Igaunijas nekustamā īpašuma fonds EfTEN Kinnisvarafond AS ienāk Latvijā

EfTEN nekustamā īpašuma fonds ir iegādājies īpašumu Jelgavā, uz kura paredzēts uzbūvēt tirdzniecības centru, kura galvenais nomnieks būs veikals RIMI. Īpašuma iegāde iezīmē Igaunijas fonda EfTEN ienākšanu Latvijas tirgū, jo īpašuma pārvaldīšanai Latvijā tiek dibināts uzņēmums SIA EfTEN Capital kopā ar Latvijas partneri.

Pēc EfTEN Capital vadītāja Viljar Arakas teiktā iegādātais zemes gabals atrodas stratēģiski labā vietā:

“Nekustamā īpašuma novietojums transporta maģistrāles tuvumā nodrošina papildus pievienoto vērtību. Mēs jau esam noslēguši nomas līgumu ar RIMI par 60% no kopējās telpu platības iznomāšanu, un esam pārliecināti par pārējo telpu sekmīgu iznomāšanu. Jelgavas projekts būtībā ir līdzīgs mūsu UKU tirdzniecības centram Viljandi – abos gadījumos iegādājāmies zemes gabalus, kuros projektu attīstību veicam paši, un Rimi, kā galvenais nomnieks, abos projektos nomās vienādas platības. Vienīgais Jelgavas projekta pārējā platība būs par 1000kv.m mazāka”.

Īpašums atrodas Rīgas ielā 48, Jelgavā – pilsētā ar 60 tūkstošiem iedzīvotāju, kura atrodas 40km attālumā no Rīgas. Jelgavas projekts ir zemes gabals 16 785kv.m. platībā, uz kura tiks uzbūvēts tirdzniecības centrs ar 4470kv.m iznomājamo platību un aptuveni 240 auto stāvvietām.

Viljar Arakas atzīmēja, ka EfTEN fondam Latvijā ir nākotnes plāni: “Tā nav vienreizēja vizīte pie mūsu dienvidu kaimiņiem. Mēs dibinām kopīgu uzņēmumu, un nākošais darījums jau tuvojas noslēgumam. EfTEN partneris Latvijā ir SIA Newcom, kura akcionārs ir Viktors Savins”.

SIA Newcom ir vairākuma akcionārs dažādos nekustamā īpašuma nozares uzņēmumos, būvniecības uzņēmumā un apsaimniekošanas uzņēmumā Latvijā. SIA Newcom meitas uzņēmums SIA Newcom Development tika dibināts 2012. gada augustā, reorganizējoties Igaunijas nekustamā īpašuma grupas Arco Vara piederošajam uzņēmumam SIA Arco Development.

EfTEN Capital un SIA Newcom kopīgi dibinās SIA EfTEN Capital, kas turpmāk pārvaldīs visus EfTEN ieguldījumus Latvijā. Viljar Arakas: “Viktors Savins ir pieredzējis vadītājs, ar kuru es strādāju kopā pirms desmit gadiem, kad viņš vadīja Arco Vara Latvijas uzņēmumu. Tagad Viktors ir nodibinājis savu uzņēmumu SIA Newcom. Pēdējo deviņu mēnešu laikā kopīgi esam veikuši tirgus izpēti, uzsākuši pirmos darījumus, kā arī uzsākam saimniecisko darbību.

Jelgavas īpašums ir 16-tais nekustamā īpašuma objekts, kuru iegādājies EfTEN. Fonda pārvaldīšanā ir 88 000kv.m iznomātās platības, ko veido biroju, veikalu, noliktavu, dzīvojamā fonda un sabiedriskās telpas.

2008.gadā EfTEN Capital AS nodibināja EfTEN Nekustamā īpašuma fondu. Fonds veic ieguldījumus komercīpašumos, un uz šo brīdi ir veiktas investīcijas 15 īpašumos. EfTEN Capital AS ir 2008.gadā dibināts aktīvu pārvaldes uzņēmums, kas specializējas uz investīcijām  nekustamajā īpašumā. EfTEN Capital ir saņēmis Igaunijas finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci ieguldījumu pārvaldes pakalpojumu sniegšanai. Uzņēmums piedāvā arī privāto aktīvu portfeļu pārvaldīšanu.

2013. gadā gaidāmi vairāki lieli darījumi nekustamo īpašumu jomā

27.03.2013

Top viens no pasaules superbagātnieku iekārojamākajiem īpašumiem

27.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus