Art Terra – garantēta dzīves kvalitāte

Dzīvojamo māju ciematu projekti šobrīd nekustāmā īpašuma tirgū parādās reti. Tomēr ir uzņēmumi, kas ir darbojušies un turpina darboties šajā jomā. SIA Art Terra ir uzņēmums, kas vairākus gadus nodarbojas ar dzīvojamo māju ciematu attīstīšanu, tā iegūstot uzticamu un lietpratīgu reputāciju šajā jomā. SIA Art Terra uzņēmumā strādājošo speciālistu galvenais uzdevums ir - kopīgiem spēkiem radīt maksimāli kvalitatīvu produktu par pieejamu cenu.

Intervija ar Andu Eņģeli, SIA Art Terra  valdes locekli.  

Pie kāda ciemata projekta Jūs šobrīd strādājat?

Šogad mēs pabeidzam dzīvojamo māju ciemata pēdējās kārtas būvniecību Upesciemā, Garkalnes novadā. Ciematā ir gan vienģimeņu dzīvojamās mājas, kuras izvietotas katra uz sava zemes gabala, gan divģimeņu dzīvojamās mājas – uz viena zemesgabala ir izvietotas divas atsevišķas ēkas, kas savienotas ar autonojumēm. Pavisam ciematā ir 163 mājas. Japiebilst, ka šobrīd pārdošanā vairs tikai 17 mājas.

Kāpēc jūs esat izvēlējušies būvēt dzīvojamo māju ciematus, nevis krietni vien vienkāršāko individuālo dzīvojamo māju būvniecību dažādās vietās? Šāda izvēle droši vien prasa vairāk laika un ievērojamākus ieguldījumus?

Mēs cenšamies, lai pircējs, pieņemot lēmumu par ģimenes mājas iegādi, saņemtu kvalitatīvu produktu par cenu, kas atbilst produktam un klienta pirktspējai. Mājoklim ir jābūt ērtam, būvniecībā izmatotajiem materiāliem – kvalitatīviem un videi draudzīgiem, iekļautajām tehnoloģijām un aprīkojumam mūsdienīgam. Būvniecības procesu, visos tā posmos realizē izglītoti un profesionāli speciālisti. Klients vēlas saņemt ne tikai tādas pašas ērtības, kā pilsētā, bet arī, lai piedāvātā pirkuma summa būtu samērojama ar pilsētas dzīvokļa cenu. Mēs nodrošinām šo vēlmju izpildi, būvējot plānveidīgi un tādos apjomos, kas ļauj samazināt izdevumus uz vienu dzīvojamās mājas kvadrātmetru. Tādējādi piedāvājam  izdevīgus nosacījumus cilvēkiem, kuri vēlas pārcelties uz dzīvi piepilsētā, saglabājot pilsētas dzīves priekšrocības.

Vai mājas iegāde ciematā dāvā arī citas priekšrocības?

Bez šaubām. Klientam ir izvēle, cik liela būs iegādājamā zemes platība, kāds būs dzīvojamās mājas projekts. Tas ļauj izvēlēties sev vistīkamāko dzīvojamo māju ciematā, ņemot vērā zemes gabala platību un dzīvojamas mājas tipu un novietojumu. Šobrīd mūsu piedāvājumā ir vienstāva dzīvojamās mājas ar platību no 90 m2 līdz 135 m2, kā arī divstāva dzīvojamās mājas ar platību 170 m2. Zemes gabalu platība ir līdz 1400 m2. Pircēji tiek informēti par projekta celtniecības  procesa  sākuma un beigu termiņiem, līdz ar to katram ir priekšstats par laika posmu, kurā būs nepieciešams rēķināties ar neērtībām, saistītām ar  ciemata būvniecības pabeigšanu. Līdz atslēgu saņemšanai, visi darbi  būs pabeigti – gan žoga izbūve, gan automātisko vārtu uzstādīšana, kā arī būs iesēts zālājs. Tas nozīmē, ka atliks vien iegādāties vai pārvest mēbeles, respektīvi pārcelties.

Cik svarīga ir vietas izvēle ciemata būvniecībai?

Uzskatām, ka ciemata atrašanās vieta ir svarīgākais nosacījums, kas jāņem vērā, attīstot dzīvojamo māju ciemata projektu. Tikai 20 minūšu brauciena attalumā ar automašīnu no pilsētas centra, atrodas mūsu dzīvojamo māju ciemats, ko ieskauj priežu mežs, Upesciema dīķi. Ciemats, kurā ir dzidrs gaiss un kurā ir dzirdamas putnu dziesmas. Tikai 5 minūšu brauciena attālumā, ir Jugla, rajons ar teicamu pilsētas infrastruktūru, un pieejamu pilsētas sabiedriskā transporta satiksmi. Komfortablu dzīvi mūsu ciematā nodrošinās pilsētas ērtības – centralizēts ūdensvads un kanalizācija, gāzes apgāde, elektroapgāde, pilna Lattelecom pakalpojumu pakete, optiskais ātrgaitas internets, asfaltētas un apgaismotas ielas.

Kādas ir priekšrocības dzīvošanai ārpilsētas mājā?

Pirmkārt jau tas, ka saņemot visas pilsētas dzīves ērtības, mūsu piedāvāto dzīvojamo platību  uzturēšanas izdevumi ir zemāki, kā analogai dzīvojamai platībai pilsētā. Otrkārt izdevumi ir  kontrolējami, plānojami un regulējami. Kāpēc zemāki? Tāpēc, ka projektēšanas stadijā mēs veicam termoauditu  ar mērķi līdz minimumam samazināt  siltuma zudumus. Pēc būvniecības pabeigšanas tiek veikts atkārtots termoaudits. Citiem vārdiem sakot, tiek panākts, lai ar apkuri saistītie  izdevumi būtu minimāli.

Jā, tas viss, protams, ir lieliski, bet ciemata teritorija ir jākopj. Tas prasa laiku, bet daudziem iedzīvotājiem nav šādu iespēju.

Arī šis jautājums ir atrisināts un ciemata iedzīvotājiem tas problēmas nerada un neradīs.  Ciemata daļā, kuru mēs pašlaik attīstām, kārtību nodrošina savs apsaimniekošanas uzņēmums. Tā pienākumos ietilpst ielu uzturēšana (tīrīšana, sniega novākšana, ielu apmaļu zālāja pļaušana), maģistrālo inženiertīklu uzturēšana darba kārtībā, ielu apgaismojuma nodrošināšana diennakts tumšajā laikā. Ja ir nepieciešamība nopļaut zālāju jūsu teritorijā, novākt lapas, tīrīt teknes, vai veikt citus darbiņus, kuri rodas katrā saimniecībā, ir iespējams  vienoties ar apsaimniekotāju. Tie māju īpašnieki, kuri noslēdz apsaimniekošanas līgumu, saņem papildus vienu gadu dzīvojamās mājas garantijas apkalpošanu, tātad summējot –3 gadus mājas garantijas apkalpošanu. Mums ir parliecība par mūsu radītā produkta kvalitāti.

Jūsu uzņēmums piedāvā gan vienģimenes dzīvojamo māju uz atsevišķa zemes gabala, gan arī divģimeņu dzīvojamo māju, kur uz viena zemes gabala atrodas divas mājas. Runājot par divģimeņu māju, vai kopīgais zemes gabals iespaido mājokļa cenu un, vai rodas kādas grūtības, ja māja jāpārdod?

Piedāvājot šo konkrēto risinājumu, mēs esam padomājuši par tādu pircēju, kuram pietiktu ar nelielu piemājas zemes gabalu. Galvenais uzdevums bija izstrādāt tādu projekta risinājumu, lai kaimiņi viens otram netraucētu un nebūtu atkarīgi viens no otra. Mūsu piedavājumā divas atsevišķas mājas  ir savienotas ar autnojumēm,  katrai mājai ir atsevišķi inženierkomunikāciju pievadi, aprīkojums un piebraukšana, katrs ienāk savā mājā pa saviem vārtiņiem. Faktiski tās ir divas atsevišķas būves. Lai izvairītos no varbūtējiem sarežģījumiem nakotnē, mājas pirkšanas procesā, tiek noformēta visa nepieciešamā dokumentācija, kas nākotnē ļauj rīkoties ar savu īpašumu bez papildus saskaņošanas ar kaimiņu. Mūsu speciālistiem ir vairāku gadu pieredze šādu darījumu realizācijā.  Pie vienādiem nosacījumiem šādas mājas cena vienmēr būs pievilcīgāka nekā mājai uz atsevišķa zemes gabala. Ieviešot šādu piedāvājumu, centāmies padarīt to pēc iespējas pieejamāku klientam – draudzīgāku cenas ziņā.

Kā notiek pirkuma noformēšana?

SIA  Art Terra dzīvojamo māju ciemata attīstību veic,  izmantojot savus finanšu  līdzekļus. Uz šo brīdi ekspluatācijā ir nodotas gandrīz visas ēkas. Pirmais maksājums ir jāveic, māju rezervējot – tā ir iemaksa 10 % apmērā no darījuma summas.Atlikušās summas apmaksa jāveic pēc mājas nodošanas ekspluatācijā un ierakstīšanas Zemesgrāmatā, saskaņā ar pirkuma līguma nosacījumiem. Lai nodrošinātu garantijas abām darījuma pusēm, visi darījumi tiek veikti ar bankas starpniecību, izmantojot  bankas darījuma kontu. Banku izvēlas, abām pusēm vienojoties.  Darījuma realizācija, izmantojot darījuma kontu bankā, ir  obligāta mūsu prasība, neatkarīgi no tā, vai mājas iegādi pircējs veic ar bankas kredīta palīdzību vai bez tās. Izmantojot ilggadīgo pieredzi sadarbībā ar dažādām bankām, mūsu speciālisti ir gatavi sniegt klientam pilnu atbalstu un līdzdalību daudzo nepieciešamo dokumentu noformēšanā. Mēs pilnībā garantējam sava darba kvalitāti.

Mūsu sarunas noslēgumā – vēl viens jautājums. Vai arī nākotnē jūs plānojat nodarboties tikai ar dzīvojamo māju ciematu būvniecību pierīgā vai padomā ir arī citi projekti?

Protams, mēs plānojam turpināt aizsākto darbības jomu. Mēs tiecamies uz nepārtrauktu pilnveidošanos, vienlaicīgi ņemot vērā mūsu klientu pirktspēju un prasības , kādas šobrīd  tiek izvirzītas dzīvojamo māju ciematu un mājokļu būvniecībai. Vairāk kā 90%  mūsu klientu ir vietējie iedzīvotāji.

Šogad mēs uzsākam jaunu darbības virzienu –mazstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas būvniecību Rīgā. Projekts ir interesants un arī domāts lietpratīgam pircējam. Plānota trīsstāvu ēka, kurā būs 21 dzīvoklis ar terasēm, pazemes autostāvvietām un liftiem. Māja atradīsies Imantā, ainaviskā vietā, ko ieskauj lieli koki – priedes un melnalkšņi. Blakus teritorijās – mazstāvu dzīvojamā apbūve un Anniņmuižas meža parks. Informācija par šo projektu drīzumā būs pieejama mūsu mājas lapā.

 Mēs joprojām esam uzticīgi mūsu galvenajam uzdevumam – radīt maksimāli kvalitatīvu produktu par klientiem pieejamu cenu.

Liels paldies, Anda, par sarunu un vēlu veiksmi visam jūsu uzņēmuma kolektīvam.

Palielinājusies pircēju interese par lielākiem dzīvokļiem

08.05.2014

alt

Šīns: Grozījumi Imigrācijas likumā atstās nelāgu ietekmi uz budžetu, gaidāma "jostu savilkšana"

09.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām