Paredzēta "Latvijas Krājbankas" mātesbankas "Snoras" ēkas Doma laukumā izsole

Šodien paredzēta likvidējamās AS Latvijas Krājbanka mātesbankas - likvidējamās Lietuvas bankas Snoras - īpašumā esošas ēkas Doma laukumā izsole, biznesa portālu Nozare.lv informēja starptautiskās nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas Colliers International pārstāve Kristīne Spundiņa.

"Snoras" piederošās vēsturiskās ēkas ar adresi Pils iela 23, kas atrodas Doma laukumā, izsoles sākumcena tāpat kā pirmajā izsolē ir 7 000 000 eiro. Iepriekš 2.jūnijā organizētās izsoles rezultātā ēka netika pārdota.

Ēka atrodas prestižā vietā, Doma laukumā, Pils ielā 23. "Šis ir multifunkcionāls objekts ar unikālu izvietojumu, kuru jaunais īpašnieks var saglabāt kā biroju ēku vai arī mainīt funkciju un pielāgot viesnīcu biznesam," iepriekš norādīja "Colliers International" vadītājs Latvijā Deniss Kairāns.

Jau ziņots, ka arī likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" centrālās ēkas Jāņa Daliņa ielā 15 pirmās divas izsoles nav vainagojušās ar ēkas pārdošanu, līdz ar to process turpināsies brīvās pārdošanas formā, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja pārdošanas organizatora - nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas "Colliers International" - pārstāve Kristīne Spundiņa.

Ēku nav izdevies pārdot ne pirmajā izsolē, kas bija paredzēta 28.aprīlī, ne arī otrajā izsolē, kas bija paredzēta 26.maijā. Abās izsolēs ēkas sākumcena bija 11,5 miljoni eiro.

Investori, kas ir ieinteresēti bijušās "Latvijas Krājbankas" centrālās ēkas iegādē, tagad varēs piedalīties brīvās pārdošanas procesā un iesniegt savus cenu piedāvājumus, kas tiks izvērtēti saskaņā ar augstāko cenu eiro valūtā.

Cenu piedāvājumus iespējams iesniegt, sākot no 2014.gada 27.maija līdz 10.jūlijam. Visi piedāvājumi tiks nosūtīti uz izskatīšanu 2014.gada 11.jūlijā, informēja Spundiņa.

Jau ziņots, ka "Colliers International" paredzējis rīkot divas izsoles Lietuvas bankai "Snoras" piederošiem īpašumiem Rīgā. Pirmo bija paredzēts izsolīt bijušo likvidējamās "Latvijas Krājbankas" centrālo ēku Jāņa Daliņa ielā, tad sekos vēsturiskā ēka Pils ielā 23, Doma laukumā.

"A klases biroju ēka Daliņa ielā 15 ir ļoti labā stāvoklī un atrodas rajonā, kas strauji attīstās un jau kļūst par Rīgas biznesa centru. Šī ēka var būt interesanta gan investoriem, kas vēlāk plāno ēku iznomāt dažādiem nomniekiem, gan arī iestādēm, kuras meklē telpas, lai iegādātos savām biznesa vajadzībām. Lai turpinātu izmantot šo ēku biroju vajadzībām, būs vajadzīgas nelielas investīcijas, bet vidējais nomas maksas līmenis šādiem birojiem var sasniegt 12-14 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Pozitīvi vērtējam arī ēkas ekspluatācijas izmaksas, kas ir ļoti konkurētspējīgas," iepriekš norādīja "Colliers International" vadītājs Latvijā Deniss Kairāns.

Kā ziņots, 2011.gada nogalē "Krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa "Krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, FKTK padome nolēma apturēt visu "Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Ziņots arī, ka, bažījoties par "Snoras" stāvokli, 2011.gada 16.novembrī Lietuvas valdība nacionalizēja bankas akcijas, bet 24.novembrī Lietuvas Bankas valde paziņoja, ka nolēmusi banku likvidēt. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta. Aplēsts, ka tās aktīvi bijuši vairākus miljardus litu mazāki par saistībām.

Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja "Snoras" valdi, bet Krievijas pilsonis Vladimirs Antonovs - uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% bankas akciju.

Banka: Liela daļa hipotekāro kredītņēmēju ir noskaņoti optimistiski

27.06.2014

Investoriem no Krievijas, Kazahstānas un Ukrainas Latvijas nekustamo īpašumu tirgus un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas būs pievilcīgas arī pēc 1.septembra

30.06.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus