Banka: Liela daļa hipotekāro kredītņēmēju ir noskaņoti optimistiski

Nepilna puse jeb 46% SEB bankas aptaujāto klientu, kuriem ir hipotekārais kredīts, sagaida, ka tuvāko divu gadu laikā to ienākumi būs nemainīgi stabili. 48% ir noskaņoti optimistiski un plāno, ka ģimenes finansiālais stāvoklis nākotnē varētu uzlaboties, no tiem 9% ir pārliecināti, ka to ienākumi pieaugs ievērojami, liecina SEB bankas un uzņēmuma Mailigen veiktās aptaujas rezultāti.

Vien 6% kredītņēmēju sagaida, ka to finansiālā situācija tuvāko divu gadu laikā varētu pasliktināties.

Augot interesei par mājokļu iegādi, "SEB banka" veica aptauju, lai izvērtētu klientu noskaņojumu. Jautāti, kā ir mainījies to ģimenes finansiālais stāvoklis pēc mājokļa iegādes, 61% respondentu atzinuši, ka tas nav mainījies. 20% aptaujāto norādījuši, ka ienākumi ir palielinājušies, bet 19% - ka finansiālais stāvoklis ir pasliktinājies.

"SEB bankas" valdes locekle Ieva Tetere paziņojumā medijiem informē, ka patlaban novērojama izteikta iedzīvotāju interese par iespējām iegādāties mājokli savai ģimenei. Salīdzinājumā ar šī gada februāri, kurš bija visklusākais mēnesis kreditēšanā, šī gada maijā no jauna piešķirtais hipotekāro kredītu skaits un apjoms privātpersonām audzis par 15%, sasniedzot vairāk nekā 120 aizdevumus par summu gandrīz četru miljonu eiro apmērā. Kopumā šogad "SEB banka" izsniegusi virs 500 aizdevumiem mājokļa iegādei - aptuveni pusi no tiem Rīgā dzīvojošiem un pusi - reģionu iedzīvotājiem.

Atbildot uz jautājumu par savu izvēli ņemt hipotekāro kredītu "SEB bankā", 79% klientu norādījuši, ka ar šo lēmumu ir apmierināti vai ļoti apmierināti. Kritisku vērtējumu pauduši 8% aptaujas dalībnieku.

Vairāk nekā puse aptaujāto jeb 63% atbildējuši, ka ik mēnesi daļu no saviem ienākumiem spēj novirzīt uzkrājumu veidošanai. Tiesa, aptuveni puse no tiem ik mēnesi var uzkrāt līdz 100 eiro, taču 10% aptaujas dalībnieku atbildējuši, ka mēnesī uzkrājumiem novirza 300 eiro vai vairāk, bet 6% atzinuši, ka naudas visbiežāk pietrūkst.

Gandrīz divas trešdaļas jeb 61% aptaujāto "SEB bankas" klientu norādījuši, ka aizdevumu atmaksāšanai būtu racionāli tērēt ne vairāk kā 20% no ģimenes ikmēneša ienākumiem. Vēl 32% atbildējuši, ka šim mērķim ir racionāli novirzīt līdz 30% ienākumu, bet 5% klientu uzskata, ka aizdevumu atmaksai pieļaujams novirzīt līdz pat 50% ienākumu.

Hipotekāro kredītu klientu aptauja tika veikta šī gada jūnijā, piedaloties vairāk nekā 1200 respondentiem.

Noskaidroti konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014" laureāti

27.06.2014

alt

Paredzēta "Latvijas Krājbankas" mātesbankas "Snoras" ēkas Doma laukumā izsole

30.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām