"Ober-Haus": Noliktavu un ražošanas telpu segmentā pirmajā ceturksnī liela aktivitāte

Noliktavu un ražošanas telpu segmentā 2014.gada pirmais ceturksnis ir izcēlies ar nebijušu aktivitāti. Pieprasījums ir arī pēc padomju laikā celtajām noliktavu un ražošanas telpām, kas saistīts ar pēdējā desmitgadē celto noliktavu un ražošanas telpu lielo aizpildījumu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" komercplatību tirgus pārskatā.

Vislielākais pieprasījums ir pēc telpām uz nomu platībās no 500 līdz 1000 kvadrātmetriem. Redzot klientu interesi, investori pat ir gatavi sākt noliktavu celtniecību bez iepriekšēja nomas līguma ar konkrētu klientu, informē "Ober-Haus".

2014.gada pirmajā ceturksnī komerczemju pieprasījums ir proporcionāli lielāks nekā gatavo telpu pieprasījumi, kas saistīts ar telpu trūkumu un klientu individuālajām prasībām.

Noliktavu un industriālo platību jomā vidējās nomas maksas ir saglabājušās iepriekšējā līmenī, izņemot A klases noliktavas, kuru cenas ir nedaudz augušas. Tas saistīts ar pieprasījumu, skaidro "Ober-Haus".

Maksa par neapsildītiem, veciem angāriem ir vidēji 0,7 eiro par kvadrātmetru, par vecās industriālās zonās atjaunotiem cehiem - vidēji no 1,5 līdz trīs eiro par kvadrātmetru, par ekspluatācijā tikko nodotu A klases kompleksu ar atbilstošas kvalitātes aprīkojumu visās pozīcijās Rīgas robežās nomas maksa ir no 3,5 līdz 4,5 eiro par vienu kvadrātmetru.

Vidējās noliktavu un ražošanas telpu apsaimniekošanas izmaksas ir robežās no 0,4 līdz 0,8 eiro par kvadrātmetru.

Pārdošanas cenas arī saglabājušās iepriekšējā ceturkšņa līmenī, norāda "Ober-Haus". Par nelielām sekundārām noliktavu, ražotņu un servisu būvēm platībās līdz 500 kvadrātmetriem cena ir vidēji no 350 līdz 400 eiro par vienu kvadrātmetru.

Cenas par angāriem platībās no 500 kvadrātmetriem variē no 70 līdz 250 eiro par vienu kvadrātmetru. Galvenokārt cena atkarīga no angāru stāvokļa un specifikas. Ražošanas objektu apbūves zemju vidējās cenas Pierīgā un Rīgas mikrorajonos ir robežās no desmit līdz 30 eiro par vienu kvadrātmetru.

Vācu kvalitātes rindu mājas atvērto durvju dienu laikā pieejamas par dzīvokļa cenu

24.04.2014

alt

Martā Rīgas mājokļu īres tirgū aktivitāte samazinājās

25.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām