Izmaiņas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā par nekustamā īpašuma iegādi stāsies spēkā šogad septembrī

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien vienojās, ka izmaiņas saistībā ar uzturēšanās atļauju izsniegšanu par nekustamā īpašuma iegādi stāsies spēkā šogad 1.septembrī.

Iepriekš valdošajai koalīcijai ilgāku laiku nebija vienprātības šajā jautājumā, savukārt Tautsaimniecības komisijas vairākums atbalstīja ierosinājumu, ka Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai caurlūkošanai nodotajiem grozījumiem Imigrācijas likumā jāstājas spēkā 2015.gada 1.janvārī. Vēlāk Saeimas sēdē deputāti šo priekšlikumu noraidīja, tāpēc likumprojekts atkārtoti tika nodots komisijai.

Par likuma spēkā stāšanās datumu vēl būs jālemj Saeimas sēdē. Arī šodien deputātiem bija dažādi priekšlikumi par spēkā stāšanās termiņu, piemēram, Klāvs Olšteins vispirms turpināja uzstāt uz nākamā gada 1.janvāri, bet tad rosināja noteikt 1.oktobri, parlamentārietis Dzintars Kudums (VL-TB/LNNK) piedāvāja noteikt, ka izmaiņām jāstājas spēkā 1.augustā. Vēlāk komisijas deputāti neiebilda pret ierosinājumu par šā gada 1.septembri.

Vērtējot Imigrācijas likuma grozījumus, deputāti iepriekš vienojās atteikties no kvotām termiņuzturēšanās atļaujām par nekustamā īpašuma iegādi, kā arī konceptuāli atbalstīja ieceri palielināt nekustamā īpašuma vērtību, par kura iegādi piešķir termiņuzturēšanās atļauju.

Parlamentāriešu iepriekš atbalstītais priekšlikums paredz, ka nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība iegādes brīdī nevarēs būt mazāka par 250 000 eiro līdzšinējo 150 000 eiro vietā, tāpat komisija vienojās no 50 000 līdz 80 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo kadastrālo vērtību. Darījumu slieksnis 150 000 eiro apmērā bija paredzēts prezidenta atgrieztā likuma redakcijā. Pašlaik spēkā esošais likums nosaka, ka termiņuzturēšanās atļauju uz laiku līdz pieciem gadiem var iegūt, iegādājoties vienu vai vairākus īpašumus vismaz 142 300 eiro vērtībā vai 71 150 eiro vērtībā ārpus Rīgas reģiona un republikas pilsētām. Pašlaik deputāti vienojušies noteikt, ka jāiegādājas viens nekustāmais īpašuma vismaz 250 000 eiro vērtībā.

Deputāti arī atbalstīja ierosinājumu atteikties no iepriekš likumā iekļautās normas, kas paredzēja piešķirt termiņuzturēšanās atļauju par 50 000 eiro iemaksu valsts budžetā. Vēl komisijā atbalstu guva priekšlikums, kas paredz veikt iemaksu valsts budžetā 5% no iegādājamā nekustamā īpašuma vērtības, pieprasot pirmreizējo termiņuzturēšanās atļauju. Iepriekš likumprojekts paredzēja, ka, pieprasot pirmreizējo uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, budžetā jeb ekonomikas attīstības programmā jāsamaksā 25 000 eiro.

Atbrīvo VNĪ valdes priekšsēdētāju Strautmani, VNĪ valdes loceklis Gādmanis amatu atstājis pats

30.04.2014

Īres tirgus pirmajā ceturksnī bijis diezgan aktīvs

06.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts