Būvekspertam trūkst vārdu, kāpēc jau agrāk nepamanīja Gaismas pils nepilnības

Būveksperts, Latvijas Būvinženieru savienības valdes loceklis Sergejs Meierovics intervijā laikrakstam Dienavērtējis nebeidzamās aizķeršanās ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno būvi - Gaismas pili.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Jautāts: «Jau kuro reizi pārcelta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunceltnes nodošana ekspluatācijā. Neesot novērsti kādi tehniskie defekti, par kuriem esot bijis zināms jau sen. Kā jūs, būdams eksperts būvniecībā, vērtējat patlaban notiekošo ap šībrīža nozīmīgāko objektu?», viņš atbildējis:

«Neredzot visu uz vietas, bet vadoties pēc publiskās informācijas, pārdomājot to, man pašam rodas jautājums: kā tad tas tā sanāk, ja ir tik laba būvuzraudzība un tā nav redzējusi visas problēmas, kuru dēļ tagad nevar to objektu pieņemt? Jo celtniecībā procesi ir ilgstoši, nekas nenotiek dažu stundu laikā. Kāpēc visu nepamanīja daudz agrāk? Kāpēc tam neviens nepievērsa uzmanību? Par to man tiešām trūkst vārdu.»

«Tas tiešām ir gadsimta objekts. Ja mēs nevaram visu sakārtot, kaut kas ar mums nav kārtībā,» atzinis S. Meierovics.

«Un kāpēc par to runā tikai šodien? To, ka ir kaut kādi pleķi vai notecējumi, redzēja jau sen,» neizpratni paudis būveksperts.

Uz jautājumu, vai kāds ir speciāli ieinteresēts maksimāli novilcināt bibliotēkas atklāšanu, viņš gan atbildējis izvairīgi: «Šādās reizēs var būt daudz un dažādi iemesli. Grūti spriest.»

Kā vēstīts, Rīgas pilsētas būvvalde konstatējusi vairākas nepilnības Gaismas pils jaunbūvē. Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs atklājis, ka uz Gaismas pils atbalsta sienām un kāpnēm izdalās nezināmas izcelsmes balts šķīdums, kura cēloņi un ietekme nav zināma.

«Par to iztecējumu būtu jājautā speciālistiem, bet es domāju, ka tur ir kaut kādi betona izsāļojumi,» Dienai sacījis S. Meierovics. «Tie nav bīstami konstrukcijai, tā ir pietiekami noturīga, turklāt, cik es zinu, bija strikti noteikta kārtība, kā katra betona partija tika rūpīgi pārbaudīta, tika ņemti paraugi. Bet ir iespējams, ka tur var būt izsāļojumi, tas nav nekas traks,» viņš dalījies pārdomās.

LNB ēkas būvniecība tika sākta 2008.gada jūnijā. Tās būvdarbus veic Nacionālā būvkompāniju apvienība, ko veido trīs būvuzņēmēji - SIA Re&Re, AS RBSSKALS un SIA Skonto būve.

Lauku zemes dilemma arī Eiropā

04.06.2014

Sērijveida mājokļi ietver 75% ikmēneša darījumu

05.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām