Lauksaimnieki sašutuši «par Saeimas deputātu klajo bezatbildību»

Biedrība Zemnieku saeima šodien izplatītā paziņojumā medijiem pauž sašutumu un nosodījumu par Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas septiņu deputātu bezatbildīgo attieksmi pret likumprojektu, kurš ietver stratēģiski nozīmīga Latvijas resursa - lauksaimniecībā izmantojamās zemes - iegādes regulējumu. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

«12.jūnija komisijas sēdē bija paredzēts apspriest ar nepacietību gaidīto un ievērojamus darba resursus prasījušo likumprojektu Grozījumi likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos, taču tas netika īstenots komisijas kvoruma trūkuma dēļ, tādējādi likuma grozījumus nav iespējams apstiprināt pēdējā Saeimas plenārsēdē pavasara sesijā,» uzsvērts paziņojumā.

Šādu situāciju esot radījuši komisijas 7 deputāti, kuri neieradās uz komisijas sēdi vispār vai to pameta pirms nozīmīgā jautājuma izskatīšanas. Biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro: «Esam ļoti nepatīkami pārsteigti par minēto deputātu attieksmi pret tik nozīmīgu jautājumu mūsu valsts tautsaimniecībai. Likumprojekta vilcināšana ir uzskatāma par lielāko kaitējumu, kāds ir nodarīts Latvijas lauksaimniecībai pēdējo divdesmit gadu laikā! Rodas pamatots jautājums, kā interesēs šie deputāti darbojas - tautas vai anonīmu sponsoru, kuru darbību apdraudētu lauksaimniecības zemes iegādes kritēriju stāšanās spēkā? Mēs aicinām ikvienu vēlētāju ļoti rūpīgi pārdomāt savas balss atdošanu rudenī gaidāmajās vēlēšanās par šādiem tautas kalpiem, kuri godprātīgi nepilda darba pienākumus.»

Ņemot vērā ceturtdien nenotikušo sanāksmi, likumprojektu nav iespējams virzīt izskatīšanai Saeimas plenārsēdē š.g. 19.jūnijā. Šis datums bija pēdējais termiņš, lai novērstu lauksaimniecības zemes tirgus darbošanos bez jebkādiem ierobežojumiem turpmākajā periodā, kad līdz ar 1.maiju vairs nav spēkā līdzšinējais moratorijs.

Lai panāktu steidzamu situācijas risinājumu, biedrība Zemnieku saeima ir vērsusies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa, Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ar lūgumu sasaukt ārkārtas Saeimas sēdi š.g. 3.jūlijā likumprojekta Grozījumi likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos izskatīšanai. Lai to īstenotu, ZSA lūdz pagarināt Saeimas pavasara vai sasaukt ārkārtas sesiju un to slēgt tikai pēc likumprojekta pieņemšanas. Zemnieku saeima arī sagaida, ka Saeimas deputāti labos kļūdu un šīs nedēļas Komisijas darba grupās pabeigs izskatīt sagatavotos un iesniegtos priekšlikumus.

Zemnieku saeima (ZSA) ir Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācija.

Pasaulē jauns nekustamo īpašumu burbulis

17.06.2014

Izraēlas pilsoņu Koškarova un Sandera īpašumā esošo namu dzīvokļu īrnieki satraukti par bandītismu namu apsaimniekošanā

17.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus