Palielinājies jauno dzīvokļu piedāvājums

Gada laikā Rīgā palielinājies gan pirmreizējā, gan otrreizējā pārdošanā esošo jauno dzīvokļu piedāvājums, liecina „Latio” jaunākais mājokļu tirgus pārskats.

2012.gada aprīlī piedāvājumā, tai skaitā arī otrreizējā pārdošanā, Rīgā bija ap 1800 jaunajiem dzīvokļiem, bet šā gada februārī piedāvājums pārsniedza 3000 īpašumu. Rīgas centra (ietverot arī centra attālākās vietas) jaunajos projektos lielākais piedāvājums ir cenu kategorijā 1500–2000 eiro par kvadrātmetru. Jauno dzīvokļu piedāvājuma palielināšanās saistīta gan ar banku uzņēmumiem piederošo īpašumu nonākšanu tirgū, gan attīstītāju uzbūvētajiem vai pilnībā rekonstruētajiem projektiem.

Aktivitāte jauno projektu segmentā februārī saglabājās iepriekšējo mēnešu līmenī. Rīgas centrālajā daļā par jauno dzīvokļu iegādi galvenokārt interesējas ārzemju pircēji, savukārt mikrorajonos – vietējie pircēji. Tā kā pilsētas centrālajā daļā ārvalstu pircēju vajadzībām atbilstošs piedāvājums tomēr ir ierobežots, tiek iegādāti īpašumi arī tālāk no centra.

Mikrorajonu jaunajos projektos vietējo pircēju lielākā iterese ir par pabeigtiem dzīvokļiem par cenu līdz 1200 eiro par kvadrātmetru. Pēdējā laikā pieprasītāki kļūst lielāki – trīs un četru – istabu jaunie dzīvokļi, jo nereti plānojuma dēļ divu istabu jaunie dzīvokļi neatbilst pircēju vajadzībām.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi Rīgas jauno dzīvokļu cenas februārī nav būtiski mainījušās, saglabājoties 2012.gada nogales līmenī. Iepriekšējā gadā jauno projektu dzīvokļu cenām bija vērojams stabils pieaugums. Galvaspilsētas centra jauno dzīvokļu (tai skaitā arī pilnībā renovēto ēku) vidējā cena 2012.gada pēdējā ceturksnī bija par 15,8% augstāka nekā pirms gada un sasniedza 2277 eiro par kvadrātmetru, savukārt Vecrīgā un tās tuvumā esošo jauno projektu (arī pilnībā renovēto ēku) dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena gada beigās par 14,6% pārsniedza iepriekšējā gada 4.ceturkšņa vidējo cenu un bija 3913 eiro. Rīgas mikrorajonu jauno dzīvokļu vidējā cena 2012.gada pēdējos trijos mēnešos bija 1233 eiro par kvadrātmetru un par 6,3% pārsniedza iepriekšējā gada 4.ceturkšņa vidējo cenu.

Cenu diapazons, kādā notiek darījumi, ir visai plašs, un ir atkarīgs no projekta atrašanās vietas, dzīvokļu apdares veida un citiem faktoriem. Jauno projektu dzīvokļu vidējās cenas Pierīgā februārī bija 700–900 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 900–1400 eiro par kvadrātmetru, Rīgas centrā (ietverot arī attālākas centra daļas) – 1500–3000 eiro par kvadrātmetru. Pilsētas centra labās vietās esošos kvalitatīvos renovētos projektos dzīvokļu cenas pārsniedz 2500 eiro un mēdz sasniegt 5000–6000 eiro par kvadrātmetru.

Jaunākais mājokļu tirgus pārskats pieejams „Latio” mājas lapas sadaļā Tirgus analīze http://www.latio.lv/lv/pakalpojumi/tirgus_analize/

Valstij piederošajiem īpašumiem grūti atrast pircējus

20.03.2013

"Kivi Real Estate": Privātmāju iegādē atšķiras ārvalstu un vietējo pircēju prasības

21.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts