igaunijā - mājaslapā "koduvalija.seb.ee" var salīdzināt objektus no portāliem "www.city24.ee" un "www.kv.ee".

"Latio": Gada pirmajos mēnešos Rīgas jauno dzīvokļu segmentā saglabājās neliels vidējo cenu pieaugums

24.04.2014

alt

Projekta Riverpark dzīvokļi Raņķa dambī 9 ar „Citadeles” atbalstu solās kļūt par vienu no izdevīgākajiem piedāvājumiem.

24.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā