Ekskluzīvu dzīvokļu īpašnieki Bulduros nespēj tikt vaļā no Bašarina apsaimniekošanas firmas un vēršas policijā

Daudzdzīvokļu nama Jūrmalā Jūras pils, Bulduru prospektā 33, dzīvokļu īpašniekiem radušās aizdomas, ka ar uzņēmēju Aleksandru Bašarinu saistītā apsaimniekošanas firma "Inter Unico" iedzīvotājiem liek apmaksāt svešus rēķinus, tāpēc iemītnieki vēlas mainīt apsaimniekotāju, taču šāda rīcība sastapusies ar Bašarina ģimenes pretestību, kas nonākusi līdz fiziskam konfliktam ar pārmaiņu iniciatoru.

Daudzdzīvokļu dzīvojamais komplekss "Jūras pils", kas atrodas 100 metru attālumā no jūras, nodots ekspluatācijā 2006.gada martā. Tas sastāv no trim atsevišķi stāvošām celtnēm - divas no tām ir mūsdienīgas četru stāvu ēkas, kurās izbūvēti 43 elites klases dzīvokļi, bet pirmajā stāvā atrodas kafejnīca, restorāns un skaistumkopšanas salons. Trešā ēka ir no jauna uzbūvēts trīs stāvu arhitektūras piemineklis, kurā izvietotas biroju telpas un konferenču zāle.

Kā aģentūrai LETA skaidroja viens no dzīvokļu īpašniekiem, ēku būvējusi Aleksandra Bašarina dibinātā SIA "InterHaus", kas tagad pilnībā pieder viņa dēlam Jurijam Bašarinam, bet vēl pirms dzīvokļu pārdošanas viņš kā īpašnieks ēkas apsaimniekošanas tiesības nodevis savai meitai Jeļenai Bašarinai-Andrejevai piederošajai firmai "InterUnico". Pārdodot dzīvokļus, pircējiem reizē ar pirkuma līgumu bija jāparaksta arī apsaimniekošanas noteikumi, kuros cita starpā noteikts, ka viena dzīvokļa īpašnieks nevar atteikties no sētnieka, apsardzes un citiem pakalpojumiem.

Visi dzīvokļi izpārdoti, bet Bašarina īpašumā palikušas komerctelpas, kurās izvietots viņa dēlam piederošais veikals un kafejnīca "Brown Sugar" un restorāns "Aquarius", kā arī meitai piederošais skaistumkopšanas salons "Chocolate".

Dzīvokļu īpašnieki līdz šim "InterUnico" par apsaimniekošanu maksājuši samērā apjomīgas summas. Piemēram, viens no iedzīvotājiem, kuram "Jūras pilī" pieder dzīvoklis 98 kvadrātmetru platībā, pastāstīja, ka rēķins par viņam piederošo dzīvokli ir vidēji 600 eiro mēnesī, no kuriem lielu daļu veido apsaimniekošanas maksa - aptuveni 1,42 eiro par kvadrātmetru.

Laika gaitā iedzīvotājiem radušās aizdomas, ka Bašarina atvasēm piederošie uzņēmumi darbojas uz iedzīvotāju rēķina un tiem apsaimniekošanas izmaksas ir krietni zemākas vai arī tās netiek maksātas vispār. Aizdomas radušās, redzot, ka kafejnīcas un restorāna saimnieki bez saskaņošanas ar iedzīvotājiem pie ēkas izlikuši terases, to telpās regulāri notiek remonti, kuru veikšanai, iespējams, tiek tērēti mājas fonda līdzekļi, neprasot ēkas iedzīvotāju atļauju. Tāpat uzņēmēji patvaļīgi pieslēgušies ēkas kopējām kondicionēšanas sistēmām, turklāt iedzīvotāji guvuši apliecinājumu, ka komerctelpu saimnieki nekad paši nav maksājuši par "Kone" liftu, kas izbūvēts komerctelpu vajadzībām.

Iedzīvotāji pieprasījuši informāciju par to, kā šīs komercstruktūras norēķinās par apsaimniekošanas pakalpojumiem, un saņēmuši pērn restorānam un skaistumkopšanas salonam izrakstītos rēķinus, kuriem gan nav bijis pievienots neviens maksājumus apstiprinošs dokuments. Dzīvokļu īpašnieki izpētījuši, ka, piemēram, trijos no 12 mēnešiem, kad iedzīvotāji par apsaimniekošanu maksāja latu (1,42 eiro) kvadrātmetrā, restorānam un skaistumkopšanas salonam apsaimniekošanas maksa bijusi 20 santīmu (0,28 eiro) par kvadrātmetru. Tāpat uzņēmumi nav maksājuši par apsardzi un citiem pakalpojumiem.

Šā gada aprīlī ēkas iedzīvotāji veikuši aptauju par apsaimniekošanas uzdevuma pārtraukšanu SIA "InterUnico" un par apsaimniekotāja maiņu. Aptaujā izdevies savākt nepieciešamo iedzīvotāju kvorumu, tāpēc dzīvokļu īpašnieki uzaicinājuši SIA "Hausmaster" izveidot savu piedāvājumu un pārņemt ēku. Kad "InterUnico" nosūtīts iedzīvotāju lēmums, ka 1.jūnijā atslēgas jānodod jaunajai apsaimniekošanas kompānijai, sākušās domstarpības.

Bašarins uzskatot, ka iedzīvotāju balsojums ir nelikumīgs un viņu viedoklis par iedzīvotāju tiesībām ir tikai "juristu interpretācijas". Apsaimniekotāji nav laiduši jaunā uzņēmuma pārstāvjus objektā, un pats Bašarins kā pilnvarotā persona izvairījies no tikšanās ar iedzīvotājiem un jaunajiem apsaimniekotājiem, sakot, ka viņam neesot, ar ko tikties un par ko runāt. Kad apsaimniekotājam radušās domstarpības ar kāda dzīvokļa īpašnieku par to, kam būtu jāmaksā par balkona remontu, uzņēmums pirms Jāņiem patvaļīgi atslēdzis dzīvoklim elektrību. Tā kā elektrības atslēgšana ir pretlikumīga, "Hausmaster" pārstāvji policijas klātbūtnē to atkal pieslēguši, taču vēlāk "InterUnico" pārstāvji ieradušies bruņotas apsardzes pavadībā, atkārtoti atslēguši elektrību un aiznesuši drošinātājus līdzi. Dzīvokļa īpašnieks piekāpies un samaksājis prasīto summu.

"Jūtamies absolūti bezspēcīgi," aģentūrai LETA atzina viens no kaimiņiem. Konsultējoties ar juristiem, iedzīvotāji nonākuši pie secinājuma, ka Latvijā nav likuma, saskaņā ar kuru līgums, ko "InterHaus" ar "Inter Unico" noslēdza 2006.gada jūlijā, varētu tikt atzīts par spēkā neesošu. Vienlaikus šajā līgumā nav arī noteikta konkrēta maksa par pakalpojumu, kas nozīmē, ka pēc mēneša šis uzņēmums var pieprasīt, piemēram, 2 eiro par kvadrātmetru, bažījas iedzīvotāji.

Kaut arī iedzīvotāji atsaukuši apsaimniekošanas tiesības "InterUnico" un dzīvokļu īpašnieki noslēguši apsaimniekošanas līgumus ar "Hausmaster", Bašarinu ģimenes uzņēmums turpina sūtīt dzīvokļu īpašniekiem rēķinus un aktīvākajiem iedzīvotājiem izsaka draudus. Iedzīvotāji plāno vērsties tiesā, taču "tikmēr bruņoti vīri staigā pa mūsu pagalmu un dara, ko grib, it kā māja piederētu viņiem", situāciju raksturo kāda dzīvokļa īpašnieks.

Saņemot "Inter Unico" kārtējos rēķinus, "Jūras pils" iedzīvotājs Roberts Lilienfelds vērsies Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošana pārvaldē (ONAP), lūdzot ierosināt kriminālprocesu par naudas izspiešanu. Atgriežoties no policijas, pirmdien noticis incidents, kurā Jurijs Bašarins pārmaiņu iniciatoram iesitis. Notikušajam ir arī liecinieki, tāpēc Lilienfelds vērsies Jūrmalas pašvaldības policijā.

Ar pašu Bašarinu aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Interhaus" pieder Bašarina dēlam Jurijam Bašarinam, bet Aleksandrs Bašarins šajā uzņēmumā ir valdes priekšsēdētājs. 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 565 373 eiro, zaudējumi - 308 407 eiro, 2012.gada apgrozījums sasniedzis 6,5 miljonus eiro, zaudējumi - 440 637, bet vēl 2011.gadā ar 3 miljonu eiro apgrozījumu uzņēmuma peļņa bijusi 1,9 miljoni eiro.

Saskaņā ar uzņēmuma mājaslapā pieejamo informāciju "Interhaus" ir arī projekta "Villa 21" attīstītājs, kas paredz Bulduru prospektā 21, 70 metrus no jūras krasta, izveidot 30 ekskluzīvus dzīvokļus. "Interhaus" uzbūvējis arī "Dzintaru rezidenci" Madonas ielā 5 ar 60 elitāriem dzīvokļiem pārsimt metru attālumā jūras, kā arī turpat netālu esošo "Jūrmalas vilni" Dzintaru prospektā 13/15 ar 76 apartamentiem.

"InterHaus" īpašumiem apsaimniekošanas pakalpojumus piedāvā tā meitasuzņēmums "Inter Unico", kura apgrozījums pērn sasniedzis 830 000 eiro, bet peļņa - 122 000 eiro. 2012.gadā ar 657 000 eiro apgrozījumu uzņēmuma peļņa bijusi 18 600 eiro, 2011.gadā pie 580 000 eiro apgrozījuma - 6760 eiro.

Aleksandra Bašarina meita Jeļena Bašarina-Andrejeva, kura ir "Inter Unico" juridiskā īpašniece, vienlaikus ir arī Bulduru prospektā 33 izvietotā skaistumkopšanas salona "Chocolate" saimniece. Salons pieder Bašarina meitas uzņēmumam "Angels", kas dibināts 2006.gadā un pērn ar 52 511 eiro apgrozījumu cietis 5176 eiro zaudējumus. 2012.gadā pie 46 707 eiro apgrozījuma skaistumkopšanas salona zaudējumi bija 41 315 eiro, bet 2010.gadā, strādājot ar 38 494 eiro apgrozījumu, Bašarina meitas uzņēmums cietis 58 272 eiro zaudējumus. 2010.gadā uzņēmums nopelnījis 2500 eiro, bet pirms tam ik gadu zaudējumos norakstīti ap 72 000 eiro.

Savukārt Jurijs Bašarins darbojas arī ēdināšanas pakalpojumu biznesā - viņš ir SIA "Līgo MV" īpašnieks, kam pieder Bulduru prospektā 33 reģistrētais restorāns, veikals un kafejnīca "Brown Sugar", kā arī turpat esošais restorāns "Aquarius". "Līgo MV" 2013.gadā strādāja ar 644 536 eiro apgrozījumu un 27 340 eiro peļņu, 2012.gadā ar 547 120 eiro apgrozījumu uzņēmuma peļņa bijusi 14 000 eiro, bet 2010.gadā, strādājot ar 446 667 eiro apgrozījumu, uzņēmums cietis 109 600 eiro zaudējumus.

Bulduru prospektā reģistrēta arī apsaimniekošanas firma "VBH", kurā 51% kapitāldaļu pieder Jurijam Bašarinam, bet pārējie 49% - Adamam Cečojevam un Krievijas pilsonim Ahmudam Bursakovam.

Investoriem no Krievijas, Kazahstānas un Ukrainas Latvijas nekustamo īpašumu tirgus un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas būs pievilcīgas arī pēc 1.septembra

30.06.2014

alt

Ekspluatācijā nodota "LNK Group" būvētā biznesa klases dzīvojamā ēka "Blueberry" Jūrmalā

01.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu