Šīns: stipra politiskā spēka parādīšanās Latvijā līdzinātos karadarbībai

«Jauna, stipra politiskā spēka parādīšanās Latvijas mērogā jau būtu pielīdzināma kara darbībai,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā sacījis nekustamo īpašumu tirdzniecības firmas Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

«No valsts budžeta tagadējā sadalīšanas veida ir atkarīga tik daudzu cilvēku dzīve, ka šo līdzekļu pārdale atstātu tādas pašas sekas kā ārēju ienaidnieku iebrukums,» viņš skaidrojis.

E. Šīns arī paudis viedoklis, ka «situācija Latvijā kopumā ir daudz bīstamāka, nekā tā izskatās pa atsevišķu banku vai ministriju logiem».

«Latvija pēc sava iedzīvotāju skaita kļūst par valsti, kas, pēc Eiropas standartiem, varētu ietilpināt sevi Liepājas un Ventspils novadu platībā. Tad nebūtu jāmaksā par liekas infrastruktūras uzturēšanu, dzīves līmenis būtu attiecīgi augstāks. Tomēr nav tāda lēmuma visiem pārcelties kaut vai uz piemēra pēc jau nosaukto teritoriju, vai varbūt uz līdzīgu platību ar lidostu Rīga centrā. Valsts, protams, paliek kā valsts, tikai valstī veidojas teritorijas, kur nekustamajam īpašumam vispār nav nekādas cenas. Latvijai nav palikuši vairāk par 5–10 gadiem, kuros vēl varētu censties izveidot tādas pašvaldības, kas ar savu apjomu spētu uzsākt dialogu ar uzņēmējiem, radīt uzņēmējdarbībai labvēlīgu mikroklimatu un attīstīt savas teritorijas,» teicis nekustamā īpašuma eksperts.

Intervijā E. Šīns arī stāstījis, ka «ar nekustamo īpašumu tirgotājiem un tāpat arī attīstītājiem ir noticis pilnīgi viss iespējamais, tajā skaitā – uzņēmumu likvidācijas. Tomēr Latvijā notikušais ir nieks, salīdzinot ar to, kā klājās mūsu brāļiem spāņiem. Ir tādas ziņas, ka tur izputējušo nekustamo īpašumu tirdzniecības firmu skaits pārsniedz 85%.»

«Lai vai kādā veidā, bet valstīm ir jānodrošina, ka nekustamo īpašumu cenas ilgtermiņā pieaug, pat ja īstermiņā tās svārstās,» uzskata E. Šīns.

«Tā ir nerakstīta vienošanās starp vecajām demokrātijas valstīm un ģimenēm, ka tās, lai cik tas būtu grūti, uzņemsies hipotekārās saistības un galu galā iegūs īpašumu, bet valsts garantēs, ka īpašums ar aizvien pieaugošu vērtību pāries no paaudzes uz paaudzi,» viņš sacījis.

Dombrovskis spraigā diskusijā ar Pavļutu pārmet «prihvatizācijas» veicināšanu

19.03.2013

Valstij piederošajiem īpašumiem grūti atrast pircējus

20.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā