Bon Džovi pārdod namu Ņujorkā. Mikrodzīvokļu bums ASV pieaug. Cik maksā pils Bavārijā. Tuvo Austrumu investori ieņem Londonas dārgākās ēkas. Kā atkopties no Lehman Brothers īpašumu kraha.

2007. gadā Bon Džovi par savu dubulto Manhetenas penthausu iztērēja 24 miljonus ASV dolāru, renovējot to, lai pēc pārdošanas gūtu dubultu peļņu. Kopš 2011. gada mūziķis klusiņām strādā, lai sameklētu pircēju dzīvoklim, kura vērtība tobrīd bijusi jau 45 milj. dolāru. Šogad tas maksā 42 miljonus, par mūziķa gaitām ziņo portāls Curbed.com, piebilstot, ka mājokļa mēbeles un interjers neesot nemaz tik spīdošs. „Izliektie pilnas sienas logi, milzu spoguļstikla kamīns, liela, atvērtā plānojuma tipa, telpa, nerunājot par āra terasi viesībām un mājokļa Zen auru, lai ko šis Zen arī nenozīmētu.” Portālam šādi argumenti, kas liecina par Bon Džovi ezotēriķa idejām, nav šķituši gana pragmatiski, tādēļ tas uz milzīgo īpašuma cenu raugās skeptiski.

Vairāk http://goo.gl/luF7X  

„Ņujorka jūk prātā mikrodzīvokļu dēļ. Un viņi nav vieni. Tai nupat sekoja Sanfrancisko un Denvera, ļaujot arī savās vidēs strādāt mikroapartamentu attīstītājiem,” tā par šī tirgus tendencēm raksta Curbed, sekojot iepriekš ziņotajam, ka Ņujorkas mērs Blumbergs izsludinājis konkursu arhitektiem un attīstītājiem īpaši pielāgotu mazo dzīvokļu būvei. Taču Curbed min argumentus, kādēļ šādas telpas nav tik ideālas kā varētu šķist. Viens šāds, Ņujorkietim Graiemam Hilam, piederošs dzīvoklis ir redzams šajā video: http://www.lifeedited.com/about/video/ . 2009. gadā viņš noalgoja dizainerus, kuri pārveidotu telpu tā, lai tā būtu ērta, bet plaša, kā arī ar ekoloģiski tīru vidi, lietojot „zaļos” materiālus. Šobrīd Hills vada kompāniju LifeEdited, kuri piedāvā dzīvokļus arī citiem gribētājiem. Taču šāda mājokļa mīnuss ir augstās izmaksas, pielāgojot mēbeles(gultas, skapji, plaukti, u.c.) tik mazām platībām. Hila apartaments maksā 300 tūkst. dolāru, turpretī pielāgošanas maksa sasniedza 287 tūkst.  dolāru. Londonas kompānija Pocket Living, vieni no Blumberga konkursa uzvarētājiem, min, ka galvenais mikrodzīvokļa trumpis ir tas, ka tas ir centrā un ir alternatīva lētākai dzīvei ārpilsētās. PocketLiving jau ir pārdevuši 5 mājokļus un cer strādāt ar 400 projektiem gadā. Tā cenas būšot ne vairāk par 348 tūkst. mārciņu, ar atlaižu iespējām „atvērto tirgu” dienās(20-30% no cenas). Turpretī Sietlas uzņēmējs Maikls Pitoks brīdina, ka pārāk daudz šādu dzīvokļu nevajagot būvēt, minot, ka šādi projekti finansu apsvērumu dēļ ASV jau tika veidoti 20.gs. sākumā, kad uz pilsētu plūda vairums vientuļu vīriešu un sieviešu, pamatā fermeru atvases. Kalifornijā 80. gados sekoja līdzīgs mikrodzīvokļu bums. Tomēr, kad cenas kritās visiem īpašumiem, mikroapartaments kļuva maz pieprasīts.

Vairāk par pētījumu un dzīvokļu plāniem http://goo.gl/DC0Yf

Bavāriešu 12. gadsimta pils klints malā, kurā ir 18 istabas, ir renovēta 1920. gados un nu ir 7.4 dolāru vērta, tā pētījumu par Vācijas īpašumu tirgu sāk The New York Times. Lielākā daļa īpašuma sastāv no pļavām un mežiem. Pašā pilī ir bibliotēka, privātā kapela, bruņinieku halle, divas virtuves, ēdamistaba un viesistaba, kā arī vairākas guļamistabas. Vācijas tirgu NYT raksturo kā piesardzīgu, tādu, kurā neaizraujas ar kredītu ņemšanu, kas šobrīd Vāciju izglābj no finansu grūtībām. Šādas pilis jeb ekskluzīvie īpašumi Vācijā ir ap 5000, no kurām tikai trešdaļa ir renovētas. Galvenie īpašumi pircēji ir no ASV, Krievijas un pēdējā laikā arī Lielbritānijas sakarā ar britu mārciņas stabilitāti. Krievu pircēji pamatā interesējas par pilīm pilsētās, tomēr tādas nav pārdošanā un ir valsts īpašums.

Vairāk http://goo.gl/8GN6j

Battersea spēkstacija ir viena no visu laiku slavenākajiem Londonas orientieriem un nu tā ir izlikta pārdošanā,” ziņo Bloomberg TV. Stacija stāv tukša pēdējos 30 gadus, tagad to ir plānots renovēt. Kopējās izmaksas būšot ap 5 miljardiem mārciņu. Investors tiek meklēts Āzijas, ASV un Dienvidamerikas finansu centru vidē. Ja tas nāks no Tuvajiem Austrumiem, Battersea kļūs par nākamo ekskluzīvo objektu jau esošo listē, kuru Londonā pirkuši šo valstu pilsoņi. Investori kā galveno iemeslu saviem pirkumiem min ideālus apstākļus viņu biznesam. Proti, Londona piedāvā ilgtermiņa sadarbību(25-30 gadi) un labu pirkšanas- pārdošanas procesu pārvaldību.

Vairāk http://goo.gl/MB70y

Antiļu salu grupai piederošajā West Caicos salā Eiropas investori palīdz atjaunot tās „drupas”, kas palikušas kopš Lehman Brothers sabrukuma ASV, raksta Bloomberg. Jaunie attīstītāji nopirkuši Lehmans piederošo luksusa kūrorta projektu un nu nodarbina 400 ķīniešu būvnieku, lai to pabeigtu. Jau ziņots, ka Lehman kreditoriem ir samaksājuši 32 miljardus ASV dolāru un ir spiesti pārdot īpašumus Detroitā(biroji, ofisa telpas), kā arī brīvdienu mājas Havaju salās. Lai arī attīstītāju vārds un pirkuma summa nav atklāti, Bloomberg min, ka šis pirkums dos „zaļo gaismu” salas tūrisma attīstībai.

Vairāk http://goo.gl/CSWQ7

 

*Foto: curbed.com

 

Aizturēšanas izolators – pagājušā gada labākā jaunbūve

25.03.2013

Cilvēki atkal aizņemas, lai pirktu

26.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām