Valdība atbalsta kadastrālo vērtību bāzi 2015.gadam

Ministru kabinets (MK) vakar apstiprināja noteikumus par kadastrālo vērtību bāzi 2015.gadam.

Valdība apstiprināja kadastrālo vērtību bāzi 2015.gadam, bet par kadastrālo vērtību bāzi 2016.gadam lems vēlāk - kad Saeima būs pieņēmusi nepieciešamos likuma grozījumus šai vērtībai 2015.gadam.

Tāpat valdība šodien vienojās vārdus "lauku zeme" aizstāt ar "lauksaimniecībā izmantojamā zeme". Tāpat MK protokolēmuma 3.punktā tiks precizēts, ka priekšlikumus grozījumiem likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" iesniedz MK, bet Saeimā - nē.

Jau ziņots, ka pirms pāris nedēļām jautājums par kadastrālo vērtību bāzi tika atlikts, jo valdība nespēja vienoties par atbalstu kadastrālo vērtību pieaugumam lauksaimniecības zemei.

Kadastrālo vērtību bāze 2015.un 2016.gadam ir izstrādāta, pamatojoties uz 2012. un 2013.gada nekustamā īpašuma tirgus informāciju. Kadastrālo vērtību bāze ēkām un apbūves zemei atbilstoši tirgus informācijai nav jāpārskata un saglabājas 2014.gada līmenī.

Atšķirīga situācija ir ar lauku zemei, kur jau vairākus gadus pēc kārtas ir izteikts un teritoriāli plašs cenu kāpums - pieprasījums un cenas aug praktiski visā valsts teritorijā, pat teritorijās, kurās iepriekš nekustamā īpašuma tirgus bija salīdzinoši neaktīvs. Tāpēc ar šiem noteikumiem atbilstoši Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma prasībām bija jāizstrādā jauna kadastrālo vērtību bāze lauku nekustamo īpašumu grupai - lauku zemes bāzes vērtības un lauksaimniecībā izmantojamās zemes un meža zemes vērtību zonējumi.

Iepriekš tika panākta vienošanās, ka no jauna izstrādātā kadastrālo vērtību bāze lauku zemēm kadastrālo vērtību aprēķinam ir piemērojama no 2016.gada 1.janvāra.

Valsts zemes dienesta Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors Gatis Kalniņš pirms divām nedēļām ministrus informēja, ka plānotās kadastrālās vērtības izmaiņas visvairāk skars lauku zemi, kur pieaugums ir paredzēts par 29%. Plānots, ka lauku zemes kadastrālo vērtību kopsumma pieaugs no 2,286 miljardiem eiro 2014.gadā līdz 2,958 miljardiem eiro 2015.gadā. Kalniņš skaidroja, ka tirgus patlaban ir ļoti piesātināts - ir pieprasījums pēc lauku zemes, bet piedāvājums ir mazāks par pieprasījumu. Piemēram, Zemgalē tiek pārdoti par salīdzinoši augstām cenām zemākas kvalitātes lauksaimniecības zemes gabali. "Vērtību atbilstība lauku zemei sasniegs 72% pret 53%, kā ir pašreiz," skaidroja Kalniņš.

Kadastrālās vērtības pieaugumam iepriekš nepiekrita labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) un Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Ekspluatācijā nodota "LNK Group" būvētā biznesa klases dzīvojamā ēka "Blueberry" Jūrmalā

01.07.2014

alt

Miljardiera Sorosa meita savu māju tirgo par 25 miljoniem dolāru

02.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām