Trīs vēsturisku noliktavu graustus Vecrīgā sāk pārbūvēt par dzīvojamajiem namiem

Vecrīgā, Miesnieku ielā 13, 15 un 17, šovasar sākušies rekonstrukcijas darbi, kuru laikā trīs vēsturiskās noliktavu ēkas iecerēts pārbūvēt par dzīvojamām ēkām ar sabiedrisko funkciju ēku pirmajos stāvos, informēja pašvaldībā.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Būvniecības iecere Rīgas domē apstiprināta jau pirms diviem gadiem.

Nekustamais īpašums Miesnieku ielā 13 sastāv no trim zemesgabaliem kopumā 875 kvadrātmetru platībā, uz tā atrodas divas noliktavas ar jumta izbūvi, kā arī viena noliktavas ēkas. Kopš 2010.gada nogales īpašumus iegādājusies SIA Luxury Living Latvia.

Rīgas austrumu izpilddirekcija 2011.gadā bija ierosinājusi administratīvo lietvedību par ēku nesakopšanu, uz ko īpašnieks paskaidroja, ka tuvākajā laikā paredzami rekonstrukcijas darbi, bet, tā kā ēkas ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi un atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, to rekonstrukcija prasīs «zināmu laiku».

Ņemot vērā ēku tehnisko un vizuālo stāvokli, Rīgas domes Īpašuma departaments 2012.gada aprīlī ēkas klasificēja kā cilvēku drošību apdraudošas un vidi degradējošas būves. Ēku īpašnieki šo administratīvo aktu mēģināja apstrīdēt Rīgas domes priekšsēdētājam, taču viņš Īpašuma departamenta izdoto administratīvo aktu atstājis negrozītu.

Šā gada 29.jūnijā vēsturisko būvju īpašnieks pašvaldību informēja, ka beidzot ir sākta ēku rekonstrukciju saskaņā ar šā gada janvārī Rīgas pilsētas būvvaldē akceptēto projektu. Būvatļauja dzīvojamo ēku ar komercplatībām rekonstrukcijai saņemta šā gada martā. Īpašuma departamenta speciālisti, apsekojot īpašumu 1.jūlijā, pārliecinājušies, ka objektā jau notiek būvdarbi.

Saskaņā ar SIA Projektēšanas birojs Arhis ieceri ēkas tiks pārbūvētas, saglabājot vēsturiskās fasādes un ārsienas, izveidojot ēkās 12 dzīvokļus. Pirmajā stāvā taps telpas ar sabiedrisko funkciju, piemēram, veikali un restorāns, kurā būtu publiski apskatāmi 13.gadsimta un 14.gadsimta mūru fragmenti.

Centrālā ēka Miesnieku ielā 15 ir īsāka, līdz ar to ēku aizmugures daļā veidojas iekšpagalms, kurš patlaban ir publiski nepieejams un aizbērts ar būvgružiem. Iecerēts šo pagalmu izveidot publiski pieejamu, tādēļ ēkas Miesnieku ielā 15 pirmajā stāvā varētu būt publiski pieejams foajē, caur kuru varētu nokļūt iekšpagalmā, bet ēkas iemītnieki caur to nokļūtu uz kāpnēm līdz saviem dzīvokļiem, skaidroja projekta autori.

Tāpat iecerēts labiekārtot un padarīt publiski pieejamu ārtelpu starp ēku aizmugures fasādēm un Anglikāņu baznīcu, izvietojot tur apstādījumus un bērnu rotaļu laukumu. Savukārt ēkas Miesnieku ielā 17 aizmugurējā fasāde, kas vērsta pret Anglikāņu baznīcu, ir uzbūvēta 1990.gadā, un tās vēsturiskais nozīmīgums ir zudis, tāpēc to iecerēts veidot no stikla.

SIA Latio veiktais ietekmes uz vidi novērtējums liecina, ka ēku plānotā izmantošanas maiņa uz dzīvojamo apbūvi ir piemērota konkrētai vietai un ilgtermiņā pozitīvi ietekmēs apkārtējās vides stāvokli, iedzīvotāju sadzīves apstākļus un blakus esošo īpašumu vērtību, jo paredz degradēta apbūves fragmenta Vecrīgā un tam piegulošo teritoriju sakārtošanu.

Ēkas Miesnieku ielā būvētas 13.gadsimtā un vienmēr izmantotas kā noliktavas, izņemot centrālo ēku Miesnieku ielā 15, kura sākotnēji būvēta kā dzīvojamā ēka, bet vēlāk pārveidota par noliktavu.

«1975.gadā šīs ēkas izdega, un no tām saglabājušās tikai ārsienas. 1990.gadā poļu restauratori veica ēku pārbūvi, tajā laikā tika atklāti daudzi vēsturiski 13.gadsimta, 14.gadsimta un 15.gadsimta mūru un sienu fragmenti. Visvairāk to saglabājies pagrabstāvā un pirmajā stāvā, augstākos stāvos ir jaunāki vēstures uzslāņojumi,» iepriekš skaidroja SIAProjektēšanas birojs Arhis pārstāvis Raimonds Saulītis.

Latio aicina ekskursijā pa Rīgas jaunajiem mājokļiem

07.07.2014

alt

Būve: Redz risinājumu aplokšņu izskaušanai

08.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu