Pārvaldi un pelni

Nekustamais īpašums, neskatoties uz vētrainiem krīzes viļņiem, vēl joprojām ir vispievilcīgākais investīciju objekts. Par to, kā pareiza nekustamā īpašuma pārvaldība spēj atklāt tā finansiālo potenciālu un nest stabilas dividendes, mēs tikāmies un aprunājāmies ar nekustamā īpašuma kompānijas Immostate pārvaldības vadītāju Andu Heidemani.

Kāda ir pārvaldības specifika un īpašības?

Runājot par pārvaldības specifiku, uzreiz jāatzīmē, ka aiz jēdziena “pārvaldība” slēpjas pavisam kas cits, kā daudzi kļūdaini uzskata. Bieži tiek jaukti jēdzieni īpašuma pārvaldība un apsaimniekošana. Pēdējais ir viens no pārvaldības veidiem, kas ietver sevī tikai nekustamā īpašuma uzturēšanu tam pienācīgā funkcionālā stāvoklī un saimniecisko jautājumu risināšana.

Savukārt, pārvaldība – tā ir nekustamā objekta īpašnieka pienākumu nodrošināšana, ieskaitot juridiskos, finanšu un tehniskos jautājumus. Pārvaldīšana ir raudzīšanās uz nekustamo objektu, komerc vai dzīvojamo īpašumu, no ieņēmumu un izdevumu prizmas, skatoties jau nākotnē un redzot īpašuma nākotnes vērtību.

Pārvaldnieka uzdevums, korekti novērtējot objekta potenciālu, ir nodrošināt maksimālu ieņēmumu gūšanu, izvērtējot attiecīgā īpašuma/aktīva stāvokli, un nākotnes perspektīvas, lai nodrošinātu īpašuma vērtības saglabāšanu un pieaugumu ilgtermiņā, paralēli nepārtraukti analizējot tirgus situāciju, kas ļauj identificēt likviditātes nodrošinājumu un veikt prognozes par nākotni attiecībā uz rentabilitāti un darbības iespējām. Īpašums ir jāuzrauga nepārtraukti, jābūt uz vietas, jānodrošina tā uzturēšana un jāseko līdzi naudas plūsmai, kas ir galvenais kritērijs investoram, lai viņa ieguldītie līdzekļi nestu atdevi.

Tāpat, pārvaldība ietver arī visus jautājumus, kas saistīti ar nodokļu administrēšanu un datu uzskaiti saskaņā ar likumdošanu, un savlaicīgu nepieciešamo maksājumu īstenošanu. Nekustamais īpašums paredz arī sadarbību ar valsts un pašvaldības iestādēm.

Vai Jūs varētu aprakstīt sava vidējā klienta portretu? 

Parasti tas ir ārzemju investors, kuram jau ir zināma pieredze ar ieguldījumiem, un kurš mērķtiecīgi vēlas to papildināt ar līdzekļu ieguldīšanu nekustamos īpašumos, ar mērķi sasniegt ilgtermiņa finansiālo atdevi. Pamata bizness bieži vien ir pavisam kas cits, un nav saistīts ar nekustamo īpašumu sfēru.

Bieži vien, Latvija nav vienīgā ieguldījumu valsts mūsu klientu starpā, bet vienmēr tiek uzskatīta par vienu no visuzticamāko un stabilāko “priekšposteni” Eiropā.

Kādas ir pašreizējas tendences pārvaldības jomā?

Ja runājam par Latvijas mērogu, tad aizvien skaidrāk kļūst redzams, ka uzticība no investoru puses ir vērsta tieši uz pārvaldības profesionāļu pusi, tā vietā, lai visu darītu pašrocīgi. Visvairāk tas skar uzņēmējus, kuriem nekustamais īpašums nav sava biznesa sastāvdaļa un prātīgāk ir sadalīt riskus un darīt to, kas padodas vislabāk, un nekustamā īpašuma pārvaldīšanu uzticēt specialistiem, tādā veidā samazinot iespējamo risku nepareizo lēmumu pieņemšanā.

Pastāv arī gadījumi, kad pārvaldības speciālistu pieaicina vēl pirms pirkšanas – pārdošanas darījuma noslēgšanas, lai noteiktu iespējamo finanšu atdeves apjomu no plānotajām investīcijām, kas, manuprāt, ir visnotaļ pozitīva tendence.

Pasaules mērogā pieprasīta kļūst pārvaldīšana veselam aktīvu portfelim ar tā likviditātes noteikšanu, iespējamo nākotnes attīstību un pilnas darbības koncepcijas veidošana, skaidri zinot, kurā brīdī vislabāk atbrīvoties no aktīva vai tieši pretēji, noturēt, ņemot vērā nākotnes perspektīvas. 

Ēnu ekonomikas īpatsvars Latvijā varētu būt ap pieciem miljardiem eiro

18.06.2014

Maksātnespējas likuma grozījumi nozīmēs hipotekārās kreditēšanas būtisku samazināšanos

19.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām