Valstij piederošajiem īpašumiem grūti atrast pircējus

Viena no Rīgā pazīstamākajām ēkām - lai arī sliktā nozīmē - ir kādreizējā Valsts drošības komitejas ēka jeb Stūra māja, kas atrodas uz Brīvības un Stabu ielas stūra. Jau krietnu laiku garāmgājēji redz, ka tā ir tukša, jo ēka ilgstoši nespēj piesaistīt ne nomnieku, ne arī pircēju. Par iemeslu varētu uzskatīt nama bēdīgo slavu un vēsturiski negatīvo gaisotni, bet tomēr šī nebūt nav vienīgā tukša valstij piederošā ēka, kura gaida iemītniekus, raksta laikraksts Diena.

Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) mājaslapā ievietots teju 100 sludinājumu, kuri vēsta, ka īpašums vai nu tiek pārdots, vai piedāvāts nomāšanai. Viegli pārdot šos īpašumus neizdodas, jo pārsvarā tie ir sliktā stāvoklī, norāda laikraksts.

VNĪ pārstāvis Andrejs Milzarājs norādījis, ka situācija ar valstij piederošajiem īpašumiem pēdējo gadu laikā būtiski nav mainījusies: «Pērn no aptuveni 90 izsolē piedāvātajiem nekustamiem īpašumiem noslēdzām 40 pārdošanas darījumus, kā arī ārpus izsolēm veicām 170 apbūvēto zemju pārdošanas darījumu, tas viss par kopējo summu ap diviem miljoniem latu. Citus gadus tendences bijušas līdzīgas. Taču ne visi brīvie īpašumi tiek nodoti atsavināšanai. Varbūt, ejot pa ielu, redzams, ka valsts īpašums stāv tukšs, bet tas nenozīmē, ka nenotiek sarunas par tā iespējamo attīstību. Vairākas ievērojamas ēkas Rīgā rezervētas valsts institūciju vajadzībām, norit projektēšanas darbi, tiek organizētas iepirkumu procedūras būvdarbu veikšanai.

Būtisku daļu neiznomāto ēku platību veido būvniecības procesā esoši objekti, piemēram, Rīgas pils daļa, ko atbrīvoja Valsts prezidenta kanceleja, vai Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes ēkas Daugavpils cietoksnī.»

VNĪ mājaslapā norādīts, ka marta beigās notiks izsoles 21 īpašumam, maija vidū - 23 īpašumiem, informē Diena. Īpašumi esot ļoti dažādi, arī izsoļu sākumcenu diapazons svārstoties no Ls 120 līdz pat Ls 70 400.

Rīgā savu nomnieku gaidot brīvas telpas 27 VNĪ objektos, 21 īpašums marta beigās gaidīs potenciālos pircējus.

Kā norāda laikraksts, VNĪ savus īpašumus par pašizmaksu iznomā valsts iestādēm. Par spīti tam, ka brīvo īpašumu ir daudz, virkne valsts iestāžu tomēr telpas izīrē no privātajiem komersantiem, kaut tiem nākas maksāt krietni vairāk.

Šīns: stipra politiskā spēka parādīšanās Latvijā līdzinātos karadarbībai

19.03.2013

Palielinājies jauno dzīvokļu piedāvājums

20.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē