Kas notiek nekustamo īpašumu tirgū? Maija tirgus pārskats

Pēc Ober Haus datiem, maijā Rīgā vidējā cena neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā pieaugusi par 0.5% un šobrīd sastāda 636 eiro par vienu kvadrātmetru.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada maija mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir pieaudzis par 2.7%. Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaitu šī gada piecos mēnešos, ar attiecīgo periodu pērn, tas ir pieaudzis par 5%.

Aprīlī interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos ir saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī. Pircēji interesējās gan par vienas līdz trīs istabu dzīvokļiem mikrorajonos, gan par lielākiem dzīvokļiem ārpus Rīgas robežām. 

Liels pieprasījums maija mēnesī bija pēc vienas līdz divu istabu dzīvokļiem Purvciemā, Ķengaragā un Čiekurkalnā ar perspektīvu nākotnē izīrēt. Savām vajadzībām klienti interesējās par dzīvokļiem Āgenskalnā, Imantā un Dzirciema iela rajonā. Lielākā interese par maziem divu istabu dzīvokļiem, ar prasību, lai istabas būtu izolētas. 

Ķengaragā vispieprasītākie ir 2 līdz 3 istabu dzīvokļi, vēlams remontēti.  Cenu amplitūda dzīvokļiem dotajos mikrorajonos ir dažāda, un kā novēroja Ober Haus speciālisti – gan atbilstošas tirgus situācijai, kas sastāda 450 līdz 650 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstošas tirgus situācijai, kas sastāda no 700 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru.

Joprojām nemainīgi liela interese ir par vēl atlikušajiem banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem. Pircēji cenšas izmantot banku piedāvātos īpašos kreditēšanas nosacījumus.

Maijā centra segmentā interese no nerezidentu puses ir palielinājusies. Pārsvarā nerezidenti  interesējas par dzīvokļiem centrā, tuvajā centrā vai Vecrīgā cenu kategorijā līdz 200 000 eiro vai no 250 000 līdz 350 000 eiro renovētās ēkās klusajā centrā.

Maijā pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4700 eiro.

Jauno projektu segmentā maijā pircēju aktivitāte saglabājusies nemainīga no vietējo iedzīvotāju puses, savukārt samazinājusies no nerezidentu puses. Maijā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi nav novērojamas cenu izmaiņas. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1200 līdz 1850 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1900 līdz pat 3900 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot pat 4900 eiro par kvadrātmetru. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var sasniegt 4000 līdz pat 6000 eiro kvadrātmetrā.

Vietējie pircēji joprojām lielu uzmanību, izvēloties īpašumu, pievērš apsaimniekošanas maksai, apsaimniekotāju uzņēmumam, pārliecinās vai zemes domājāmās daļas ir īpašumā. Svarīgs faktors ir arī apkures skaitītāju esamība, pazemes stāvvieta un tās cena, kura vidēji ir no 7 000 eiro līdz 10 000 eiro par vienu vietu. 

Rezidenti aktīvāk pērk īpašumus cenu kategorijā no 40 000 eiro līdz 140 000 eiro ar vai bez apdares, savukārt, nerezidenti  sākot no 145 000 līdz 220 000 eiro un  pārsvarā ar pilnu apdari. Nerezidenti pārsvarā iegādājas īpašumus Rīgas centrā vai tā tuvumā, tādos mikrorajonos kā Āgenskalns, Šampēteris un Teika.

Maijā īres tirgus centrā ir bijis aktīvs. Gan vietējie, gan ārvalstu klienti galvenokārt interesējas par dzīvokļiem cenu kategorijā līdz 500 eiro/mēnesī + komunālie maksājumi. Vietējie klienti, galvenokārt, interesējas par 2 – 3 istabu dzīvokļiem centrā (gan mēbelētiem, gan nemēbelētiem, cenu kategorijā no 300 eiro/mēnesī - 500 eiro/mēnesī + komunālie maksājumi, savukārt ārvalstu klienti – par mēbelētiem 2 - 3 istabu dzīvokļiem centrā cenu kategorijā no 500 eiro/mēnesī - 1000 eiro/mēnesī + komunālie maksājumi. Priekšroka tiek dota dzīvokļiem jaunajos projektos un renovētos namos. Interese par dzīvokļiem Vecrīgā ir salīdzinoši maza. Arī ārvalstu vēstniecības aktīvi meklē dzīvokļus – lielākoties nemēbelētus 5 – 6 istabu dzīvokļus, Rīgas klusajā vai aktīvājā centrā, mazāk izvēlas Vecrīgu. Izskatāmā cenu kategorija - no 1500 līdz 2000 eiro/mēnesī + komunālie maksājumi.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir nedaudz pieaugusi, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Klienti interesējas par mājām un jaunbūvēm cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Turpina palielināties interese par Mārupi, kur klienti izskata jau gatavas dzīvošanai mājas cenu kategorijā līdz 250 000, bet interesē arī nepabeigtas mājas cenu kategorijā līdz 170 000 eiro. Nepabeigtu māju piedāvājums šādā cenu kategorijā ir ļoti mazs. 

Palielinājies arī to klientu skaits, kas interesējas par remontējamām mājām cenu kategorijā līdz 40 000 eiro – pārsvarā dārziņu rajonos un ārpus Pierīgas robežām. Pierīgā lielākā interese ir par gatavām dzīvošanai mājām cenu kategorijā līdz 170 000 eiro, jaunbūvēm cenu kategorijā līdz 100 000 eiro vai remontējamām mājām cenu kategorijā līdz 60 000 eiro.

Izvēloties sev jaunu mājokli, pircējiem joprojām svarīga ir infrastruktūra - ceļš, sabiedriskais transports, skolas, bērnudārzi, veikali utt. Pircēji lielu interesi izrāda par izdevīgiem banku īpašumu piedāvājumiem, kuriem ir pieejami labāki kredīta nosacījumi. 

Maija turpina pieaugt interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai. Augstākais pieprasījums ir zemes gabaliem ar iespējami visām komunikācijām - elektrību, gāzi un pievedceļiem. Pierīgā pietrūkst atbilstošu zemes gabalu piedāvājumu, jo netiek parcilētas jaunas zemes platības. Ir interese arī par zemes gabaliem bez komunikācijām, bet tikai tad, ja tie ir lēti.

Atvērto durvju dienas projektā Liepu nams, Ziepniekkalnā

06.06.2014

alt

Eiropā īpašuma nodoklis tik ļoti nesit pa kabatu


09.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām