"Kivi Real Estate": Privātmāju iegādē atšķiras ārvalstu un vietējo pircēju prasības

Gan vietējie iedzīvotāji, gan ārvalstnieki aizvien vairāk izrāda interesi par privātmāju iegādi. Viņi rūpīgi izvērtē esošo piedāvājumu un savas iespējas, bet katras pircēju grupas izvēli īpašuma iegādē nosaka atšķirīgi faktori - abām grupām ir atšķirīgas prasības attiecībā uz īpašuma tehnisko stāvokli, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Kivi Real Estate" tirgus apskatā.

Vietējie pircēji ir gatavi iegādāties nepabeigtu vai remontējamu privātmāju, savukārt ārvalstu pircēji sagaida, ka īpašums būs gatavs dzīvošanai vai ar minimāliem nepieciešamajiem remontdarbiem.

Īpašuma iegādē būtisks faktors ir arī ģeogrāfiskais novietojums, norāda "Kivi Real Estate". Vietējo pircēju ģimenes labprāt izvēlas iegādāties privātmāju Rīgā un Rīgas rajonā pilsētas infrastruktūras un sabiedriskā transporta priekšrocību dēļ. Ārvalstu pircēju izvēli nosaka cits faktors.

"No ārvalstu pircēju puses aktuālākais īpašuma iegādes iemesls ir uzturēšanās atļauju iegūšana, tādēļ viņus interesē īpašumi netālu no Rīgas plānošanas reģiona, kur kā svarīgs faktors ir zemāka nepieciešamā īpašuma iegādes summa, sākot no 72 000 eiro (50 400 lati)," skaidro "Kivi Real Estate" dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Kopumā patlaban tirgū pieprasītākās ir četru līdz sešu istabu mājas, ar garāžu, gāzes apkuri, platībā no 150 līdz 230 kvadrātmetri. Pircēji interesējas gan par nepabeigtām privātmājām par 90 000 līdz 150 000 eiro (63 000 līdz 105 000 latu), gan jau par pabeigtām un dzīvošanai gatavām mājām par 150 000 līdz 200 000 eiro (105 000 līdz 140 000 latu).

"Tirgū piedāvājumā ir ļoti daudz banku meitasuzņēmumiem piederošu privātmāju, kurās, lai uzsāktu dzīvošanu, ir nepieciešami lieli materiālie ieguldījumi. Tās ir nepabeigtas privātmājas, ar daļēji paveiktu iekšējo apdari. Savukārt privātmājas, kuru tehniskais stāvoklis ir labs, tiek piedāvātas par aptuveni 30% līdz 40% augstāku pārdošanas cenu, nekā pircēji ir spējīgi samaksāt. Līdz ar to potenciālie pircēji dažreiz pieņem lēmumu par vidēji lielākas platības dzīvokļa iegādi kādā no jaunajiem projektiem Pierīgā," uzsver Kristaps Jankovskis.

SIA "Kivi Real Estate" tika dibināta 2009.gadā. 2010.gadā "Kivi Real Estate" sāka stratēģisko sadarbību Baltijas līmenī ar lielāko komercīpašumu konsultāciju uzņēmumu Igaunijā "Seven Real Estate Advisors" un pieredzējušajiem "CREalty Advisors" Lietuvā, kopīgi izveidojot veiksmīgu platformu klientu apkalpošanai visā Baltijā.

Patlaban uzņēmumā strādā 11 nekustamo īpašumu konsultanti - pieci komercīpašumu segmentā, seši dzīvojamā segmentā un viens aktīvu pārvaldīšanas speciālists. "Kivi Real Estate" pieredze - vairāk nekā 700 noslēgtu darījumu 3,5 gadu laikā.

Palielinājies jauno dzīvokļu piedāvājums

20.03.2013

Zemes cenas pieaugums vairākas reizes pārsniedz depozītu likmes

21.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"