Aizturēšanas izolators – pagājušā gada labākā jaunbūve

Sadalītas 2012. gada balvas būvniecībā, labāko būvju laurus plūc Latgale, Kurzeme, Zemgale. Īslaicīgās aizturēšanas izolatora ēka Daugavpilī atzīta par 2012. gada labāko jaunbūvi, Marka Rotko Mākslas centrs - par labāko restaurācijas objektu.

Tā lēmusi žūrija, vērtējot Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) ikgadējai skatei Gada labākā būve Latvijā 2012 pieteiktos pērn pabeigtos būvobjektus. Kopumā skatei šogad bija iesniegti 30 objekti 7 nominācijās. Lielu daļu galveno godalgu šogad ieguvuši dažādi objekti reģionos – to vidū ir, piemēram, rekonstruētais Jāņa Čakstes bulvāris un gājēju tilts Jelgavā, jaunā brīvdabas estrāde Olainē, renovētā poliklīnikas ēka Ventspilī u.c.

Gada labākā jaunbūve - Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas izolators Daugavpils cietokšņa teritorijā – kopā ar inženierkomunikāciju izbūvi izmaksāja 2,4 miljonus latu (bez PVN), un tās būvniecība notika atbilstoši ES noteiktajiem drošības, kontroles un personu uzturēšanās apstākļu standartiem.

LBA prezidents Mārcis Nikolājevs atklāj, ka būve izpelnījās nedalītu žūrijas atzinību, objektīvi novērtējot būvniecības kvalitāti un tehnoloģiskos risinājumus, lai arī, protams, varot diskutēt par ES noteikto ieslodzījuma ēkas labiekārtojuma un tehniskā nodrošinājuma līmeni, kāds ir nesasniedzams daudziem bērnu namiem, bērnudārziem, sociālās aprūpes centriem.

M. Nikolājevs kā iepriecinošu tendenci atzīmē vispārēju būvniecības kvalitātes celšanos, tā esot laba iezīme salīdzinājumā ar tikai dažu gadu nesenu pagātni, kad žūrijas vērtējumā nonāca objekti zem jebkādas kritikas. Kā disciplinējošs faktors darbojas arī LBA ieviestā skates dalības maksa, kas nav zema un liek būvniekiem rūpīgi apsvērt vērtēšanai iesniedzamā projekta kvalitātes kritērijus, secina LBA prezidents. Otra pozitīva tendence – aizvien lielāka uzmanība kā jaunbūvēs, tā rekonstrukcijas projektos tiek pievērsta energoefektivitātes rādītājiem.

Pēc piedzīvojumiem Kannu izstādē darbu spiests pamest Rīgas attīstības departamenta vadītājs

22.03.2013

Bon Džovi pārdod namu Ņujorkā. Mikrodzīvokļu bums ASV pieaug. Cik maksā pils Bavārijā. Tuvo Austrumu investori ieņem Londonas dārgākās ēkas. Kā atkopties no Lehman Brothers īpašumu kraha.

25.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus