Ķemeru sanatorija īsi pirms investoru uzņemšanas (foto)

Pirms vairāk nekā desmit gadiem privatizētā Ķemeru sanatorija šobrīd arī ārēji jau zaudējusi savu pievilcību. Vietām nobiris un nodzeltējis tikai pirms pāris gadiem atjaunotais apmetums. Tomēr, iespējams, ka jau šogad sanatorija tiks pie jauna investora, ja veiksmīgi noritēs 9.aprīlī plānotā izsole. Pēc Latvijas Investīciju aģentūras informācijas interese par objektu ir, un sarunas sāktas ar 17 potenciālajiem interesentiem.

Lielākajā daļā sanatorijas iekštelpu valda juceklis – strādnieku pamesti zābaki, aizsargķiveres, sanatorijas plāni un dokumenti gulstas noputējušās kastēs. Dažās vietās ūdens ticis iekšā, un šobrīd uz grīdas veidojas ledus kārta. Savukārt jau atjaunotajās sanatorijas telpās lustras, kāpnes un arī parkets ir glīti iesaiņoti.

Līdz ar SIA Ominanis Latvia maksātnespējas pasludināšanu, izskanējušas arī bažas par iespējamo sanatorijas mantas izpārdošanu pa daļām. Tomēr SIA Ominasis Latvia maksātnespējas administrators Ainars Kreicis DB norāda, ka šādam satraukuma pamata neesot. Pēc viņa domām lietderīgākais risinājums mantas pārdošanas gadījumā ir visa SIA Ominasis Latvia mantas kopuma pārdošana izsolē.

Tas ļautu arī iegūt pēc iespējas vairāk līdzekļu, lai norēķinātos ar kreditoriem. Šobrīd esot pieteikušies pieci kreditori, bet konkrētu summu, kāds ir kreditoru prasījums A. Kreicis nosaukt vēl nevarēja, jo kreditoru pieteikšanās termiņš ir 5.aprīlis.

Runājot par izsoli, ko tiesu izpildītājs iepriekš bija nolicis 9.aprīlī, A. Kreicis atzīmē, ka vēl nav pieņemts lēmums vai tā notiks vai nē, jo tiek vēl izvērtēti apstākļi. Ja izsole notiks un tai būs arī rezultāts, tas nozīmējot, ka, iespējams, tiks rīkota vēl kāda izsole, kurā tiks tirgoti divi uzņēmumam piederoši nekustamie īpašumi, kā arī daļu kustamās mantas, kas šobrīd nav iekļauta izsolē. Jāmin, ka izsoles sākumcena šobrīd ir 3,7 milj. Ls. Mantas pievienošana gan būtiski sākumcenu nepalielināšot.

Jāatgādina, ka Jūrmalas pilsētas tiesa marta sākumā pasludināja Ķemeru sanatorijas investora SIA Ominasis Latvia maksātnespēju, balstoties uz SIA Arhiidea prasības pamata. Tomēr SIA Ominasis Latvia pārstāvis Artūrs Spīgulis, kuru pilnvaras šobrīd gan atsaucis maksātnespējas administrators, kā advokāts iesniedza par šo lēmumu protestu Ģenerālprokuratūrā. Šobrīd gan nekādu lēmumu Ģenerālprokuratūra nav vēl pieņēmusi.

DB jau daudzkārt vēstījis, ka jau kopš 1990. gadu beigām Ķemeru sanatorijas privatizētāju Ominasis Latvia vajā finansiālas likstas, kuru dēļ tas nav spējis atjaunot viesnīcas darbību. Ķemeru sanatorija tika privatizēta 1998.gadā, un ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. 2006. gadā tika paziņots, ka privatizācijas noteikumos minētā summa – 10 milj. Ls – jau ir investēta, taču, lai viesnīca varētu atsākt darbu, vēl nepieciešamas investīcijas 12, 5 milj. eiro līdz 15 milj. eiro apmērā. Tolaik tika solīts, ka jau 2007. gadā Ķemeru viesnīcā sāks saimniekot starptautiskā viesnīcu ķēde Kempinski.

Foto šeit: http://www.db.lv/ipasums/kemeru-sanatorija-isi-pirms-investoru-uznemsanas-390692

Cilvēki atkal aizņemas, lai pirktu

26.03.2013

2013. gadā gaidāmi vairāki lieli darījumi nekustamo īpašumu jomā

27.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām