Jauno dzīvokļu cenu pieaugums kļuvis mērenāks; vietējie pircēji izvēlas mājokļus ar nepabeigtu apdari

Rīgas jauno dzīvokļu cenu pieaugums kļuvis mērenāks nekā vairākos iepriekšējos gados. Vismazāk gada laikā palielinājusies jauno mājokļu vidējā cena Vecrīgā, kur īpašumu cenas pietuvojušās pirmskrīzes līmenim. Vietējie pircēji ekonomisku apsvērumu dēļ priekšroku dod jauno projektu dzīvokļiem ar nepabeigtu apdari, teikts „Latio” jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Salīdzinājumā ar situāciju vairākos iepriekšējos gados, kad visos Rīgas jauno dzīvokļu segmentos cenas ik ceturksni gada griezumā pieauga par 10–15%, šā gada otrajā ceturksnī jauno dzīvokļu cenu pieaugums bijis neliels.

Vecrīgā un tās tuvumā esošo jauno projektu un pilnībā renovēto ēku dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena šā gada otrajā ceturksnī bija 4250 eiro. Salīdzinājumā ar 2013.gada otro ceturksni tā palielinājusies par 2,4%, bet salīdzinājumā ar šā gada pirmo ceturksni nav mainījusies.

Straujākais cenu pieaugums otrajā ceturksnī saglabājies Rīgas centrā, kur jauno dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena gada laikā augusi par 10,2%. Galvaspilsētas centra jauno dzīvokļu vidējā cena otrajā ceturksnī bija 2700 eiro par kvadrātmetru.

Rīgas mikrorajonos jauno dzīvokļu vidējā cena otrajā ceturksnī attiecībā pret gada pirmajiem trim mēnešiem nemainījās un bija 1380 eiro par kvadrātmetru. Salīdzinājumā ar pērnā gada otro ceturksni tā augusi par 4,5%.

„Gan vietējo, gan ārzemju pircēju pieprasījums pēc jaunajiem dzīvokļiem pēdējos mēnešos ir vienmērīgs, tādēļ cenas nav nozīmīgi mainījušās. Ārzemju pircēji, kam svarīga termiņuzturēšanās atļaujas saņemšana, lielākoties iegādājas dzīvokļus, kuru cena nepārsniedz 150 000 – 200 000 eiro. Izmaiņas pieprasījumā gaidāmas tuvākajā laikā, jo septembrī stāsies spēkā Imigrācijas likuma grozījumi un minimālā ieguldījuma summa nekustamajā īpašumā tiek paaugstināta līdz 250 000 eiro,” skaidro „Latio” attīstības projektu pārdošanas vadītāja Evija Segleniece.

Ņemot vērā pieprasījuma izmaiņas un augošo īres tirgu, par perspektīvu virzienu var kļūt jaunu īres namu būvniecība. “Attīstītāji ir uzsākuši vairākus dzīvojamos projektus, kuros pēc to būvniecības pabeigšanas daļu dzīvokļu plānots pārdot, bet daļu piedāvāt īres tirgū. Pagaidām gan jaunu īres namu būvniecība nav kļuvusi par tendenci,” norāda „Latio” speciāliste.

Vietējie pircēji jauno dzīvokļu tirgū pēdējā laikā kļuvuši aktīvāki. Daļa no viņiem ekonomisku apsvērumu dēļ tomēr izvēlas jaunos dzīvokļus ar pelēko vai balto apdari, lai pēc tam mājokli pabeigtu saviem spēkiem, uzsver E.Segleniece. Par dzīvokļiem bez pabeigtas apdares pircēji gatavi maksāt līdz 1000 eiro kvadrātmetrā, par dzīvokļiem ar apdari – līdz 1200 eiro kvadrātmetrā.

Cenu diapazons, kādā notiek darījumi ar jaunajiem dzīvokļiem, ir visai plašs, un ir atkarīgs no projekta atrašanās vietas, dzīvokļu apdares veida un citiem faktoriem. Jauno projektu dzīvokļu vidējās cenas Pierīgā jūnijā bija 700–900 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 900–1850 eiro par kvadrātmetru, Rīgas centrā (ietverot arī attālākas centra daļas) – 1500–3500 eiro par kvadrātmetru. Pilsētas centra labās vietās esošos kvalitatīvos renovētos projektos dzīvokļu cenas sasniedz 4000–6000 eiro par kvadrātmetru, ekskluzīvos jaunajos projektos piedāvājuma cenas sasniedz 9000 eiro par kvadrātmetru.

Jaunākais mājokļu tirgus pārskats pieejams „Latio” mājas lapas sadaļā Tirgus analīze http://www.latio.lv/lv/pakalpojumi/tirgus_analize/

40% klientu ar hipotekāro kredītu iegādājas dzīvesvietu visam mūžam

04.07.2014

Rīga grib pārdot Lucavsalu

07.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts