Komercplatību jomā vasara iestājusies ar klusāku periodu

Analizējot 2014. gada pirmā pusgada tendences komercīpašumu jomā, nekustamo īpašumu kompānijas “Realia” speciālisti secina, ka, salīdzinot ar gada sākumu, darījumu apjoms šobrīd ir samazinājies.

Šī gada sākums iezīmējās ar aktīvām norisēm visos nekustamā īpašuma tirgus segmentos. Jo īpaši liela klientu interese bija vērojama par nelielas platības birojiem un industriālām telpām. Tāpat gada sākumā tika veikti vairāki lieli darījumi par industriālo telpu nomu, kas bija saistīts īpašnieku maiņu atsevišķiem objektiem.

Neraugoties uz aktīvo gada sākumu, kopš aprīļa beigām komercplatību tirgū ir sācies jūtams kritums. Sākotnēji speciālisti to skaidroja ar lielo brīvdienu skaitu, ko daudzi uzņēmēji izmantoja atvaļinājumu pagarināšanai. Tomēr darījumu apjoms turpināja samazināties arī pēc tam. Ja iepriekš komercplatību piedāvājumā dominēja lielas platības telpas, tad šobrīd nomai tiek piedāvāts arvien vairāk nelielas platības telpas komercvajadzībām, kas iepriekš bija deficīts.

Kompānijas “Realia” Komercnodaļas vadītājs Vitālijs Varslavans šo situāciju skaidro ar vairākiem iemesliem. Pirmkārt, tas ir Krievijas rubļa vērtības kritums salīdzinot ar eiro, un šis fakts negatīvi ietekmē vietējo kompāniju darījumus ar Krievijas uzņēmējiem. Turklāt tas saistīts ne tikai ar lieliem eksporta uzņēmumiem, bet arī ar vidējiem un maziem uzņēmumiem. Otrkārt, Krievijas ekonomikā ir vērojamas negatīvas tendences pēc Soču olimpiskajām spēlēm un arī tas uzņēmējus dara uzmanīgus.

Protams, būtiska loma nekustamo īpašumu tirgū ir notikumiem Ukrainā. Daudzi Latvijas eksporta uzņēmumi ir zaudējuši būtisku preču noieta tirgu. Tiesa, vēl salīdzinoši nesen dažādi Ukrainas uzņēmumi pārvietojuši savu darbību uz Latviju, savlaicīgi paredzot negatīvo attīstības scenāriju. Tagad vērojams, ka Ukrainas uzņēmumi vēlas ienākt mūsu tirgū, jo saprotamu iemeslu dēļ to attīstība un arī darbība Ukrainā kļuvusi problemātiska.

Līdztekus situāciju komercplatību tirgū ietekmē arī iekšējie faktori. Piemēram, daudzi telpu īpašnieki nepamatoti paaugstina nomas maksu likmes, bet šis fakts negūst atsaucību no potenciālajiem nomniekiem, kas rūpīgi rēķina savus izdevumus. Tāpat tirgū parādās īpašumi, kas iepriekš piederēja banku meitas uzņēmumiem un netika aktīvi piedāvāti nomas tirgū. Šobrīd šie īpašumi ir izpirkti un jaunie īpašnieki ir ieinteresēti iegūt papildu ienākumus no telpu iznomāšanas. Kopumā šai sektorā vērojama stagnācija, taču tas nav ietekmējis lielus un strauji augošus uzņēmumus.

Joprojām pieprasījums saglabājas pēc ražošanas un noliktavu telpām platībā no 600 līdz 3000 kvm. Tiesa, klientiem ir daudz specifisku prasību, kas stipri ierobežo piedāvājumu. Turklāt iepriekšminētā platības telpu piedāvājums tirgū jebkurā gadījumā nav liels, tomēr visas rezerves, kā saka V.Varslavans, “nav vēl iztērētas, risinājumu atradīsim jebkurā gadījumā”. 

Maijā novērots mērens ārzemju pircēju pieprasījums pēc Rīgas centra dzīvokļiem

16.06.2014

Pasaulē jauns nekustamo īpašumu burbulis

17.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā