Pērn investori apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām valsts budžetā iemaksājuši 98 miljonus eiro, pašvaldību – vairāk nekā pus miljonu eiro

Investīciju piesaistes programma, kas sniedz iespēju apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi, saņemt termiņuzturēšanās atļauju, veicinājusi finanšu pieplūdumu ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pašvaldībās. 2013. gada pirmajā pusē termiņuzturēšanās atļauju pieteicēju un ar viņu ģimenes locekļiem saistīto kapitālsabiedrību nodokļu iemaksu apjoms valsts budžetā sasniedzis gandrīz 100 miljonus eiro. Savukārt pašvaldību budžetos ar nekustamā īpašuma nodokļa starpniecību iemaksāti vairāk nekā 570 tūkstoši eiro jeb 0.5% no kopumā valstī iekasētā nekustamā īpašuma nodokļa, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

Lai gan lielākā daļa nerezidentu, kuri Latvijā iegādājas nekustamo īpašumu, savu izvēli izdara par labu galvaspilsētai Rīgai vai kūrortpilsētai Jūrmalai, novērojama interese arī par nekustamajiem īpašumiem citos Latvijas reģionos, piemēram, Cēsu novadā un Ozolnieku novadā. Interesi par īpašuma iegādi ārpus galvaspilsētas veicinājušas ne tikai salīdzinoši zemākās īpašuma cenas, bet arī ekoloģiskā vide un attīstīta infrastruktūra. Tomēr viens no būtiskākajiem kritērijiem izvērtējot īpašuma iegādi ārpus Rīgas, ir attālums līdz galvaspilsētai.

Tomēr līdz ar Imigrācijas likuma grozījumiem, kas stāsies spēkā šī gada 1. septembrī un kuri paredz vienotu iemaksu slieksni nekustamā īpašuma iegādei apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām, gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās, investoru interese par īpašumiem ārpus galvaspilsētas visticamāk krasi samazināsies. “Valdības lēmums ietekmi atstās arī uz mazo pilsētu pašvaldībām. Tām nāksies pārskatīt savu finanšu plūsmu un “savilkt jostas”, jo investori tā vietā, lai apsvērtu īpašumu iegādi, piemēram, Cēsīs vai Jelgavā, priekšroku dos Rīgai vai Jūrmalai,” komentē Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Kā norādīts Ekonomikas ministrijas ziņojumā nerezidentu iegādāto īpašumu īpatsvars, piemēram, Ozolnieku novadā sastāda 1.01% no pašvaldībā esošo īpašumu skaita. Šie darījumi labvēlīgi ietekmējuši pašvaldības nekustamā īpašuma tirgu, jo lielākoties nerezidenti iegādājušies īpašumus, kuri ilgstoši stāvējuši tukši. Tāpat vietējie uzņēmēji un teritoriju attīstītāji ir saņēmuši papildus līdzekļus biznesa attīstībai, kas ļāvuši plānot jaunus nekustamo īpašumu projektus Ozolnieku novadā.

Valsts un pašvaldību budžetus papildina ne tikai tiešās nerezidentu investīcijas, bet arī viņu ikdienas tēriņi, kā arī izdevumi par īpašuma apsaimniekošanu un saimniecisko darbību. Pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm investori uz vienu ģimenes locekli pārtikas, apģērba iegādei un izklaides pasākumiem vidēji mēnesi tērē 1420 eiro. Tādējādi gadā kopējie nerezidentu tēriņi mūsu valstī pārsniedz 28 miljonus eiro, savukārt patēriņa nodokļ u maksājumi valsts budžetā ienes papildus 5,7 miljonus eiro.

Kopumā 2013. gada pirmajā pusgadā ar nerezidentiem saistītie uzņēmumi ienākuma nodoklī samaksājuši vairāk nekā 14 miljonus eiro, kas sastāda 7,8% no kopējiem nodokļa ieņēmumiem valsts budžetā. 

Jauno projektu atvērto durvju dienas šajā nedēļas nogalē

16.05.2014

Aprīlī nerezidenti Rīgas centra dzīvokļu iegādē ieņēma nogaidošu pozīciju

19.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu