Aptauja: Birojs renovētā ēkā var kļūt par būtisku faktoru biznesa izaugsmei

Uzņēmuma birojs renovētā ēkā veicina biznesa izaugsmi, kā arī samazina telpu nomas izdevumus, liecina SIA "Smart Property Group" veiktā nomnieku aptauja.

Lielākā daļa no aptaujātajiem uzņēmumu vadītājiem atzīst, ka biroja atrašanās renovētā ēkā ir radījusi pozitīvu ietekmi uz uzņēmuma finanšu rādītājiem.

No aptaujātajiem uzņēmumu vadītājiem 43% atzina, ka finanšu rezultāti kopš darbības sākšanas renovētā ēkā ir uzlabojušies, pateicoties tieši nomas izdevumu samazinājumam.

"Jāpiekrīt, ka renovēta vai rekonstruēta vidi degradējoša ēka uzlabo iedzīvotāju dzīves kvalitāti, veicina apkārtējās infrastruktūras attīstību un paaugstina īpašuma ekonomisko potenciālu," stāsta Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

"Biroja telpu noma renovētā ēkā ir finansiāli izdevīgs risinājums. Īpaši svarīgi tas ir mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri nevar atļauties īrēt biroju jaunuzceltā ēkā. Īrējot biroju renovētā ēkā, nav jāpārmaksā, kā arī iespējams rēķināties ar ģeogrāfiski izdevīgu atrašanās vietu," uzsver "Smart Property Group" valdes loceklis Mārtiņš Vavilovs.

Aptaujā tika analizēta konkrēta ēka Rīgā, Āgenskalnā, Mazajā Nometņu ielā, kas ir piemērs grausta potenciāla izmantošanā. Tā celta 1864.gadā un kapitāli atjaunota 2009.gadā. Pēc ēkas renovācijas kopumā tajā izvietojušies 15 uzņēmumi.

Uzņēmuma biroja atrašanās vieta ir svarīgs aspekts uzņēmuma pozitīvajiem finanšu rādītājiem, taču ne mazāk svarīga ir pareizas biroja ēkas izvēle. Ēkas infrastruktūras uzlabošana ir viens no galvenajiem grausta renovācijas ieguvumiem. Renovācijas laikā tiek veikta pilnīga ēkas infrastruktūras atjaunošana, kas nodrošina ēkas ilgtspējību. Situācijās, kad graustu renovācija izmaksā lētāk nekā jaunas ēkas būvniecība, ieguvējs ir nākamais īrnieks vai nomnieks.

"Smart Property Group" aptaujas dati liecina, ka biroja telpu īre renovētā ēkā ir ilgtspējīgs ieguldījums, kas palīdz attīstīt biznesa izaugsmi, kā arī palielina apkārtējās teritorijas ekonomisko izaugsmi un potenciālu.

SIA "Smart Property group" ir uzņēmumu grupa, kas izveidota, apvienojot četras nekustamo īpašumu kompetences - biznesa koncepcija un finanšu stratēģija, arhitektūra un dizains, būvniecība un būvuzraudzība, nekustamo īpašumu pārvaldība un apsaimniekošana.

90% no darījumiem nekustamo īpašumu jomā pērn veikušas bankas, Latvijas uzņēmumi un iedzīvotāji

27.05.2014

Rīgas dome izsludina izsoles par divu zemesgabalu pārdošanu Vecrīgā, blakus Melngalvju namam

27.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu