“Colliers International”: lielākus birojus biežāk meklē IT nozarē strādājoši uzņēmumi

Starptautiskā komerciālā īpašuma konsultācijas uzņēmuma „Colliers International” eksperti, apzinot šī gada pavasara tendences biroju telpu segmentā, secinājuši, ka biežāk jaunas biroju telpas meklē nelieli uzņēmumi, kuriem nepieciešamas telpas platībā līdz 200 kvadrātmetriem, kā arī IT nozarē strādājoši uzņēmumi.

“Colliers International” veiktajā nekustamo īpašumu tirgus pārskatā par 1. ceturksni secināts, ka kopumā Latvijā pieprasījums pēc biroja telpām ir stabils, ņemot vērā gan jaunu uzņēmumu izveidi, gan arī uzņēmumu izaugsmi un līdz ar to darbinieku skaita palielināšanos.  Joprojām aktuāla interese ir arī no ārvalstu uzņēmumu puses – pārsvarā rietumvalstīm un Skandināvijas valstīm. Visbiežāk ārvalstu uzņēmēji interesējas par iespējām izvietot savus ārpakalpojuma centrus Latvijā, ko iepriekšējos gados jau izdarījušas vairāk kā  10 kompānijas, tādas kā SEB, STATOIL, CYTEC, u.c. 

Interesants ir fakts, ka šī gada pirmajā ceturksnī par jaunu biroju telpu nomu vislielākā interese bijusi tieši no IT nozarē strādājošiem uzņēmumiem, tiem paplašinot esošās biroja telpas vai iznomājot jaunas jau esošo biroju tuvumā. Kopējais nomas darījumu īpatsvars, ko realizēja IT kompānijas 1. ceturksnī ir tuvu 3000 kv.m..

Deniss Kairāns, „Colliers International” Latvijas pārstāvniecības vadītājs : „Pēdējo trīs gadu laika tendence - Latvijā visstraujāk augošie uzņēmumi strādā IT nozarē. Līdz ar to likumsakarīgi, ka šie uzņēmumi vēlas paplašināt savas biroja platības. Tai pat laikā aktuāla paliek interese no ārvalstu uzņēmumu puses, kuri izskata Latviju kā vietu, kur ierīkot savus ārpakalpojumu centrus. Mēs joprojām varam piedāvāt augsti kvalificētu darbaspēku par relatīvi zemām izmaksām, kā arī kvalitatīvas biroju platības un ērtu infrastruktūru.  ”

Kopš 2013. gada vidējā nomas maksa par biroja platību nomu būtiski nav mainījusies. Arī nākamajos 2014. gada mēnešos „Colliers International” prognozē stabilitāti biroja platību nomas maksā. Šobrīd A klases biroju telpu nomas maksa ir no 12 līdz 15 EUR/m2, B1 klases birojiem  8 – 11 EUR/m2, bet B2 klases birojiem 6-8 EUR/m2. 

Salu tiltu sola rekonstruēt 2,5 reizes lētāk nekā aplēsusi pašvaldība

30.05.2014

Samazinās Šleseru ģimenei piederošā Avadel pamatkapitālu

02.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām