Palielinājusies pircēju interese par lielākiem dzīvokļiem

   Lai arī tirgū vispieprasītākie joprojām ir 2 un 3 istabu dzīvokļi, pēdējā gada laikā ir būtiski augusi interese arī par lielāku platību dzīvokļiem. Pārsvarā tas ir saistīts ar diviem faktoriem - ekonomiskās situācijas uzlabošanos un dzīves kvalitātes plānošanu ilgtermiņā. Ekonomiskās izaugsmes dēļ Latvijā ģimenes jūtas pārliecinātākas par savu finansiālo situāciju, un vietējie pircēji iegādājas īpašumus, plānojot vairāk gadu perspektīvā. Līdz ar to papildu platība tiek paredzēta arī saistībā ar iespējamu ģimenes pieaugumu nākotnē.

Arvien vairāk tirgū tiek virzīti un attīstīti projekti, kuros ir iekļauti arī lielāku platību dzīvokļi, līdz ar to ir paplašinājies šādu īpašumu piedāvājums. Vietās, kur iepriekš bijis jūtams lielo platību dzīvokļu deficīts, pieprasījums pēc tiem ir audzis.

Cenas par 3 vai 4 istabu dzīvokli jaunajā projektā mikrorajonos svārstās no 1 200 līdz 1 600 EUR, Pierīgā no 950 līdz 1250 EUR par vienu kvadrātmetru, savukārt Rīgas centrā cena ir divas līdz četras reizes augstāka. Šādu dzīvokļu platība mēdz būt no 70 līdz 100 kvadrātmetriem, un vispieprasītākie ir dzīvokļi ar pilnu iekšējo apdari un 2 sanitārajiem mezgliem.

Galvenokārt vietējie pircēji izvērtē lielāka dzīvokļa iegādi jaunajos projektos. „Pircēji apzinās, ka pati ēka, visas komunikācijas, radiatori, logi un citi tehniskie risinājumi būs jauni. Arī automašīnas stāvvieta tiks nodrošināta, kā arī būs iespēja ietaupīt uz ikmēneša komunālajiem maksājumiem, ņemot vērā dzīvokļa energoefektivitāti. Vietējie pircēji arī aizvien vairāk apzinās, ka sērijveida māju ekspluatācijas termiņi ir beigušies vai tuvojas beigām, un tās ir mazāk likvīdas,” norāda Kivi Real Estate dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Meklējot lielāku dzīvokli, pircēji joprojām lielu uzmanību pievērš infrastruktūrai: izglītības iestāžu, veikalu, parku tuvumam, sabiedriskā transporta pieejamībai u. c. faktoriem. Minētās priekšrocības ir garantētas pilsētas centrā, bet tas atspoguļojas arī dzīvokļa cenā. Attiecīgo summu parasti ir gatavi maksāt ārvalstu pircēji, kuriem nepieciešama uzturēšanās atļauja, bet vietējie pircēji attiecīgi meklē īpašumu mikrorajonos vai Pierīgā, kur ir pieejamas šīs pašas ērtības, bet par zemāku cenu. Turklāt ārpus centra jauno projektu piedāvājums ir plašāks.

"YIT Celtniecība" sākusi jauna projekta būvniecību pieprasītajā Šampētera rajonā

08.05.2014

alt
alt

Art Terra – garantēta dzīves kvalitāte

08.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām