Pārdos izsolē pašvaldībai piederošo vēsturisko noliktavas ēku rekonstruētajā Spīķeru kvartālā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā šodien atbalstīts lēmums pārdot izsolē vēsturisko noliktavas ēku Maskavas ielā 8 k-1, kas pieder pašvaldībai un atrodas rekonstruētajā Spīķeru kvartālā.

Nekustamā īpašuma sastāvā esošā noliktava iekļaujas valsts nozīmes arhitektūras piemineklī "Spīķeru apbūves ansamblis", tas atrodas UNESCO Pasaules mantojuma vietas "Rīgas vēsturiskais centrs" teritorijā. Patlaban šī ir vienīgā ēka Spīķeros, kas netiek izmantota un nav atjaunota.

Ēka iepriekš bija paredzēta vēsturiskā Spīķeru koptēla atjaunošanai un Gastronomijas koledžas izveidei, tāpēc 2009.gada jūnijā tā tika iekļauta kultūras nozarē nepieciešamo Rīgas pilsētas pašvaldības nekustamo īpašumu sarakstā.

Ņemot vērā, ka iepriekš paredzētajam mērķim nekustamā īpašuma izmantošana pārredzamā nākotnē nav plānota un to neparedz nedz Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas revitalizācijas projekts, nedz kāds cits Rīgas pilsētas pašvaldības plānošanas dokuments, izvērtējot pilsētas attīstības tendences, Rīgas dome 2013.gada novembrī izslēgusi noliktavu no kultūras nozarē nepieciešamo nekustamo īpašumu saraksta.

Nekustamais īpašums perspektīvā neesot nepieciešams Rīgas pilsētas pašvaldībai valsts pārvaldes funkciju un uzdevumu veikšanai, turklāt tā pilnvērtīgai ekspluatācijai ir nepieciešami ievērojami finanšu līdzekļi, tāpēc Rīgas domes Īpašuma departaments ierosinājis tā atsavināšanu, pārdodot izsolē, lai sekmētu ēkas saglabāšanu, piesaistot privāto finansējumu.

Noliktavas ekspluatācija sākta 1890.gadā, būvei ir trīs virszemes stāvi. Tā ir sliktā tehniskā stāvoklī - būves ķieģeļu mūra pamati ilglaicīgi atradušies mitruma iespaidā, kā rezultātā ķieģeļu mūris ir erodējis. Vietām uz ēkas ārsienām ir konstatētas nelielas vertikālas plaisas, kas liecina par pamatu sēšanos vai deformācijām, pamati pakļauti pastāvīgai laika apstākļu iedarbībai. Lai precīzi novērtētu pamatu tehnisko stāvokli, būtu jāveic pamatu atsegšana. Ilglaicīgi bojātas lietus ūdens novadīšanas sistēmas rezultātā uz noliktavas ķieģeļu mūra nesošām ārsienām konstatēti mūra saistvielas izskalojumi, kā arī ķieģeļu izdrupumi. Būvei ir divslīpu koka konstrukciju jumts ar skārda segumu.

Noliktavā nav ierīkota apkure, ūdensapgāde un kanalizācija. Elektrība ir atslēgta. Noliktavas pilnvērtīga un droša ekspluatācija ir iespējama, veicot tās rekonstrukciju, taču, tā kā ēkas atjaunošanai nepieciešami lieli ieguldījumi, nekustamais īpašums nav iznomāts un netiek lietots.

Lai nodrošinātu kultūras pieminekļa saglabāšanu, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) ir sniegusi norādījumus par tā izmantošanu un saglabāšanu, tostarp norādot, ka noliktavā nav pieļaujama tāda saimnieciskā darbība, kas var apdraudēt tās saglabāšanu. Noliktavā saglabājamās vērtības ir ēkas apjoms, jumta forma, konstruktīvā sistēma, fasāžu kompozīcija un apdares elementi, kā arī kultūrvēsturiski vērtīgie interjeri, detaļas un iekārtas, kas atklāti, veicot arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju vai izpēti.

Gala lēmums par Spīķeru ēkas nodošanu privatizācijai, pārdodot izsolē, būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Nekustamo īpašumu kompāniju vadītāji forumā ASV apspriež tirgus tendences

28.04.2014

alt

Jauns "DNB bankas" pakalpojums ļauj interesentiem operatīvi noskaidrot savu kredītspēju

29.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā