Ķīnā par mājokļa kredītu maksā visu mūžu. ASV modele kļūst par ietekmīgu īpašumu aģenti. Dzīvoklis uz baznīcas jumta.

Šerija Šenga atļāvās vēl pēdējo izšķērdīgo pirkumu, pirms pievienoties Ķīnas mājokļu īpašniekiem- nopirka kažoku par 642 dolāriem. Taču nu viņai būs jāizdod 70% no saviem ikmēneša ienākumiem, lai apmaksātu vienistabas dzīvokļa kredītu,” tā Ķīnas nekustamo īpašumu ainu ilustrē Bloomberg. Šengu Ķīnā dēvē par fang hu jeb „mājokļa vergu”, kas ir populārs apzīmējums ķīniešu vidusšķiras paaudzei, kuriem turpmāk jāstrādā praktiski visu dzīvi, lai atmaksātu hipotekāros kredītus. Īpašuma cena Ķīnā kopš 1998. gada ir trīskāršojusies līdz ar Ķīnas valdības intensīvajiem aicinājumiem iegādāties mājokļus. Šenga, min Bloomberg, gan esot labākā situācijā kā citi, jo viņas dzīvokļa vērtība nepārsniedz 16 gadu ienākumus. Viņai ik mēnesi būs jāatmaksā 650 ASV dolāri. Savukārt summa, ko atmaksā ASV par saviem mājokļiem, svārstās ap 9% no mēnešalgas. Taču, atšķirībā no ASV, kur krīzes laikā maksājumi tika vai nu atlikti, vai arī nemaksāti vispār, Ķīnas lielākā banka- China Construction Bank, ziņo, ka pēdējā gada laikā tikai 0.2% iedzīvotājiem bijušas problēmas ar kredīta maksu. To skaidro ar faktu, ka Ķīnā depozīta iemaksai ir jābūt vismaz 50% vērtībā no īpašuma summas.

Vairāk http://goo.gl/Jq3ij  

„Kolīdz biju nopelnījusi savu pirmo naudu, strādājot kā modele, uzreiz pirku īpašumus, tos renovēju un pārdevu,” laikrakstam The New York Times stāsta modele Triša Gofa, kura kļuva populāra 90. gadu Ņujorkā. Šobrīd viņa ir ieguvusi īpašumu aģenta licenci un darbojas kompānijā Douglas Elliman( www.elliman.com ). Viņas klientu loks ir iegūts 20 gadu modeles darbā, tie pamatā ir augsto aprindu fotogrāfi, modeļi un žurnālu darbinieki. Gofa atzīst, ka apsēstība ar mājām viņai ir bijusi jau kopš 7 gadu vecuma, tādēļ ģenta darbs šķitis tikai likumsakarība. Tiesa, viņa birojam neesot „piesieta”, tādēļ darba galds Elliman telpās esot vien formalitāte.

Vairāk http://goo.gl/zhzUP

„Mājas „aug” visās iespējamās vietās- uz ūdenstorņu virsmām, jumtiem un pat baznīcām,” tā par ekscentrisko tendenci celt ēkas uz citu ēku virsmām raksta portāls Curbed. com.    Dažas no tām esot mākslinieku mēģinājumi parādīt pārējiem, uz ko tie ir spējīgi, piemēram, Vīnes Modernās mākslas muzeja jumtu rotā kāda šķiba privātmāja. Turpretī Ķīnā ēkas celtas uz kāda lielveikala jumta,un tam ir racionāls pamats- neesošas brīvas platības jaunam īpašumam. Anglijā attīstītāju birojs FAT papildus uzceltajām mājām uz daudzdzīvokļu ēkas vēlējās celt arī ēkas tostermaizes formā, taču 2007. gada krīze viņu plānus izjaukusi.

Vairāk http://goo.gl/fmaqY

Rīgā dzīvoklis maksā uz pusi lētāk nekā treknajos gados

14.03.2013

Neatbalsta «nolikto atslēgu principu» kreditēšanā;kredītņēmēju aizstāvji sarūgtināti

15.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"