Sērijveida dzīvokļu cenas 3 gadu laikā pieaugušas vidēji par 4.11% un šobrīd ir 634 EUR/m2

2014. gada maijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājušās par 0,5%. Vidējā sērijveida dzīvokļu cena maijā pakāpusies 634 EUR/m² pozīcijā. Kopumā kopš 2014. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas pieaugušas par 3.4%.

 Lai arī sērijveida dzīvokļu cenas turpina palielināties, cenu pieaugums vairs nav tik izteikts kā gada pirmajā ceturksnī. Vairākos lielākajos Rīgas mikrorajonos maijā nav konstatētas jebkādas cenu svārstības. Turpretī atsevišķos mikrorajonos – Imantā un Ķengaragā – cenas turpina pieaugt, un pieaugums kopš gada sākuma pārsniedz 5%. Tā, piemēram, Imantā cenu pieaugums kopš 2014. gada sākuma jau pārsniedz 6%, un vidējā kvadrātmetra cena ir apsteigusi tādus mikrorajonus kā Mežciems un Ziepniekkalns, kuros ilgstošākā laika periodā bija vērojamas augstākas cenas. Arī Bolderājā pēc ilgstošās cenu lejupslīdes un stagnācijas situācija šķietami uzlabojas – maijā konstatēts lielākais dzīvokļa piedāvājuma pieaugums, kā arī viens no lielākajiem dzīvokļa cenu pieaugumiem. Tajā pašā laikā Teikā, kur pēdējā pusotra gada laikā ik mēnesi bija vērojams cenu pieaugums, cenas sasniegušas maksimālo robežu – maijā cenu kāpums apstājies.

2014. gada maijā vidējā sērijveida dzīvokļu cena pakāpusies 634 EUR/m² pozīcijā. Cenas vidēji ir par 60.9% zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1620 EUR/m².

2014. gada maijā dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā minimāli pieaudzis – par 1.7%. Piedāvājumu skaits ARCO REAL ESTATE apskatītajos lielākajos mikrorajonos pieaudzis par 2%. Arī Rīgas centrālajā daļā (centrs, Vecrīga) maijā piedāvājums turpina palielināties (+2.8%).

Kopš 2010. gada sākuma dzīvokļu cenas ir augstākas par 4.11%. Kopš 2012. gada sākuma dzīvokļu cenas ir augstākas par 8.7%. Kopš 2013. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas pieaugušas par 6.5%. Salīdzinot ar 2014.gada sākumu, sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos 2014.gada maijā ir par 3.4% augstākas.

ARCO REAL ESTATE valdes loceklis un 1. vērtēšanas nodaļas vadītājs Māris Laukalējs informē, ka sērijveida dzīvokļu tirgū pēdējo trīs gadu laikā novērotas ļoti niecīgas izmaiņas: ja 2010. gada decembrī minētā segmenta vidējā viena kvadrātmetra cena bija 609 EUR/m², tad šobrīd tā sasniedz 634 EUR/m², veidojot 4,11% pieaugumu.

“Piedāvājumā, bez šaubām, dominē augstāki skaitļi, bet tajā pašā laikā lielākajā vairumā gadījumu sērijveida dzīvokļu piedāvājumu kvadrātmetra cena svārstās no 580 līdz 700 EUR,” skaidro eksperts, norādīdams, ka šāda cenu dinamika ir normāla parādība, kas neatspoguļo strauju cenu kāpumu.

Kamēr sērijveida dzīvokļu tirgū dominēs minētā cenu amplitūda, neviens saprātīgs pircējs nepirks dzīvokļus par 1000 EUR/m² un dārgāk. Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu statistika liecina par to, ka maksimālā sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra cena ir 850 – 900 EUR, kas visbiežāk tiek noteikta dzīvokļiem ar ekskluzīvu remontu, iebūvētām mēbelēm un sadzīves tehniku, vērtē M. Laukalējs. Proporcija starp sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra cenu (650 – 700 EUR/m²) un jauno projektu dzīvokļu kvadrātmetra cenu (1200 – 1300 EUR/m²) ir ievērojami labāka, nekā tā bija 2007. gada jūlijā, kad vidējā sērijveida dzīvokļa kvadrātmetra cena sasniedza 1500 EUR/m² un jauno projektu dzīvokļu cena – ap 2000 EUR/m², secina eksperts.

Tāpat ARCO REAL ESTATE pārstāvis prognozē, ka Latvijas komercbankas neplāno samazināt hipotekāro kredītu procentu likmes, tādēļ kredīti nekļūs lētāki un pircēju skaits nepalielināsies.

Sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats>>

Maijā pircēju aktivitāte tipveida dzīvokļu tirgū mazinājusies, turīgākie izvēlas jaunos dzīvokļus

10.06.2014

Nekustamo īpašumu pārdevēji savu īpašumu vērtību nosaka neadekvāti un emocionāli

10.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām