Maijā pircēju aktivitāte tipveida dzīvokļu tirgū mazinājusies, turīgākie izvēlas jaunos dzīvokļus

Maijā Rīgas tipveida dzīvokļu pircēju aktivitāte samazinājās, palēninot arī mājokļu vidējo cenu pieauguma tempu. Pircēju interesi nereti mazina tirgus situācijai neatbilstoši augsta piedāvājuma cena. Ģimenes ar labākām finansiālajām iespējām izvēlas jauno projektu mājokļus, teikts „Latio” jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena maijā salīdzinājumā ar aprīli augusi par vienu eiro un bija 625 eiro. Iepriekš šogad kvadrātmetra vidējā cena palielinājās par 5–7 eiro ik mēnesi. Attiecībā pret 2013.gada maiju Rīgas tipveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena ir pieaugusi par 4,5%, bet kopš šā gada janvāra – par 3,1%.

„Dzīvokļu cenu mērenāks kāpums maijā saistāms gan ar zemāku pircēju aktivitāti, iestājoties vasarīgiem laika apstākļiem, gan arī ar straujāku cenu pieaugumu iepriekšējos mēnešos. Sērijveida dzīvokļu pircēju maksātspēja atbilst sasniegtajam dzīvokļu cenu līmenim, tādēļ īpašumu meklētāji atturīgi reaģē uz piedāvājumiem ar paaugstinātām cenām. Lai gan joprojām ir ierobežota labu tipveida dzīvokļu izvēle, iedzīvotāji nav gatavi maksāt neatbilstošu cenu un darījumi nenotiek. Pircēji turpina piemērota tipveida dzīvokļa meklējumus, savukārt ģimenes ar labākām finansiālajām iespējām izvēlas jauno projektu mājokļus,” skaidro „Latio” Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Dzīvokļu cenu izmaiņas dažādos galvaspilsētas mikrorajonos dažādu sēriju mājās ir atšķirīgas. Labā tehniskā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu cenas tādos mikrorajonos kā Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Imanta un Ziepniekkalns vienistabas dzīvokļiem maijā bija 25 000–32 000 eiro, divu istabu dzīvokļiem – 32 000–42 000 eiro, trīs istabu dzīvokļiem – 37 000–49 000 eiro, četru istabu dzīvokļiem – 43 000–55 000 eiro.

Jauno dzīvokļu piedāvājums turpina palielināties. Saskaņā ar “Latio” apkopoto informāciju, laikā no 2014. līdz 2016.gadam Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē ekspluatācijā tiks nodoti vairāk nekā 40 jauni dzīvokļu ēku, savrupmāju ciematu un rindu māju projekti, kas pēc pašreizējiem aprēķiniem piedāvājumu varētu palielināt par vairāk nekā 1000 vienībām.

Jauno dzīvokļu segmentā vietējie pircēji galvenokārt vēlas iegādāties dzīvokļus par cenu līdz 100 000 eiro.

Jaunākais mājokļu tirgus pārskats pieejams „Latio” mājas lapas sadaļā Tirgus analīze http://www.latio.lv/lv/pakalpojumi/tirgus_analize/

Lietuvā sācies nekustamā īpašuma bums

10.06.2014

Sērijveida dzīvokļu cenas 3 gadu laikā pieaugušas vidēji par 4.11% un šobrīd ir 634 EUR/m2

10.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas