Tuvākajā laikā prognozējama īres dzīvokļu piedāvājuma palielināšanās

Tuvākajā laikā prognozējama vēl vairāku īres namu atjaunošana un dzīvokļu piedāvājuma palielināšanās. Investori interesējas par namīpašumiem, kuru cena nepārsniedz miljonu eiro, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.

Augstais pieprasījums pēc dzīvokļu īres jau ir sekmējis jaunu īres namu izveidi, teikts pārskatā. Īres dzīvokļu piedāvājumu papildinājuši vairāki renovēti Rīgas centra nami, piemēram, ēka Krišjāņa Barona ielā 109.

Rīgas mājokļu īres tirgū maijā īrnieku aktivitāte būtiski nemainījās, norāda "Latio".

Rīgas centrā pieprasītākie ir dzīvokļi par īres maksu līdz 450 eiro mēnesī. Tāpat īrnieki izvēlas arī kvalitatīvus, labiekārtotus, mēbelētus dzīvokļus platībā līdz 80 kvadrātmetriem par īres maksu līdz 450-600 eiro mēnesī.

Maijā atkarībā no dzīvokļa platības vidējā īres maksa mēnesī par kvadrātmetru neremontētās mūra ēkās Vecrīgā bija pieci līdz seši eiro, klusajā centrā - pieci līdz septiņi eiro, tuvajā centrā - pieci līdz seši eiro, tālajā centrā - pieci eiro, daļēji renovētās mūra ēkās Vecrīgā - septiņi līdz astoņi eiro, klusajā centrā - septiņi līdz deviņi eiro, tuvajā centrā - septiņi līdz astoņi eiro, tālajā centrā - seši eiro, kapitāli rekonstruētās ēkās un jaunajos projektos Vecrīgā - 12 līdz 13 eiro, klusajā centrā - 10 līdz 12 eiro, tuvajā centrā - 10 līdz 11 eiro, tālajā centrā - seši līdz astoņi eiro.

Stabila interese ir par savrupmāju īri, norāda "Latio". Lielākais pieprasījums ir pēc mājām par īres maksu līdz 1000-1500 eiro mēnesī.

Rīgas mikrorajonos vidējā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu vidējā īres maksa bez komunālajiem maksājumiem maijā ir nedaudz palielinājusies un bija 4,5 eiro par kvadrātmetru. Iepriekš vairākus mēnešus vidējā īres maksa nemainījās un bija 4,3 eiro par kvadrātmetru.

Tipveida dzīvokļu vidējā kapitalizācijas likme pārsniedz 8%. Tas nozīmē, ka no kapitāla atdeves viedokļa ir izdevīgi iegādāties dzīvokli un pēc tam to izīrēt, taču, veicot šādus darījumus, rūpīgi jāizsver ienesīguma stabilitāte un pieauguma iespējas nākotnē, skaidro "Latio".

Britu kompānija interesējas par iespējām Lietuvā ierīkot "Formula 2" trasi

12.06.2014

Iepriekšējās nedēļas lielākais nekustamā īpašuma darījums noticis Rīgā, Tallinas ielā gandrīz 1 mlj/eur vērtībā

16.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"