"Swedbank": 26% Latvijas iedzīvotāju labprāt dzīvotu labākā mājoklī

Piektdaļa jeb 26% Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar pašreizējo dzīvesvietu un labprāt dzīvotu labākā mājoklī, liecina Swedbank veiktā iedzīvotāju aptauja.

Tajā pat laikā "Swedbank" dati rāda, ka ieceri par savu mājokli, aizņemoties mājokļa iegādei, visbiežāk īsteno iedzīvotāji vecuma grupā no 35 līdz 39 gadiem, ar augstāko izglītību un savas nozares speciālisti. Tas norāda uz tendenci, ka ilgtermiņa saistības uzņemas iedzīvotāji, kuri jau nostiprinājušies savā darbības jomā, turpina profesionālo attīstību un ir pārliecināti par savu nākotni.

"Patērētāju vajadzības, noskaņojums un ekonomiskā vide kopumā ir tie faktori, kas ietekmē aizņemšanos. Pēdējo divu gadu laikā interese par kredītiem stabili pieaug, taču jāatceras - iegādājoties savu mājokli, iegūstat ne tikai ērtības, bet arī ar konkrētā īpašuma ekspluatāciju saistītos izdevumus. Par spīti sākotnējai idejai iegādāties plašu privātmāju vai elegantus apartamentus, cilvēki izvēlas pirkt standarta dzīvokļus kādā no jaunajiem vai tipveida projektiem vai arī nelielu privātmāju vietā ar attīstītu infrastruktūru (Rīga, Pierīga un lielākās Latvijas pilsētas). Pārsvarā - aptuveni 80% gadījumu - dominē aizdevumi dzīvokļa iegādei," norāda "Swedbank" Privātpersonu finansēšanas lēmumu centra vadītājs Ainārs Balcers.

Vidējā mājokļa kredīta summa pašreiz ir 43 000 eiro, dzīvokļa, kas iegādāts kredītā, platība ir 50-60 kvadrātmetri, savukārt privātmājas - līdz 200-250 kvadrātmetriem. Šāda prakse liecina, ka mājsaimniecības savā izvēlē ir racionālas un rūpīgi izvērtē konkrētā pirkuma ietekmi uz ģimenes budžetu, skaidro Balcers.

Vīrieši mājokļa iegādei aizņemas divreiz biežāk nekā sievietes, un viņu vidēji uzņemtās kredītsaistības ir aptuveni 45 700 eiro, savukārt sievietes ir piesardzīgākas un mājokļa iegādei aizņemas vidēji līdz 39 600 eiro. Vīrieša-kredītņēmēja vecums vidēji ir 36 gadi, kamēr sievietēm - 39 gadi. Vīrieši visbiežāk strādā transporta un komunikācijas jomā, bet sievietes darbojas tirdzniecībā vai personālvadībā.

Pērn visbiežāk kredītu mājokļa iegādei ņēma Kristīnes, Ingas un Ilzes, savukārt vīriešu vidū - Jāņi, Andreji un Aleksandri.

"YIT Celtniecība" aicina uz atvērto durvju dienu kvartālā „Biķerziedi”

14.05.2014

alt

Kongresu nama rekonstrukcija līdz 2018.gadam izmaksātu gandrīz 40 miljonus eiro

15.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām