Zemes cenas pieaugums vairākas reizes pārsniedz depozītu likmes

Privātās apbūves zemes gabalu vidējās cenas Rīgas mikrorajonos un Pierīgas labās vietās gada laikā augušas par 10–13%, tādēļ zemes iegādi patlaban var vērtēt arī kā izdevīgu brīvo līdzekļu ieguldīšanas iespēju.

Savrupmāju būvniecībai piemērotu zemes gabalu 1000–1500 kvadrātmetru platībā vidējā cena Rīgas mikrorajonos šā gada sākumā bija par aptuveni 13% augstāka nekā pirms gada. Cenu diapazons, kādā notiek darījumi mikrorajonos, ir 40–55 eiro par kvadrātmetru. Tādās pircēju pieprasītās Pierīgas vietās kā Mārupe, Babīte, Garkalne apbūves zemes gabalu vidējā cena gada laikā pieaugusi par 12%, bet cenas ir robežās no 20 līdz 30 eiro par kvadrātmetru. Carnikavā, Ādažos un Ķekavā privātās apbūves zemes cenas ir 10–17 eiro par kvadrātmetru, bet vidējā cena gada sākumā bija par 10% augstāka nekā pirms gada. Zemes vidējā cena nav mainījusies tādās Pierīgas vietās kā Olaine, Inčukalns, Baldone. Šajās vietās zemes kvadrātmetra cena ir robežās no 3 līdz 7 eiro.

„Pēdējā pusgada laikā interese par zemes gabalu iegādi ir palielinājusies, tādēļ arī vērojams pircēju prasībām atbilstošu zemes gabalu cenas pieagums. Pierīgā pieprasīti gan ir tikai tie īpašumi, kas atrodas vietās ar attīstītu infrastruktūru, arī zemes gabalam jābūt ar komunikācijām, ērtu piekļūšanu. Nav pieprasījuma pēc zemes tā saucamajās pļavās, tālu no apdzīvotām vietām. Visbiežāk lēmums iegādāties gruntsgabalu privātmājas būvniecībai saistīts ar piedāvāto māju trūkumiem – pārāk lielu mājas un zemes platību, nepietiekamu kvalitāti, neatbilstoši augstu cenu,” skaidro „Latio” nekustamā īpašuma tirdzniecības speciālists Atis Skrastiņš.

Augstākais cenu līmenis ir privātās apbūves zemei Rīgas ekskluzīvākajās vietās – Mežaparkā, Ķīpsalā, Vecāķos, kur kvadrātmetra cena ir robežās no 240 līdz 310 eiro. Šajās Rīgas apkaimēs apbūves zemes vidējais cenu līmenis gada laikā ir palielinājies aptuveni par 5%, bet attiecībā pret 2008.gada sākumu tas ir zemāks par nepilniem 30%. Citur Rīgā un tās apkārtnē šī starpība veido aptuveni 55%, bet mazak pieprasītās vietās – ap 80%.

„Pircēju intereses palielināšanās un cenu izmaiņu tendeces liecina, ka privātās apbūves zemes iegādi var vērtēt arī kā vienu no brīvo līdzekļu ieguldīšanas iespējām. Labās vietās esošu zemes gabalu cenu pieaugums ievērojami pārsniedz, piemēram, banku depozītu ienesīgumu, kas patlaban ir 2–3% robežās,” norāda „Latio” Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

"Kivi Real Estate": Privātmāju iegādē atšķiras ārvalstu un vietējo pircēju prasības

21.03.2013

Pēc piedzīvojumiem Kannu izstādē darbu spiests pamest Rīgas attīstības departamenta vadītājs

22.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām