Šīns: stipra politiskā spēka parādīšanās Latvijā līdzinātos karadarbībai

«Jauna, stipra politiskā spēka parādīšanās Latvijas mērogā jau būtu pielīdzināma kara darbībai,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā sacījis nekustamo īpašumu tirdzniecības firmas Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

«No valsts budžeta tagadējā sadalīšanas veida ir atkarīga tik daudzu cilvēku dzīve, ka šo līdzekļu pārdale atstātu tādas pašas sekas kā ārēju ienaidnieku iebrukums,» viņš skaidrojis.

E. Šīns arī paudis viedoklis, ka «situācija Latvijā kopumā ir daudz bīstamāka, nekā tā izskatās pa atsevišķu banku vai ministriju logiem».

«Latvija pēc sava iedzīvotāju skaita kļūst par valsti, kas, pēc Eiropas standartiem, varētu ietilpināt sevi Liepājas un Ventspils novadu platībā. Tad nebūtu jāmaksā par liekas infrastruktūras uzturēšanu, dzīves līmenis būtu attiecīgi augstāks. Tomēr nav tāda lēmuma visiem pārcelties kaut vai uz piemēra pēc jau nosaukto teritoriju, vai varbūt uz līdzīgu platību ar lidostu Rīga centrā. Valsts, protams, paliek kā valsts, tikai valstī veidojas teritorijas, kur nekustamajam īpašumam vispār nav nekādas cenas. Latvijai nav palikuši vairāk par 5–10 gadiem, kuros vēl varētu censties izveidot tādas pašvaldības, kas ar savu apjomu spētu uzsākt dialogu ar uzņēmējiem, radīt uzņēmējdarbībai labvēlīgu mikroklimatu un attīstīt savas teritorijas,» teicis nekustamā īpašuma eksperts.

Intervijā E. Šīns arī stāstījis, ka «ar nekustamo īpašumu tirgotājiem un tāpat arī attīstītājiem ir noticis pilnīgi viss iespējamais, tajā skaitā – uzņēmumu likvidācijas. Tomēr Latvijā notikušais ir nieks, salīdzinot ar to, kā klājās mūsu brāļiem spāņiem. Ir tādas ziņas, ka tur izputējušo nekustamo īpašumu tirdzniecības firmu skaits pārsniedz 85%.»

«Lai vai kādā veidā, bet valstīm ir jānodrošina, ka nekustamo īpašumu cenas ilgtermiņā pieaug, pat ja īstermiņā tās svārstās,» uzskata E. Šīns.

«Tā ir nerakstīta vienošanās starp vecajām demokrātijas valstīm un ģimenēm, ka tās, lai cik tas būtu grūti, uzņemsies hipotekārās saistības un galu galā iegūs īpašumu, bet valsts garantēs, ka īpašums ar aizvien pieaugošu vērtību pāries no paaudzes uz paaudzi,» viņš sacījis.

Dombrovskis spraigā diskusijā ar Pavļutu pārmet «prihvatizācijas» veicināšanu

19.03.2013

Valstij piederošajiem īpašumiem grūti atrast pircējus

20.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā