Iespējamas spekulācijas lauksaimniecības zemju izīrēšanā

Saeimas pieņemtie grozījumi likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos, nosakot griestus zemes iegādei, lielajām saimniecībām raisījušas bažas par iespējamām spekulācijām no izīrētāju puses, intervijā "Latvijas Radio" atklāja "Zemnieku saeimas" lauksaimniecības politikas eksperts Mārtiņš Trons.

Jau ziņots, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos, nosakot, ka viena fiziska un juridiska persona varēs iegūt īpašumā līdz 2000 hektāru lauksaimniecības zemes.

Kā skaidroja Trons, lielās saimniecības ir uztraukušās, vai nesekos spekulācijas no izīrētāju puses, jo izīrētājs apzināsies, ka lauksaimnieks citu zemi vietā nopirkt nevarēs.

Trons uzsvēra, ka jau tuvāko nedēļu laikā nozares pārstāvji lems, ko pieņemtajā likumā būtu nepieciešams mainīt un uzlabot.

Iepriekš "Zemnieku saeima" informēja, ka pieņemtie grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" ir būtisks solis, lai beidzot apturētu lauksaimniecībā izmantojamās zemes tirdzniecību investoriem un saglabātu to ražotāju rokās.

"Mēs apzināmies, ka pieņemtie grozījumi likumā ir smags kompromiss un pilnībā neierobežos zemes nonākšanu investīciju darījumiem, bet esam gandarīti par likumprojekta apstiprināšanu 3.lasījumā Saeimā un ceram, ka jau vasarā tiks veidoti Ministru kabineta detalizēti noteikumi zemes iegādes ierobežojumu ieviešanai. Mēs esam finiša taisnē un darīsim visu, lai pēc iespējas ātrāk kopīgi sasniegtu galamērķi - lai likums realitātē stātos spēkā," norādīja biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Līdz ar likuma grozījumiem pašreizējais regulējums papildināts ar jaunu pantu par Latvijas Zemes fondu, kas nacionālā līmenī veicinās lauksaimniecības zemes resursu aizsardzību, pieejamību, racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu.

Tāpat likums tiks papildināts ar lauksaimniecības zemes darījumu izskatīšanas kārtību, deleģējot uzraudzību pašvaldības izveidotai komisijai, kā arī valdībai būs jānosaka kritēriji lauksaimniecības zemes darījumiem.

Likuma grozījumi arī paredz noteikt pirmpirkuma tiesības lauksaimniecības zemei.

Lielākā daļa izmaiņu stāsies spēkā šogad novembrī, savukārt Latvijas zemes fonda pārvaldītājs savu darbību sāk ne vēlāk par 2015.gada 1.jūliju.

Rīga grib pārdot Lucavsalu

07.07.2014

alt

Latio aicina ekskursijā pa Rīgas jaunajiem mājokļiem

07.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.08.2018-12.08.2018

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas