Rīgas dome atļauj būvēt daudzfunkcionālu ēku Klīveru ielā 2 un viesnīcu Dzirnavu ielā 25/27

Rīgas domes sēdē šodien pieņemti gala lēmumi par divu būvniecības ieceru apstiprināšanu - Klīveru ielā 2 dota atļauja būvēt daudzfunkcionālu ēku, savukārt Dzirnavu ielā 25/27 - viesnīcu.

Swedbank" grupas nekustamo īpašumu uzņēmums SIA "Ektornet Land Latvia" uz uzņēmumam piederoša zemesgabala Pārdaugavā, Klīveru ielā 2, iecerējis būvēt piecstāvu ēku ar darījumu un dzīvojamām funkcijām, pagrabstāvā izvietojot pazemes autostāvvietu. Rīgas pilsētas būvvaldes speciālisti norāda, ka būvniecības iecere atbilst normatīvajiem aktiem un teritorijas plānošanas dokumentiem, taču, ja būvdarbi apdraudēs tuvējo māju noturību, iespējams, būs jāsamazina projekta pazemes daļas tilpums.

LETA jau ziņoja, ka sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtas vairāk nekā 30 iedzīvotāju atsauksmes, kurās pausts negatīvs viedoklis par minēto projektu. Iedzīvotāji galvenokārt pauduši bažas, ka būvniecība var apdraudēt apkārtējo ēku noturību, it īpaši līdzās esošo ēku Staraja Rusas ielā 12, kas atrodas sliktā tehniskā stāvoklī, jo zem blakus ēkām ir plūstošās smiltis. Būvniecības ieceres autori savukārt uzsver, ka projekta izstrādes gaitā veikta pazemes ūdeņu stāvokļu modelēšana un noteikts, ka piemērotākais konstruktīvais risinājums pamatu izbūvei būtu metāla rievsienas pielietojums pa ēkas perimetru.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, iepriekš šajā vietā atradusies 1900.gadā celta četrstāvu ēka, kura 1999.gadā sabrukusi. Tā kā namā ilgāku laiku neviens nedzīvoja, negadījumā cietušo nebija un Rīgas dome nekavējoties nojauca atlikušās drupas. Patlaban gruntsgabalu izmanto kā nelegālu autostāvvietu bez gruntsgabala īpašnieka piekrišanas.

Tāpat šodien apstiprināta SIA "Baltīpašums investīcijas" būvniecības iecere, kas paredz atjaunot un pārbūvēt trīs vēsturiskas ēkas Dzirnavu ielā 25 un 27, izveidojot tajās viesnīcu. SIA "Baltīpašums investīcijas" ierosinātā būvniecības iecere šajā vietā paredz viesnīcas ēkas rekonstrukciju un jaunbūvi. Izstrādātais skiču projekts paredz saglabāt un rekonstruēt esošo apbūvi un zaļo zonu, kas robežojas ar kaimiņu gruntsgabaliem. Zemesgabali kopumā 2227 kvadrātmetru platībā un uz tā esošās būves atrodas uzņēmuma īpašumā.

Vienstāva dzīvojamā ēka Dzirnavu ielā 25 ar divslīpju jumtu un mezonīnu ir celta 19.gadsimta otrajā pusē un ir saglabājusi sākotnējo būvapjomu, jumta formu, fasāžu arhitektonisko kompozīciju un apdari, veidojot Dzirnavu ielas kultūrvēsturiskās apbūves fragmentu, kas labi iekļaujas pilsētas ainavā. Kultūrvēsturiski vērtīgo ēku Dzirnavu ielā 25 plānots integrēt jaunajā būvapjomā ar stiklotu pārejas koridoru un reģistratūru pirmā stāva līmenī iekšpagalma daļā. Šai ēkai paredzēts arī renovēt pagrabu, izvietojot pagrabā un pirmajā stāvā restorānu, bet otrajā stāvā - sešus viesnīcu numurus.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) ierosina saglabāt ēkas Dzirnavu ielā 25 būvapjomu, jumta formu, kores augstumu un siluetu, kā arī esošo jumta slīpni pret Dzirnavu ielu. Tāpat VKPAI norāda, ka nav pieļaujama ielas fasādes plastiskās apdares un kompozīciju vienkāršošana. Inspekcija iesaka saglabāt un remontēt vēsturiskos logus un ārdurvis, ja tādi ir saglabājušies, kā arī rekomendē saglabāt ēkas plānojumu un iekštelpās pēc iespējas saglabāt un atjaunot visu oriģinālo apdari un autentiskās detaļas. Ja plānota logu un ārdurvju nomaiņa, jāizstrādā ēkas logu un ārdurvju vienots nomaiņas projekts visai ēkai. Arī jumta segumam, ja paredzēta tā nomaiņa, būtu jāizmanto kultūrvēsturiskajai videi tradicionāli materiāli.

Savukārt kultūrvēsturiski vērtīgās ēkas Dzirnavu ielā 27 konstrukcijas patlaban atrodas avārijas stāvoklī, tāpēc namu plānots pārbūvēt esošajā apjomā, saglabājot jumta kores augstumu un ēkas parametrus.

Dzirnavu ielā 27 iekšpagalmā esošo četrstāvu mūra dzīvojamo ēku plānots pārbūvēt, samazinot stāvu augstumu un palielinot kopējo stāvu skaitu līdz sešiem stāviem saskaņā ar VKPAI noteikumiem. Vienlīmeņa pagrabā plānots izveidot vieglo automašīnu stāvvietu līdz 20 vietām, bet vēl deviņas stāvvietas plānotas virszemes līmenī. Virs sestā stāva paredzēts mansards ar viesnīcu numuriem un nelielu fitnesa telpu.

Rīgas dome izsludina izsoles par divu zemesgabalu pārdošanu Vecrīgā, blakus Melngalvju namam

27.05.2014

Salu tiltu rekonstruēs par 8,74 miljoniem eiro

28.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām