Rīgas dome nolemj pārdot zemi Lucavsalā

Otrdien Rīgas domes sēdē tika nolemts Rīgas pašvaldībai Lucavsalā piederošās teritorijas daļas nodot atsavināšanai, informē domes pārstāvji.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Tas ļaušot nākotnē piesaistīt nepieciešamās investīcijas šīs teritorijas sakārtošanai.

Pārdošanai izsolē plānots nodot 10 zemesgabalus, kuru kopējā platība ir 102,9 hektāri. Nekustamie īpašumi atrodas salas dienvidu daļā.

Lucavsalā iekārtotā atpūtas zona ziemeļu daļā tiek saglabāta pašvaldības īpašumā. Te agrāk bija pamesti mazdārziņi, tā bija piemēslota un pilnīgi degradēta teritorija. Šo teritoriju Rīgas pilsēta ir savedusi kārtībā. Parku Lucavsalas ziemeļu daļā pašvaldība turpinās labiekārtot un attīstīt.

Saskaņā ar Rīgas attīstības plāniem, potenciālajam pircējam būs pienākums pirms teritorijas attīstības uzsākšanas izstrādāt lokālplānojumu teritorijai, tajā iekļaujot ielas izbūvi, elektrisko tīklu transformatora apakšstacijas izbūvi, pretplūdu aizsardzības pasākumu īstenošanu, nodrošinot krastmalu publisku pieejamību, kā arī veidojot Lucavsalu kā teritoriju ar lielu apzaļumojuma blīvumu.

Šobrīd atsavināmajos zemes gabalos atrodas atsevišķi mazdārziņi, 175 no tiem ir pamesti, teritorija ir nesakopta un piegružota.

Laikraksts Dienas Bizness jau rakstīja, ka salas zemi iecerēts pārdot attīstības vārdā. Proti, salu attīstīt iespējams, īpašumus vai nu atsavinot par labu kādam privātam investoram, vai pašvaldībai sadarbojoties ar investoru, DB norāda Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs. Viņš arī piebilst – Lucavsalas attīstība nekad nav bijusi pašvaldības funkcija.

Kāda varētu būt izsoles sākumcena, šobrīd var tikai minēt, to noteiks vērtētāji. 2006. gadā, kad pašvaldība apsprieda kopuzņēmuma dibināšanu salas 94 ha plašās teritorijas attīstīšanai, tirgus vērtība svārstījās no 4,5 līdz vairāk nekā 56 milj. eiro atkarībā no vērtētāja. Šobrīd cenu var ietekmēt arī fakts, ka otra salas puse jau ir labiekārtota.

Vienu 1,1 ha lielu privātu zemesgabalu Lucavsalā Salu tilta tuvumā šobrīd mēģina pārdot par 1,5 milj. eiro. Īpašuma tirgotājs SIA Ektornet norāda, ka tas atbilstoši Rīgas attīstības plānam atrodas centru apbūves teritorijā un uz tā iespējama 25 stāvu apbūve.
Jāpiebilst, ka Lucavsalas detālplānojums nosaka dažādu salas izmantojumu. Tuvāk Salu tiltam pieļauta daudzstāvu apbūve, tālāk no tilta – plašas sporta un rekreācijas apbūves teritorijas, kā arī apstādījumu un dabas teritorijas.

Līdzšinējie uzņēmēju centieni iesaistīties salas attīstībā pašvaldībā nav atbalstīti. 2005. gadā Rīgas dome izsludināja konkursu par tiesībām apsaimniekot un apbūvēt ap 94 ha lielu teritoriju Lucavsalā (seši no tiem īpašumiem, kurus tagad tiek apsvērts pārdot). Tajā par labāko tika atzīts piecu būvkompāniju – Re&Re, RBS Skals, Latvijas energoceltnieks, Kalnozols celtniecība (tagad – maksātnespējīgā SIA MTK Construction) un Skonto būves vadītāja Gunta Rāvja dibinātās SIA Lucavsala piedāvājums, investējot ap 925 milj. eiro, 18 gadu laikā attīstīt individuālo, daudzdzīvokļu un darījumu apbūvi. Uzņēmums par saviem līdzekļiem bija apņēmies ierīkot visas nepieciešamās komunikācijas, izbūvēt ielas, tiltu ar Zaķusalu, kā arī sakārtot zaļās zonas, izveidot jaunas ūdenstilpnes. Pie nomas līguma kompānija gan netika – te mazdārziņu nomnieku intereses izrādījās svarīgākas, te domniekiem pārliecinošas nešķita solītās investīcijas, te pārāk zema bija piedāvātā nomas maksa. Pēcāk pašvaldība par labāku sadarbības veidu atzina kopuzņēmuma dibināšanu ar būvnieku veidoto uzņēmumu, taču arī tas nenotika.

SIA Lucavsala joprojām pastāv, liecina Lursoft informācija. Tā gan neveic saimniecisko darbību – pērnā gada apgrozījums ir 0 eiro, zaudējumi -5,9 tūkst. eiro, taču tās īpašnieki ir tie paši. Uzņēmums ir likvidācijas procesā, un nekādu interešu par salas attīstību tam vairs nav, DB uzzināja kompānijā.

Vietējo pircēju interese par Jaunajiem projektiem sarūk

08.07.2014

Būs zināms ST spriedums lietā par īres līguma saistošo spēku nākamajam dzīvokļa īpašniekam

09.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus