Rīgas dome izsludina izsoles par divu zemesgabalu pārdošanu Vecrīgā, blakus Melngalvju namam

Vēl šonedēļ iespējams pieteikties Rīgas domes Īpašuma departamenta rīkotajām izsolēm, kurās plānots pārdot divus zemesgabalus Vecrīgā, blakus Melngalvju namam, - Kungu un Grēcinieku ielā, aģentūru LETA informēja departamentā.

Rīgas dome šā gada februārī nolēmusi pārdot izsolē pašvaldībai piederošu zemesgabalu 412 kvadrātmetru platībā starp Grēcinieku un Svaru ielu, tieši iepretī Melngalvju nama aizmugurējai sienai. Zemesgabala izsoles sākumcena noteikta 1,155 miljoni eiro, izsoles solis - 50 000 eiro.

Tā kā Melngalvju namā patlaban atrodas Valsts prezidenta pagaidu rezidence, zemesgabalam ir piešķirts valsts aizsardzības objekta statuss. Aizsargjoslu likums nosaka, ka ap valsts aizsardzības objektiem ir aizliegta saimnieciskā darbība, kā arī citas darbības bez saskaņošanas ar valsts aizsardzības objekta valdītāju. Nomas līgums ar Valsts prezidentu noslēgts līdz 2015.gada 31.decembrim - Īpašuma departamenta pārstāvji uzskata, ka pa šo laiku jaunajam īpašniekam būs iespēja veikt projektēšanas un sagatavošanās darbus, lai zemesgabalu attīstītu.

Otrs zemesgabals, kura platība ir 287 kvadrātmetri, atrodas turpat netālu, Kungu un Grēcinieku ielas krustojumā. Tā izsoles sākumcena noteikta 768 000 eiro, izsoles solis - 10 000 eiro.

Abos zemesgabalos ir pazemes siltumtrase, ūdensvada pievads, kanalizācijas vads, lietus kanalizācijas vads, telekomunikācijas, apgaismes tīklu pazemes kabeļu līnijas ar apgaismes stabiem un pazemes elektrisko tīklu kabeļu līnija. Ir iespēja pieslēgties zema spiediena pazemes gāzes vadam, kas atrodas Grēcinieku ielas sarkanajās līnijās. Gar zemesgabaliem ir ļoti intensīva gājēju plūsma, jo tuvējā apkārtnē atrodas vēstures, kultūras un komerciāla rakstura objekti.

Atbilstoši Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojumam un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem abi zemesgabali atrodas centra apbūves teritorijā, kur primārā izmantošana ir intensīva jaukta apbūve ar daudzveidīgām komerciāla rakstura funkcijām un māju būvniecība, bet nav atļauta izmantošana ražošanas funkcijām. Zemesgabals atrodas centra apbūves teritorijas daļā ar dzīvojamās funkcijas īpatsvaru apbūvē virs 20% un perimetrālās apbūves teritorijā, un tas ir izmantojams apbūvei.

Pārdodamie objekti atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs" robežās, valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa "Vecrīgas arheoloģiskais komplekss" robežās un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā iekļautajā Rīgas vēsturiskā centra teritorijā.

Abām izsolēm iespējams pieteikties līdz 29.maija plkst.16 Rīgas domes Īpašuma departamenta Īpašuma atsavināšanas pārvaldē, Riharda Vāgnera ielā 5, 424.kabinetā, Rīgā, darba dienās no plkst.9 līdz 12 un no plkst.13 līdz 16. Abas izsoles notiks 6.jūnijā plkst.11 Rātsnama 511.telpā.

Aptauja: Birojs renovētā ēkā var kļūt par būtisku faktoru biznesa izaugsmei

27.05.2014

Rīgas dome atļauj būvēt daudzfunkcionālu ēku Klīveru ielā 2 un viesnīcu Dzirnavu ielā 25/27

27.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus