Atļauj būvēt multifunkcionālu kompleksu Rīgā, Strēlnieku ielā

Rīgas domes sēdē šodien apstiprināta SIA Bradley Technics Limited būvniecības iecere, kas paredz būvēt multifunkcionālu kompleksu Strēlnieku ielā 8, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Vietā, kur patlaban atrodas pamestā un nolaistā vēsturiskā manēžas ēka un vairāki grausti, taps multifunkcionāls komplekss ar dzīvojamo apbūvi un publisku apbūvi.

Kā ziņots, zemesgabals Strēlnieku ielā atrodas Rīgas vēsturiskā centra apkaimē, kvartālā starp Strēlnieku un Emiļa Melngaiļa ielu, Antonijas un Dzirnavu ielu. Gan zeme 3959 kvadrātmetru platībā, gan uz tās esošās ēkas pieder SIA "Bradley Technics Limited". Ēku kompleksā ir 11 vienstāva un divstāvu ēkas, kas celtas ap 1965.gadu un iepriekš izmantotas sporta mērķiem, bet patlaban atrodas avārijas stāvoklī un ir atzīstamas par bīstamiem objektiem gan no ugunsdrošības viedokļa, gan antisanitāro un kriminogēno apstākļu dēļ.

Starp bezvērtīgiem graustiem atrodamas arī divas vērtīgas ēkas - laikā no 1895. līdz 1896.gadam uzceltā "Rīgas rikšotāju biedrības manēža", kas celta eklektisma stilā pēc arhitekta Kārļa Felsko projekta un ir atzīta par vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli, un pie manēžas piebūvētā administratīvā ēka, kurai piešķirts kultūrvēsturiski vērtīgas ēkas statuss. Manēžas ēkas jumts patlaban ir avārijas stāvoklī, tai ir sapuvusi grīda un daļēji sabrukušas iekšējās sienas.

"Bradley Technics Limited" būvniecības iecere paredz rekonstruēt manēžas ēku un tās piebūvi, bet mazvērtīgo apbūvi nojaukt un tās vietā būvēt jaunu multifunkcionālu ēku kompleksu ar publiskai funkcijai atļauto palīgizmantošanu, ne mazāku kā 30%.

Saskaņā ar projektēšanas biroja "Arhis" izstrādāto projektu uz zemesgabala paredzēts izvietot trīs savstarpēji bloķētus apjomus, tai skaitā rekonstruējamo manēžas ēku un piebūvi. Jaunbūves būs divus līdz sešus stāvus augstas, un tās nepārsniegs 24 metru augstumu. Apjoms pie Strēlnieku ielas tiks atvēlēts publiskajai funkcijai, bet pie dienvidaustrumu robežas iecerēts izbūvēt divu līmeņu autostāvvietu ar apzaļumotu jumtu.

Tādējādi tiks sakārtota pašlaik degradējošā vide zemesgabalā, tās vietā radot mūsdienīgu un kvalitatīvu apbūvi un labiekārtojot zemesgabalu, turklāt tiks saglabāts un rekonstruēts arhitektūras piemineklis.

Kopējais apbūves laukums būs 3321 kvadrātmetrs. Projektējamās jaunbūves apjoms būs 9023 kvadrātmetri, bet rekonstruējamais apjoms - 2419,72 kvadrātmetri. Projektā tiks izbūvēts 71 dzīvoklis, 60 autostāvvietas, kā arī izveidota zaļā zona 193 kvadrātmetru platībā.

Būvdarbus plānots sākt jau šā gada septembrī vai oktobrī, bet plānotais būvniecības laiks būs apmēram 18 mēneši.

Būvniecības ieceres publiskā apspriešana notikusi šā gada sākumā no 17.februāra līdz 17.martam Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijā. Būvniecības publiskās apspriešanas prezentācijas dalībnieki pauduši pretrunīgas atsauksmes - iedzīvotāji gan priecājas, ka degradētā vide beidzot tiks sakārtota, gan raizējas, ka būvdarbi varētu nelabvēlīgi ietekmēt blakus māju pamatus.

Jauns "DNB bankas" pakalpojums ļauj interesentiem operatīvi noskaidrot savu kredītspēju

29.04.2014

Atbrīvo VNĪ valdes priekšsēdētāju Strautmani, VNĪ valdes loceklis Gādmanis amatu atstājis pats

30.04.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks