Pārdos izsolē pašvaldībai piederošo vēsturisko noliktavas ēku rekonstruētajā Spīķeru kvartālā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā šodien atbalstīts lēmums pārdot izsolē vēsturisko noliktavas ēku Maskavas ielā 8 k-1, kas pieder pašvaldībai un atrodas rekonstruētajā Spīķeru kvartālā.

Nekustamā īpašuma sastāvā esošā noliktava iekļaujas valsts nozīmes arhitektūras piemineklī "Spīķeru apbūves ansamblis", tas atrodas UNESCO Pasaules mantojuma vietas "Rīgas vēsturiskais centrs" teritorijā. Patlaban šī ir vienīgā ēka Spīķeros, kas netiek izmantota un nav atjaunota.

Ēka iepriekš bija paredzēta vēsturiskā Spīķeru koptēla atjaunošanai un Gastronomijas koledžas izveidei, tāpēc 2009.gada jūnijā tā tika iekļauta kultūras nozarē nepieciešamo Rīgas pilsētas pašvaldības nekustamo īpašumu sarakstā.

Ņemot vērā, ka iepriekš paredzētajam mērķim nekustamā īpašuma izmantošana pārredzamā nākotnē nav plānota un to neparedz nedz Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas revitalizācijas projekts, nedz kāds cits Rīgas pilsētas pašvaldības plānošanas dokuments, izvērtējot pilsētas attīstības tendences, Rīgas dome 2013.gada novembrī izslēgusi noliktavu no kultūras nozarē nepieciešamo nekustamo īpašumu saraksta.

Nekustamais īpašums perspektīvā neesot nepieciešams Rīgas pilsētas pašvaldībai valsts pārvaldes funkciju un uzdevumu veikšanai, turklāt tā pilnvērtīgai ekspluatācijai ir nepieciešami ievērojami finanšu līdzekļi, tāpēc Rīgas domes Īpašuma departaments ierosinājis tā atsavināšanu, pārdodot izsolē, lai sekmētu ēkas saglabāšanu, piesaistot privāto finansējumu.

Noliktavas ekspluatācija sākta 1890.gadā, būvei ir trīs virszemes stāvi. Tā ir sliktā tehniskā stāvoklī - būves ķieģeļu mūra pamati ilglaicīgi atradušies mitruma iespaidā, kā rezultātā ķieģeļu mūris ir erodējis. Vietām uz ēkas ārsienām ir konstatētas nelielas vertikālas plaisas, kas liecina par pamatu sēšanos vai deformācijām, pamati pakļauti pastāvīgai laika apstākļu iedarbībai. Lai precīzi novērtētu pamatu tehnisko stāvokli, būtu jāveic pamatu atsegšana. Ilglaicīgi bojātas lietus ūdens novadīšanas sistēmas rezultātā uz noliktavas ķieģeļu mūra nesošām ārsienām konstatēti mūra saistvielas izskalojumi, kā arī ķieģeļu izdrupumi. Būvei ir divslīpu koka konstrukciju jumts ar skārda segumu.

Noliktavā nav ierīkota apkure, ūdensapgāde un kanalizācija. Elektrība ir atslēgta. Noliktavas pilnvērtīga un droša ekspluatācija ir iespējama, veicot tās rekonstrukciju, taču, tā kā ēkas atjaunošanai nepieciešami lieli ieguldījumi, nekustamais īpašums nav iznomāts un netiek lietots.

Lai nodrošinātu kultūras pieminekļa saglabāšanu, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) ir sniegusi norādījumus par tā izmantošanu un saglabāšanu, tostarp norādot, ka noliktavā nav pieļaujama tāda saimnieciskā darbība, kas var apdraudēt tās saglabāšanu. Noliktavā saglabājamās vērtības ir ēkas apjoms, jumta forma, konstruktīvā sistēma, fasāžu kompozīcija un apdares elementi, kā arī kultūrvēsturiski vērtīgie interjeri, detaļas un iekārtas, kas atklāti, veicot arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju vai izpēti.

Gala lēmums par Spīķeru ēkas nodošanu privatizācijai, pārdodot izsolē, būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Nekustamo īpašumu kompāniju vadītāji forumā ASV apspriež tirgus tendences

28.04.2014

alt

Jauns "DNB bankas" pakalpojums ļauj interesentiem operatīvi noskaidrot savu kredītspēju

29.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts