"SEB banka": Mājokļa kredītmaksājumus apdrošina katrs piektais kredītņēmējs

2013.gadā 20% no jaunajiem mājokļu kredīta ņēmējiem "SEB bankā" izvēlējās apdrošināt savus kredītmaksājumus, liecina "SEB bankas" apkopotie dati.

Pērn vidējā apdrošinātā kredīta summa bija 27 000 eiro un vidējais mēneša maksājums par kredītmaksājumu apdrošināšanu - 8,5 eiro.

Lai arī "SEB bankas" veiktās aptaujas rezultāti rāda, ka iedzīvotāji bezdarbu min kā lielāko risku, uzņemoties kredītsaistības, biznesa rezultāti liecina, ka apdrošināties pret piespiedu bezdarba risku izvēlas tikai 19% no tiem kredītņēmēji, kuri apdrošina savus ikmēneša kredītmaksājumus.

Savukārt 81% izvēlējušies apdrošināties pret trīs pamatriskiem - slimību, darba spējas zaudēšanu un kredītņēmēja nāvi.

2013.gadā kredītmaksājumu apdrošināšanu "SEB bankā" izvēlējās 56% vīriešu un 44% sieviešu, kuru vidējais vecums bija 36 gadi.

"Patlaban iedzīvotāji ļoti rūpīgi, bez steigas izvēlas jauno mājokli un plāno, vai ir spējīgi finansiāli uzņemties kredītsaistības. Lai atvieglotu mājokļu izvēli, kopš šī gadā aprīļa Latvijā darbojas jauns bezmaksas interaktīvais rīks "majas.seb.lv", ar kura palīdzību var ērti salīdzināt un izvēlēties nekustamā īpašuma piedāvājumus no četriem populārākajiem Latvijas sludinājumu portāliem," norāda "SEB dzīvības apdrošināšanas" valdes priekšsēdētājs Ints Krasts.

Viņš skaidroja, ka, lai pasargātu savu ģimeni no neparedzētām dzīves situācijām, par salīdzinoši nelielu summu, vidēji tikai 8,5 eiro mēnesī, iespējams apdrošināt savus kredītmaksājumus. Kopumā 2013.gadā šo iespēju izvēlējas gandrīz 700 klienti.

"Prognozējam, ka arvien vairāk hipotekārā kredīta ņēmēji izvēlēsies apdrošināties, lai neparedzētu situāciju gadījumā kredīta atmaksas laikā būtu finansiāls atbalsts. Latvijā pagājušā gadā savus kredītmaksājumus apdrošināja 20% no jaunajiem kredītņēmējiem. Igaunijā, kas pirmie Baltijā ieviesa šādu pakalpojumu, kredītmaksājumu apdrošināšanu izvēlējušies vairāk nekā 70% no jaunajiem kredītņēmējiem. Raugoties uz kaimiņu pieredzi, varam prognozēt, ka arī pie mums kredītmaksājumu apdrošināšanas apjoms tuvākajos gados palielināsies," piebilda Krasts.

Kredītmaksājumu apdrošināšanu "SEB bankā" var izvēlēties gan jauni mājokļu kredītņēmēji, gan tie, kuri jau iepriekš noslēguši hipotekārā kredīta līgumu, bet tagad nolēmuši apdrošināt kredītmaksājumus.

Salu tiltu rekonstruēs par 8,74 miljoniem eiro

28.05.2014

Nekustamo īpašumu cenas Īrijā turpina kāpumu; mazumtirdzniecībai kritums

28.05.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu