Ektornet Pārdaugavā, Klīveru ielā, vēlas būvēt piecstāvu dzīvojamās un darījumu ēkas; iedzīvotāji iebilst

Swedbank  grupas nekustamo īpašumu uzņēmums SIA Ektornet Land Latvia uz uzņēmumam piederoša zemesgabala Pārdaugavā, Klīveru ielā 2, iecerējis būvēt piecstāvu ēkas ar darījumu un dzīvojamo funkciju būvniecību, taču sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtas vairāk nekā 30 iedzīvotāju atsauksmes, kurās pausts negatīvs viedoklis.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

Iepriekš šajā vietā atradusies 1900.gadā celta četrstāvu ēka, kura 1999.gadā sabrukusi. Tā kā namā ilgāku laiku neviens nedzīvoja, negadījumā cietušo nebija, un Rīgas dome nekavējoties nojauca atlikušās drupas.

Patlaban gruntsgabalu izmanto kā nelegālu autostāvvietu bez gruntsgabala īpašnieka piekrišanas. Atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam 2006. līdz 2018.gadam zemes gabals atrodas jauktas apbūves ar dzīvojamo funkciju teritorijā, perimetrālās apbūves kvartālā, UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas Rīgas vēsturiskais centrsaizsardzības zonā.

Pašreizējie zemesgabala īpašnieki iecerējuši šajā vietā būvēt piecstāvu dzīvojamās un darījumu ēkas, pagrabstāvā vairāk 5,5 metru augstumā izvietojot pazemes autostāvvietu. Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti norāda, ka būvniecības iecere atbilst normatīvajiem aktiem un teritorijas plānošanas dokumentiem, taču, tā kā pazemes autostāvvietas būvniecība uzskatāma par faktoru, kas būtiski pasliktina iedzīvotāju sadzīves apstākļus, par būvniecības ieceri veikta publiskā apspriešana.

Būvniecības ieceres publiskā apspriešana notikusi laikā no 2. līdz 13.janvārim Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijā. Turpat 16.janvārī notikusi arī būvniecības ieceres projekta prezentācija, kurā piedalījies projektētājs, pasūtītāju pārstāvji un Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti, kā arī vairāki iedzīvotāji.

Sabiedriskās apspriešanas laikā kopumā saņemtas 32 aptaujas anketas, un tajās pausts negatīvs viedoklis. Iedzīvotāji galvenokārt pauduši bažas, ka būvniecība var apdraudēt apkārtējo ēku noturību, it īpaši līdzās esošo ēku Staraja Rusas ielā 12, kas atrodas sliktā tehniskā stāvoklī, jo zem blakus ēkām ir plūstošās smiltis. «Ierosinu vērīgāk izpētīt grunts slāņus un gruntsūdeņus un precizēt, kāds bija iemesls iepriekšējās mājas nogrūšanai šajā gruntsgabalā pirms vairākiem gadiem, kad tā māja vienkārši vienā dienā nogruva. Ļoti nepatīkamas atmiņas - bail, ka šo būvdarbu rezultātā nenobrūk arī kāds Staraja Rusas 12 mājas stūris, jo māja ir veca, sienās ir daudz dziļu plaisas,» teikts vienā no anketām.

Būvniecības ieceres autori uzsver, ka projekta izstrādes gaitā veikta pazemes ūdeņu stāvokļu modelēšana un noteikts, ka piemērotākais konstruktīvais risinājums pamatu izbūvei būtu metāla rievsienas pielietojums pa ēkas perimetru. Projekta autors rekomendējis šo rievsienu veidot nevis triecienu veidā, bet spiešanas veidā, lai netiktu pārsniegtas pieļaujamās grunts vibrācijas. Paralēli būvniecības procesam arī tiks veikts blakus esošo ēku konstruktīvā stāvokļa monitorings.

Būvvalde norāda, ka būvniecības ierosinātājam tika uzdots saņemt hidroģeoloģijas speciālista atzinumu par pazemes būves ietekmi uz gruntsūdeņu līmeņa izmaiņām apkārtējos nekustamajos īpašumos. Saņemtajā SIA DekoGeoBaltsatzinumā pausts, ka pazemes stāva izbūves, atsūknējot ūdeni no būvbedres, radīs pazemes ūdens piltuvi, kas var negatīvi ietekmēt blakus esošo ēku nestspēju. Lai novērstu šo negatīvo ietekmi būvprojekta izstrādes laikā ir jāveic pazemes ūdens stāvokļa modelēšana, jāaprēķina pazemes ūdens piltuves ietekmes zona un jānosaka pasākumi, kā pilnībā novērst piltuves ietekmi, piemēram, rievsienas izbūve vai citi.

Iedzīvotāji arī raizējas, ka iekšpagalma dzīvokļiem būs nepietiekams dienas gaismas daudzums un sabojāsies skats pa logu. Tāpat kaimiņi iebilst pret troksni būvniecības laikā, kā arī bažījas, ka tiks iznīcināta zaļā zona, palielināsies automobiļu skaits apkaimē un gaisa piesārņojums, kā arī radīsies pārapdzīvotība, rezultātā pazeminot apkārtējo nekustamo īpašumu vērtību. Kaimiņi arī uzskata, ka plānotais būvapjoms ir pārāk liels un ēka ir ļoti monotona, "izlecot" no apkārtējās apbūves - tā nerespektē esošās apbūves novietojumu, kvartāla ielu telpas kontekstu, vēsturisko pagalma veidošanas principu.

SIA Arco Real Estate pērn septembrī sniegtajā atzinumā par jaunbūvējamās ēkas ar darījumu un dzīvojamo funkciju Klīveru ielā 2 iespējamo ietekmi uz apkārtējo īpašuma tirgus vērtību gan liecina, ka blakus esošo nekustamo īpašumu tirgus vērtība nepazemināsies. Būvvaldes speciālisti turklāt norāda, ka vienlaikus ar ēkas izbūvi ir plānots labiekārtot teritoriju, izveidot objektā kvalitatīvus apstādījumus, labiekārtojumu, apgaismojumu, organizēt atkritumu savākšanu, kas netieši var sekmēt arī apkārtējos īpašniekus un iedzīvotājus sakārtot savus īpašumus un ilgtermiņā uzlabot iedzīvotāju sadzīves apstākļus Klīveru ielas apkārtnē kopumā.

Jautājums par būvniecības ieceres apstiprināšanu trešdien, 14.maijā, tiks skatīts Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā.

Kā liecina Firmas.lv informācija, SIA Ektornet Land Latvia pilnībā pieder Zviedrijas karalistē reģistrētam uzņēmumamEktornet Latvia AB. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Andris Kovaļčuks, valdes locekļi - Kaspars Škapars un Katrina Muhls no Igaunijas. Ektornet ir nekustamo īpašumu uzņēmums, kuru 2009.gadā izveidoja Swedbank grupa. Tā pamatdarbība ir iegādāties, pārvaldīt un pārdot nekustamos īpašumus dzīvojamās apbūves, tirdzniecības, biroja un ražošanas telpu segmentos.

Ektornet: nekustamo īpašumu tirgus pamazām atveseļojas

12.05.2014

Dzīvojamo platību pārskats 2014 aprīlis

13.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām